Nieprzeczytane 27-05-2020, 08:38
tessisary tessisary jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
tessisary.polki.pl

Domyślnie puzzle - od ilu lat?

W jakim wieku można dziecku dać puzzle do zabawy?!? I pytam tutaj o 2 rzeczy: pierwsza, to żeby nie połknęło żadnego kawałka, a druga to żeby było w stanie sprostać wyzwaniu?
Wiadomo, że tych trudniejszych układanek, składających się z paru tysięcy drobnych elementów nie będę niespełna 3-letniemu maluchowi dawać. Ale np. puzzle z 50 albo 60 kawałków, takich po 3-4 cm długości będą w sam raz, czy jeszcze trochę poczekać?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-06-2020, 08:33
tessisary tessisary jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
tessisary.polki.pl

Domyślnie Odp: puzzle - od ilu lat?

Cytat:
Napisał tessisary Zobacz post
W jakim wieku można dziecku dać puzzle do zabawy?!? I pytam tutaj o 2 rzeczy: pierwsza, to żeby nie połknęło żadnego kawałka, a druga to żeby było w stanie sprostać wyzwaniu?
Wiadomo, że tych trudniejszych układanek, składających się z paru tysięcy drobnych elementów nie będę niespełna 3-letniemu maluchowi dawać. Ale np. puzzle z 50 albo 60 kawałków, takich po 3-4 cm długości będą w sam raz, czy jeszcze trochę poczekać?
Co to, czyżby układanie puzzli było już całkiem passe?!?
No dajcie spokój, przecież nikt nie ma zamiaru zamęczać dzieciaka trudnymi wyzwaniami,- na początek na pewno dostanie coś prostszego, o ile wszyscy będą mieli pewność, że to bezpieczne i w zasięgu malucha
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-06-2020, 03:23
shanahanelvie shanahanelvie jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
shanahanelvie.polki.pl

istnieje wiele poziomów dla każdej grupy wiekowej, którą możesz wybrać. Myślę jednak, że najlepszym momentem na rozpoczęcie jest moment, w którym będą mogli zrozumieć rzeczy wokół nich, w przeciwnym razie będzie to stanowić problem
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-06-2020, 13:12
Mleczyk Mleczyk jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Mleczyk.polki.pl

Na opakowaniach puzzli zazwyczaj jest napisane od jakiego roku życia "nadają się" dla dziecka.

Ostatnio edytowane przez disne : 22-06-2020 o 11:44. Powód: nie opłacona reklama
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania