Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-07-2016, 13:05
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16
Domyślnie Odp: Koniec z paleniem!

Cytat:
Napisał roxi133 Zobacz post
Rzuciłam z chwilą gdy zobaczyłam 2 kreski a byłam nałogowym palaczem,któremu nie udawało się nigdy rzucić palenia. Ciąża była dla mnie wystarczającą motywacją do rzucenia nałogu. Nie miałam żadnych skutków odstawienia. A mity na temat tego że nie wolno rzucać palenia w ciąży to są po prostu wymówki kobiet,które rzucić nie chcą. Mój lekarz sam powiedział,że rzucić nieważne czy w 5 tygodniu czy w 20 choć lepiej jak najszybciej. Ale każdy dzień bez papierosa jest na wagę złota dla tego maleństwa w brzuchu.
Roxi133, masz rację, niektóre kobiety tylko szukają wymówek bo chcą palić dalej. Ja niestety znam kobietę, która paliła do końca każdej ciąży, a ma pięcioro dzieci. Niestety dzieci mają problemy zdrowotne, tj. wady serca, wady postawy ;/ Cały czas jeździ z Nimi po specjalistach. A wystarczyło rzucić palenie

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-2016, 22:48
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

Ja nie pale w ogóle nie paliłam i nie miałam z tym problemu, ale mam nawet znajome co palą i nawet w okresie ciaży nie potrfaiły sobie odmówić papierosa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-12-2016, 13:51
malinka0077's Avatar
malinka0077 malinka0077 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
malinka0077.polki.pl

Ja paliłam ale rzuciłam. W sumei długo nie paliłam tak wiec mam nadzieję,że nie zostawi to w moim organizmie żadnych problemów... Ani śladów.

Zrezygnowałam z powodu tego,że bliska mi osoba w rodzinie zachorowała na pochp. Jest to choroba, która dotyka praktycznie wiekszośći palaczy z długim stażem. Poczytajcie o niej:
http://pochp.net.pl/

Choroba jest nieuleczalna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-12-2016, 17:33
ata-waw_001 ata-waw_001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ata-waw_001.polki.pl

Zdjęcia: 2

W ciąży efinitywnie trzeba rzucic palenie i alholol. I koniec kropka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-08-2018, 16:04
julita755 julita755 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
julita755.polki.pl

Niestety, rzucenie palenia może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście w sieci można znaleźć multum artykułów mówiących o tym, w jaki sposób zerwać z nałogiem. Można na nie natrafić chociażby na https://rzucic-palenie.weebly.com - portalu internetowym, poświęconym tematowi palenia papierosów...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-2018, 22:06
remza remza jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
remza.polki.pl

Jeżeli chcesz zasięgnąć fachowej porady w sprawie chorób sercowych, to sprawdź bloga https://www.serce.info.pl/czy-niskie...maga-leczenia/ poruszane są tam wszystkie choroby oraz podawane skuteczne metody ich leczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-2018, 10:35
wagze wagze jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
wagze.polki.pl

Jednym z ciekawszych blogów, który opisują choroby jest https://www.hemoroidy24.pl/przyczyny...zylaki-odbytu/ główna jego zaletą jest różnorodność artykułów, jak również sposoby niekonwencjonalnego leczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-2018, 12:11
Jadzia83 Jadzia83 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Jadzia83.polki.pl

Ja jak się dowiedziałam o ciąży to od razu rzuciłam palenie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-10-2018, 22:46
antoni21 antoni21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
antoni21.polki.pl

Nałogi są czymś strasznym. Sam znam osoby, które zmagają się z takimi problemami przez lata i nie dają sobie sami rady. Właśnie dlatego powinniście podejść do tematu rozsądnie i po prostu skontaktować się z takim ośrodkiem jak http://cm-medica.pl/centrum-uzalezni...ia-uzaleznien/ gdzie będą w stanie udzielić Wam wsparcia. To bardzo ważne, nie bagatelizujcie tego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-11-2018, 09:15
elabarbara elabarbara jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
elabarbara.polki.pl

No to gratuluję, decyzji podjętej o rzuceniu palenia. Jestem ciekawa ile osób rzuca palenie z tabletkami Tabex, plastrami na rzucenie palenia. Odzwyczajając się od nałogu, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko to jak skutecznie rzucić palenie, ale także pomyśleć, jakie będą efekty uboczne. Ale trzeba byc wytrwałym i przetrwać ten ciężki okres. Warto pomyśleć jakie będą korzyści.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania