Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

    Mamy szczoteczkę do zębów: taki fajny komplet trzech szczoteczek babyOno dwie z końcówkami silikonowymi do dziąsełek i potem jedną do pierwszych ząbków. Mały lubił masowac sobie nimi ząbki. Zastanawiam się czy mycie ząbków pastą dla niemowląt ma sens? Stosowałyście u niemowląt pastę do zębów. Widziałam taką aquafresh 0+




    http://moj-dzikus.blogspot.com/
  •    
       

    #2
    Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

    sylikonowa nakładka na palec ,a pasta : ziajka od 1 ząbka

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

      ja też mam taki komplet na razie z pastą i wszelkimi daje sobie spokój, bo moje dziecko ma tendencję to ssania tych szczoteczek, więc zanim by się zorientował, co ma w gębie, to wszystko by wyssał z niej :P

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

        jeśli o pastę chodzi, to nasza stomatolog zdecydowanie od początku stosowania polecała i poleca nam ELMEX (na opakowaniu pisze 0-6lat)
        nakłada się troszkę na szczoteczkę, w jej przypadku nawet jak dziecko połknie tą "piankę" nic się nie dzieje bo pasta jest bezpieczna. Jak dotąd u mojej starszej spełnia właściwie swoją rolę - nie ma i nie miała żadnego ubytku, pasta ma delikatny smak dzieci ją lubią.
        Co do szczoteczki to wybór wolny byleby była dziecięca dostosowana do wieku.







        Skomentuj


          #5
          Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

          Olka miała te trzy i nie lubiła past dla dzieci od razu na blendzie jedzie. Starsze tez zawsze uzywały past dla dorosłych i jeszcze nigdy nie leczyły zębów tyle co maja przeglądy w szkole.
          Attached Files


          Skomentuj


            #6
            Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

            My "myjemy" zabki pasta chicco od 6 m.z. i szcoteczka tej samej marki. A polega to bardziej na ciomkaniu szczoteczki z odrobinka pasty :-D


            Skomentuj


              #7
              Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

              My jeszcze nie używamy pasty do zębów, bo Maja nie umie pluć (16 miesięcy). Szczoteczkę zanurzam tylko w wodzie i tak szorujemy ząbki.Z resztą ona ma dopiero 8 zębów Podobno mało na ten wiek...



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                A jakie szczoteczki polecacie? Tak na sam początek, żeby były mięciutkie i w ogóle...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                  Miękkie ;-) To najważniejsze, no i kolorowe.
                  Istotniejsza jest pasta - nie powinna zawierać fluoru. U nas to ajona.
                  Jej plusem jest to, że fajnie się pieni i naszą córkę od początku to rozśmieszało. Dzięki temu cały etap nauki mycia zębów poszedł nam bardzo łatwo ;-)

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                    Nic na siłe bo się zrazi....moze w wannie podczas kompieli , nagraj stary przeboj nawet na komorke, Szczotka Pasta Kubek Ciepła Woda.......puszczaj bedzie weselej, bo tu nie chodzi o kolory sprzętu tu chodzi o sam fakt ingerowania w buzi dziecka, smak i doznania.
                    Jak raz czy dwa nie umyje zębów a napije się czystej wody na dobranoc, zęby nie wypadną i próchnica je nie zje


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                      Ja z kolei jestem za tym, żeby nie opuszczać ani jednego mycia ząbków (a już zwłaszcza wieczornego!). Dziecko powinno wiedzieć, że ząbki po prostu myć trzeba, że jest to jego obowiązek, czasem przykry ale konieczny. Prędzej czy później zaakceptuje fakt, że zęby myje się codziennie a jak raz czy dwa odpuścimy będzie to komunikat, że nie jest to jednak aż takie ważne jak to mama mówi. A powinno właśnie wiedzieć, że jest to konieczne i codzienne.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                        Ale u nas też dziecko nie mówi - mamusia, mamusia chcę myć zęby. Myjemy zęby? Nieee? Może jednak? Nieee. No to myjemy. Gdybyśmy patrzeli na humory dziecka to żadnych obowiązków byśmy nie wprowadzili ;-)

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                          My długo szukaliśmy dobrej pasty bez fluoru. Niestety zauważyłam że dużo past dla dieci go ma I zostaliśmy przy firmie chicco. Jabłkowo- bananowa zagościła ju nas już na długi czas.
                          Attached Files

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                            O ironio......szukacie mamy past bez fluoru ,a w jedzeniu i wodzie jest go tyle.....no a w przedszkolu fluoryzacja zębów i lapisowanie, gdzie sens gdzie logika


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Pierwsza szczoteczka i pasta do zębów

                              Nie zgadzam się - woda w Polsce nie jest już fluoryzowana, a dawki w jedzeniu są minimalne. Jeszcze inaczej - lepiej ograniczać coś, przy czym dowiedziono, że jest rzeczywiście szkodliwe, prawda?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X