Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ząbkowanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Ząbkowanie

    Dziewczyny, ja słyszałam kiedyś taką wersję, że dlatego zrobili Viburcol lekiem na receptę, aby można go było stosować u maleńkich dzieci. Natomiast w przypadku, gdyby miał on zostać lekiem wydawanym bez recepty, to wtedy można by go było stosować jedynie u starszych dzieci.
    Jak coś poplątałam, to mnie poprawcie

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Ząbkowanie

      To wszystko są regulacje UE. Chodzi o to, że dzieciom powyżej 6 lat można podawać czopki zgodnie z tym co jest napisane w ulotce, natomiast poniżej 6 roku życia o dawkowaniu decyduje lekarz.

      Skomentuj


        Odp: Ząbkowanie

        niewiarygodne że byłaś u lekarki i ona nie poleciła Ci żadnej maści na ząbkowanie!!!!!!!! Ja tonami używam dentinox. Teraz młody ma już 2 latka i zaczyną wyłazić piątki. To sam sobie odkręca tubkę (oczywiście przy moim nadzorze!) wyciska na palec i smaruje tam gdzie go boli. Czasem w ostrych stanach to jeszcze syropek przeciwbólowy mu na noc dawałam - panadol -żeby spokojnie spał. Dentinox+panadol, polecam.

        Skomentuj


          Odp: Ząbkowanie

          W Holandii dentinox jest dostepny w kropelkach, mozna go dostac w kazdej drogerii, niekoniecznie w aptece.
          Jako lek przeciwbolowy paracetamol jest nagminnie i powszechnie (nad)uzywany, sa tez wszelakie wersje tego panaceum dla dzieci: syropki smakowe, czopki, dawka zroznicowana wedlug wieku dziecka.

          Skomentuj


            Odp: Ząbkowanie

            justysia1919
            mój synio w niedzielę skończy 4 miesiące, ale już od miesiąca jest niespokojny, marudny i budzi się z płaczem i wiem już, że chodzi o ząbki, pediatra kazał nam dokładnie umyć ręce i delikatnie masować dziąsełka, żelem mu jeszcze nie smarowałam ale chyba muszę zacząć, a żel polecił nam farmaceuta tylko nie pamiętam nazwy
            Droga justysio, u mnie sprawdzają się gryzaki. Na początku córeczka ich nie akceptowała, ale sprawdzonym patentem okazał się gryzak schłodzony, po wyjęciu z lodówki. Ostatnio dowiedziała się na przykład, że takie rozwiązanie nie tylko łagodzi objawy wyrastania ząbków u dziecka, ale też skraca mękę maluszka i co tu dużo ukrywać także jego rodziców z powodu nie przespanej nocy

            Bo ząbki dziecka siedzą już od urodzenia w postaci takich małych zawiązek gdzieś z tyłu buźki i gryzak zwyczajnie przyspiesza ich przesuwanie się w stronę jamy ustnej.

            Nie to, żebym była taka mądra, po prostu się naczytałam i na oglądałam na przykład tutaj jest o ząbkowaniu :

            http://www.mamazone.pl/kalendarz-roz...miesiac-6.aspx

            Czyli wynikałoby z tego filmiku, że dobrze jest dziecku podawać gryzak jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów ząbkowania. Jak uważacie?

            Skomentuj


              Odp: Ząbkowanie

              U nas najlepiej działał nurofen w syropie (córka płakała tylko w nocy). Ząbkowanie minęło raczej spokojnie. Polecam film o pierwszej wizycie u dentysty (na samym dole http://linkbaby.pl/home/filmy/
              Przebieg ciąży
              Kalendarz ciąży

              Skomentuj


                Odp: Ząbkowanie

                Dzięki za info i link Jeszcze odnośnie tego, jakie leki zmniejszają dolegliwości towarzyszące ząbkowaniu i kiedy objawy wymagają wizyty u lekarza - cenny komentarz znajdziecie tutaj: http://www.mamazone.pl/tv/film,4030,...egliwosci.aspx

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Ząbkowanie

                  Dla nas to był szalony okres, bardzo mało spaliśmy, ale na szczęście w chwili obecnie wszystko jest ok. Przede wszystkim systematycznie myjcie te zęby, dbajcie o nie, wtedy na pewno będą zdrowe. No i pasta bez fluoru - u nas już cała rodzina olewa fluor ;-)

                  Skomentuj


                    Odp: Ząbkowanie

                    Moja córeczka w miare łagodnie przechodziła ząbkowanie, najgorzej bīlo chyba przy trzonowcach... Używałam kilku preparatów, chyba najlepiej sprawdziła się Camilia. Oprócz tego chłodzące gryzaczki i jakoś udało nam się przetrwać ten okres

                    Skomentuj


                      Odp: Ząbkowanie

                      heheh zestaw taki jak nasz

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Ząbkowanie

                        No uważam że camilia jet najlepsza, przez to że ma naturalny skład, a pomimo tego jest skuteczna... Moja córeczka po jednej maści dostała kiedyś uczulenia, po camili nic złego się nie działo

                        Skomentuj


                          Odp: Ząbkowanie

                          camilia jest naturalna dlatego nie powinna przynosić nie porządanych skutków.

                          Skomentuj


                            Odp: Ząbkowanie

                            Napisane przez naturalna000 Pokaż wiadomość
                            camilia jest naturalna dlatego nie powinna przynosić nie porządanych skutków.
                            U nas niestety nie zadziałała

                            Skomentuj


                              Odp: Ząbkowanie

                              W sumie może nie każdemu podpasuje to samo, wiem że tą camilie trzeba podawać kilka razy dzennie na bolące miejsca, wtedy są efekty... To pewnie też zależy od dziecka, moja córeczka na szczeście się uspokajała po niej

                              Skomentuj


                                Odp: Ząbkowanie

                                u nas Camilia się świetnie sprawdza, bo właśnie przeżywamy ten trudny okres, szybko działa oraz widać, że przynosi ulgę

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X