Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Uczulenie na gluten

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Uczulenie na gluten

    Jeżeli moje dziecko jest uczulone na gluten (wyszło w badaniach z krwi), a czasem zje makaron czy zwykłą bułkę, czy jeśli nie ma objawów, to znaczy, że jej nie szkodzi? Czy mogą jednak być różne skutki "wewnętrzne" dla organizmu?
    Dodam, że córka ma 8 lat.
  •    
       

    #2
    Odp: Uczulenie na gluten

    Jeśli w przeszłości zdiagnozowano u Pani córki alergię na gluten, a obecnie po spożyciu zwykłego pieczywa czy makaronu nie występują objawy alergii to istnieje prawdopodobieństwo, że organizm córki toleruje już gluten. Aby to sprawdzić proszę jak najszybciej zasięgnąć porady lekarza i wykonać niezbędne badania.

    W przypadku, kiedy się okaże, że córka nie jest już uczulona na gluten, można podawać jej produkty glutenowe. Jeśli okazałoby się, że córka nadal jest uczulona, warto się upewnić, czy objawy alergii nie są objawami celiakii, ponieważ są to 2 odrębne schorzenia, jednak często ze sobą mylone. Zarówno w celiakii jak i alergii na gluten należy przestrzegać ścisłej diety bezglutenowej.
    Dyplomowany Dietetyk
    Yánsè Poradnia dietetyczna

    Zapraszam na nasze strony!
    www.yanse.waw.pl
    Facebook

    Skomentuj


      #3
      Odp: Uczulenie na gluten

      Dokładnie Pozostaje trzymać kciuki, że córka już się odczuliła i może jeść produkty glutenowe, ale ja np po swoim dziecku no to próbowałabym tak maleńkimi kroczkami podawać coś glutenowego, ale nic na HURA bo może się to kiepsko skończyć.
      U nas królują na dziecięcycm stole produkty bezglutenowe (chlebki http://www.kupujzdrowo.com/chleb-bezglutenowy-wieloziarnisty-300g-75.html, przegryzki, ciasteczka gryczane, amarantusy itd), ale mam taką cichą nadzieję, że kiedyś uczulenie dziecka minie i wreszcie będzie można mu normalne rzeczy podawać

      Skomentuj


        #4
        Uczulenie na gluten

        Kaszkę glutenową podałam dziecku dopiero w 7 miesiącu życia, zamiast wcześniej w 6 miesiącu. Teraz synek jest karmiony mlekiem sztucznym. Po wypiciu kaszki z glutenem miał krostki, więc odstawiłam gluten. Nie wiem czy czekać do 9 miesiąca teraz, czy jak znowu dostanie krostki to nie dawać.
        Kiedy można wprowadzać dziecku gluten, jeżeli ma alergię, czy dawać już teraz bezglutenowe posiłki?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Uczulenie na gluten

          Witam serdecznie,
          Postawą leczenia alergii na gluten jest ścisła dieta bezglutenowa. Natomiast przed wprowadzeniem diety eliminacyjnej koniecznie trzeba skontaktować się z lekarzem. Zleci on odpowiednie badania diagnostyczne, które stwierdzą czy dziecko choruje na celiakię. Ważne jest aby badania były przeprowadzone przed wdrożeniem diety bezglutenowej, ponieważ wcześniejsza eliminacja tego składnika może spowodować zafałszowanie wyników badań i dać nieprawdziwy wynik ujemny.
          Jeśli okaże się, że jest to jednak alergia należy wprowadzić dietę bezglutenową. Dzieci często wyrastają z alergii, więc możliwe jest, iż Pani pociecha nabierze tolerancji na glutem. W przypadku celiakii stosowanie diety bezglutenowej jest konieczne przez całe życie osoby cierpiącej na tę chorobę. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie jest to duży problem, szczególnie przy wciąż powiększającym się asortymencie produktów bezglutenowych.
          Dyplomowany Dietetyk
          Yánsè Poradnia dietetyczna

          Zapraszam na nasze strony!
          www.yanse.waw.pl
          Facebook

          Skomentuj


            #6
            Odp: Uczulenie na gluten

            Ja jestem niestety uczulona na gluten. Chrupkie i pyszne pieczywko to niestety nie dla mnie. Obawiam się czy moja 5-letnia córka też będzie uczulona...

            Skomentuj

                   
            Working...
            X