Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy pierwsze słowa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    A moj synio wczoraj powiedzial MAMA i to dwa razy. Dzis juz raz

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Tak świadomie powiedział Mama?? to super

      Skomentuj


        #18
        Tak swiadomie Robilam mu mleko wieczorem, troszke za ciepla wode wlalam i musialam je schlodzic, maly stal przy mnie i mowi MAMA a ja na to "Co chcesz synku" a On znow MAMA
        Dzis rano zrobil to samo

        Skomentuj


          #19
          Mój mały do drugich urodzin też nie mówił za wiele ale już miesiąc po urodzinkach tak sie rozkręcił że buzia mu sie nie zamykała.Stało sie to tak z dnia na dzień.Mówił mało a w ciagu kilku dni zaczął używac tylu słów że aż się zdziwiłam skąd je zna.Alan bardzo dużo wyrazów uczy sie z bajek.Kiedy ogląda bajki na Disney Channel to powtarza słowa które wypowiadają bohaterowie.
          Alanek 14.09.2006

          Skomentuj


            #20
            Kiedy wasze dzieci zaczęły mówić?

            Witam!!!
            Mam 20-miesięcznego synka i za boga nie chce nic mówić, czy mam już się bać, że coś jest nie tak, czy jeszcze czekać. Byłam ostatnio u pediatry to mówił, że narazie się nie denerwować, ale jak tu być spokojną, jak nawet mama nie powie, chyba że nieświadomie. Mam jeszcze starszego syna, co prawda ma już 13 lat, ale pamiętam, że w wieku młodszego to już bardzo dużo mówił. Proszę pomóżcie


            Skomentuj


              #21
              Wiolus_K myślę, że nie masz się co martwić. Dzieci zaczynają mówić nawet i ok 4 roku życia.
              Mój syn ma 18 miesięcy i czasami tylko coś powtórzy, mówi mama (ale nie zawsze oznacza to by mnie wołał) Ja póki co się nie martwię.
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj


                #22
                FamilyTree dziękuję Ci za odpowiedź, będę spokojniejsza, pozdrawiam


                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  moja cora ma 19m i mówi dużo,ale nie ma co się przejmować,bo jedne dzieci zaczynają mówić szybciej,a drugie póżniej
                  znam przypadek koleżanki synka,który do 3 lat prawie nic nie mowił..a potem jak zaczął,to pelnymi zdaniami,bardzo poprawnie...więc narazie nie masz co sie martwić na zapas..Chłopcy chyba z natury póżniej zaczynają
                  FROCH

                  Skomentuj


                    #24
                    Ja mam 2 letniego syna i też za wiele nie mówi.Też zaczynam się martwić ale wszyscy powtarzają mi że przyjdzie czas to będzie mówiłZa to po swojemu to nawija jak szalony.Tylko nie wiem co mówi
                    Ewa
                    moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                    Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                    3150g.55cm.
                    10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                    Skomentuj


                      #25
                      No mój też po swojemu to nawija jak mały motorek. Wszystko rozumie, pokarze co potrzeba(nawt sprawdzałam czy dobrze słyszy, ale słuch to ma suuuper dobry), ale o mowie ze zrozumieniem to pomarzyć


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Napisane przez Wiolus_K Pokaż wiadomość
                        No mój też po swojemu to nawija jak mały motorek. Wszystko rozumie, pokarze co potrzeba(nawt sprawdzałam czy dobrze słyszy, ale słuch to ma suuuper dobry), ale o mowie ze zrozumieniem to pomarzyć
                        Mój ma identycznie także spokojnie

                        Miss witamy witamy mam nadzieję,że Ty już tak na dłużej zabawisz
                        I masz rację chłopcy z reguły leniwi są jeśli chodzi o mówienie
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #27
                          to ja też was pocieszę i siebie
                          Mam synka 2 latka i 7mcy i tak naprawdę dopiero zaczyna się rozgadywać,
                          a ruszył w wieku 2 lat i 4 miesięcy, martwiłam się strasznie, ale jakoś to idzie,
                          teraz widzę, że z każdym dniem jest postęp....powodzenia
                          Julek 15.o2.2oo7r



                          Skomentuj


                            #28
                            Moja córcia ma 22 miesiące i też mi się jeszcze nie dawno zdawało że mało mówi jak na swój wiek. W związku ze zbliżającym się bilansem dwulatka postanowiłam spisać na kartce wszystkie słowa jakie zna i nagle okazało się że nie jestem w stanie tego zrobić, bo tyle ich jest. I wciąż przybywają nowe. Nagle z dnia na dzień moje dziecko zaczyna nas wszystkich zaskakiwać nowymi wyrazami, których co ciekawe nikt jej nie uczył, a ona doskonale je zna i zna ich znaczenie. Ostatnio nie ma praktycznie dnia, żeby nie pojawiły się jakies nowe słowa, jakby w Viktorii coś się odblokowało. Dzisiaj np zmywałam po śniadaniu, co trochę zaglądając do pokoju, co też mała wymyśla, bo u niej nabroić to chwila, i za kolejnym razem widząc moją twarz Viki mówi: mama nie pacz mi. Pierwszy raz usłyszałam słowo patrz


                            Skomentuj


                              #29
                              mój bratanek zaczął mówić dopiero miesiąc temu a w październiku kończy 3 latka.
                              wcześniej nie gaworzył ani nic,oni wariowali że niemowa,a teraz buzia mu się nie zamyka
                              Dawid 06.03.1995
                              Julia 18.05.2004
                              Adaś 30.06.2008



                              http://s2.pierwszezabki.pl/011/011088993.png?7877

                              Skomentuj


                                #30
                                Dziękuję wszystkim za tak cenne wiadomoście, będę spokojniejsza o mojego synka.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X