Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przedszkole prywatne czy publiczne?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przedszkole prywatne czy publiczne?

    Jak zapatrujecie się na prywatne placówki? W mojej okolicy funkcjonuje przedszkole prywatne lublin i działa prężnie, ale zastanawiam się, czy ludzie tam posyłają dzieci, bo chcą, czy raczej dlatego, że nie ma miejsc w publicznych przedszkolach?
  •    
       

    #2
    Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

    Pewnie i tak i tak...
    życie

    Skomentuj


      #3
      Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

      Dokładnie, obie opcje wchodzą w grę, jedni są przeciwni prywatnym, inni z kolei publicznym a inni jeszcze przychylni na publiczne ale zmuszani do prywatnych.
      Pieniądze szczęścia nie dają, ale zakupy już tak!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

        my mieszkamy na wsi i synka muszę do wozić doi miasta do przedszkola i nie jest to moja gmina więc chodzi do prywatnego językowego przedszkola

        Skomentuj


          #5
          Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

          Moja córa chodzi tutaj to prywatne przedszkole ale jestem zadowolona. Dziecko się świetnie tam bawi, ma różne zajęcia dodatkowe, jedzonko pyszne a nauczycielki bardzo miłe

          Skomentuj


            #6
            Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

            Ja syna posłałam wpierw do państwowego - po znajomości, bo miejsc nie było inaczej. Ale szybko z niego zrezygnowałam zobaczywszy jak nauczycielki traktują dzieci. Teraz zapisałam maluch do tego przedszkola - zobacz - no i czekamy na wrzesień

            Skomentuj


              #7
              Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

              Ja osobiscie polecam przedszkole Pszczółka Maja- moja corka tam jest zapisana i bardzo sobie je chwalimy- szybko sie tam uczy nowych rzeczy, zabawy i formy spędzania wolnego czasu sa doskonałe... tutaj

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

                Przedszkole prywatne to zawsze duży wydatek, ja jestem jednak za publicznym Poza tym grupy są większe

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

                  Ja również jestem za przedszkolem publicznym. Prywatne są drogie, a i grupy faktycznie są większe..

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

                    Dzisiaj często nie ma większej różnicy pomiędzy prywatnymi a publicznymi przedszkolami. Te pierwsze też często mają pięć godzin darmowych i tak samo liczne grupy. Każde przedszkole trzeba po prostu poznać wcześniej i zobaczyć nie sugerując się za bardzo tym czy jest prywatne czy państwowe.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

                      Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                      Dzisiaj często nie ma większej różnicy pomiędzy prywatnymi a publicznymi przedszkolami. Te pierwsze też często mają pięć godzin darmowych i tak samo liczne grupy. Każde przedszkole trzeba po prostu poznać wcześniej i zobaczyć nie sugerując się za bardzo tym czy jest prywatne czy państwowe.

                      Zgadzam się z tobą, ale mogę jeszcze dodać z mojego doświadczenia, jestem terapeutą w przedszkolu prywatnym. W państwowych przedszkolach jest większa kontrol ze strony kuratorium, wydaje mi się że jednak w państwowych przedszkolach są trochę wyższe standardy. No chyba że prywatne "elitarne" przedszkola gdzie rodzice płacą krocie i przedszkole może sobie pozwolić na zapewnienie bardzo dobrych warunków.
                      Naprawdę wiele placówek prywatnych zatrudnia osoby hmmm za grosze i takim osobom nie zawsze chce się pracować na najwyższych obrotach bo wiedzą że za chwilę znajdą sobie inną lepszą pracę

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

                        Mówiąc szczerze nie słyszałam zbyt dobrych opinii na temat przedszkoli prywatnych. Miałam znajomą, która pracowała przez jakiś czas w takim przedszkolu i stwierdziła, że nigdy więcej nie zamierza pracować w prywatnych placówkach bo to jakiś koszmar i dla pracowników i dla dzieci. Państwowe placówki jak dla mnie są o wiele lepsze.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

                          Moj syn uczeszcza do prywatnego z powodu braku miejsc w panstwowym,w tym roku juz zmieniamy placowke i idziemy do panstwowego

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

                            Wydaje mi się, że chodzi nie tylko o miejsce w danym przedszkolu , ale i dojazd. Wiadomo, że najłatwiej zawozić po drodze do pracy.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Przedszkole prywatne czy publiczne?

                              Szczerze? Większość rodziców decyduje się na prywatne, gdy nie dostaje się do państwowego i gdy nie mają już innego wyjścia.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X