Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

problemy z karmieniem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: problemy z karmieniem

    Ja na noc zawsze dawałam córce mleko MM, bo na dłużej ją syciło. Jak miała pół roku zaczęłam je zagęszczać dodatkowo kleikiem lub kaszką bez cukru. Mimo to do 10 miesiąca budziła się w ciągu nocy dwa razy. Wtedy dawałam jej odciągnięty przed spaniem do butelki pokarm. Kiedy skończył mi się pokarm, mała przestała budzić się w nocy. Teraz, od 10 miesiąca (skończyła kilka dni temu roczek) zdarza jej się przebudzić, ale to tylko po to żeby się pojawić u niej w pokoju i pogłaskać i zasypia. Jak jej coś nie pozwala zasnąć to bierzemy ją do siebie do łóżka i śpimy razem do rana.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: problemy z karmieniem

      Metoda oduczenia dziecka nocnych karmień na podawanie stopniowo coraz wiecej wody a mniej mleka jest świetna, sprawdza się. U nas synek przestał jeść w nocy jak skończył pół roku.

      Skomentuj


        #18
        Odp: problemy z karmieniem

        Napisane przez agrafka13 Pokaż wiadomość
        Metoda oduczenia dziecka nocnych karmień na podawanie stopniowo coraz wiecej wody a mniej mleka jest świetna, sprawdza się. U nas synek przestał jeść w nocy jak skończył pół roku.
        Ja nie myślałam w ten sposób jakoś podchodziłam do nocnych karmień z myślą, że dziecko tego potrzebuje i córki nie oduczałam jeść w nocy. Sama gdy przyszedł czas na przesypianie nocy, odstawiła jedzenie.

        Skomentuj


          #19
          Odp: problemy z karmieniem

          Woda dobrze się sprawdza, bo wiele dzieci budzi się z przyzwyczajenia, a wcale nie chodzi im o jedzenie, więc takie oszukiwanie zdaje egzamin jak najbardziej.

          Skomentuj


            #20
            Odp: problemy z karmieniem

            Może niektóre dzieci mają takie przyzwyczajenie, faktycznie. U mnie tak nie było. Córka miała potrzebę to jadła i ja jej nie broniłam, jakoś po takim długim okresie ściągania pokarmu w nocy nie było dla mnie ciężko wstac podac mleko dla małej.

            Skomentuj


              #21
              Odp: problemy z karmieniem

              Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
              Może niektóre dzieci mają takie przyzwyczajenie, faktycznie. U mnie tak nie było. Córka miała potrzebę to jadła i ja jej nie broniłam, jakoś po takim długim okresie ściągania pokarmu w nocy nie było dla mnie ciężko wstac podac mleko dla małej.
              Dziecko samo pokaże nam czy to przyzwyczajenie czy nie, jeśli za nic nie da się oszukać wodą tzn, że jest głodne i ma taką potrzebę i już. Musimy to zaakceptować.

              Skomentuj


                #22
                Odp: problemy z karmieniem

                Tak, grunt to dostosować się do dziecka , bo takie sytuacje nie będa trwać w nieskończoność. Zaakceptować to jedno i dostosować sie to drugie. Wszystko dla dobra dziecka.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X