Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady pediatry
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady pediatry Na wasze pytania o zdrowie i pielęgnację niemowląt i kilkulatków. Dziecko ma gorączkę ale brak innych objawów choroby? A może nie wiesz, który specjalista dziecięcy w Twojej okolicy jest najlepszy? Pomagamy sobie w rozwiewaniu wątpliwości.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-03-2018, 19:34
mariawolanska mariawolanska jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mariawolanska.polki.pl

Miasto: Warszawa
Domyślnie Odp: Witamina d

czy faktycznie tak łatwo jest o nadmiar witaminy d w organiznie czy to chodzi o jej formę i o to , że organizm nie potrafi jej przekształcić i przyswoić ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-06-2018, 09:40
marekko1221 marekko1221 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
marekko1221.polki.pl

Łatwo jest ją przedawkować ale tylko wtedy kiedy nie stosujesz się do zaleceń lekarza albo przyjmujesz dawki niezgodnie z ulotką. Kiedy bierzesz tą witaminę zgodnie z zaleceniami nie grozi Ci to na pewno, nawet jeśli codziennie wystawiasz się na słońce i jesz produkty bogate w witaminę d, a warto ją uzupełniać w każdy możliwy sposób bo niedobór witaminy d może zrujnować cały organizm
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-06-2018, 15:57
karoolli1's Avatar
karoolli1 karoolli1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
karoolli1.polki.pl

Niestety, ale w ogóle nie mam wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Dlatego też nie będę mógł tutaj pomóc.
Nieprzeczytane 04-07-2018, 09:28
markietanka's Avatar
markietanka markietanka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
markietanka.polki.pl

Nadmiar jakiejkolwiek witaminy jest niezdrowy. Witaminy powinno się przyjmować w dawce, która jest dostosowana dla naszego organizmu. W przypadku witaminy D3 warto jest wcześniej się przebadać i zobaczyć jaki ma sie poziom jej w organizmie. Zanim zdecydujecie się na suplementację.
Na tej stronie możecie sobie poczytać o witaminie D3:
http://czytelnia.cefarm24.pl/dieta/w...-jak-doskonala

O formach jakie przyjmuje ( tych które są najbardziej przyswajalne). W lecie nie ma konieczności jej przyjmowania bo mamy dużo słonca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-09-2018, 11:46
Sharona Sharona jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Sharona.polki.pl

Często w kwestii diety i pokarmów przeglądam artykuły na tej stronie: abc-diety.pl może znajdziesz jakieś ciekawe źródła witaminy D dla maluszka i włączysz do jego codziennej diety?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-09-2018, 18:10
remza remza jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
remza.polki.pl

Ja sama poradziłam sobie z ułożeniem odpowiedniej diety, nie jest to wcale takie trudne, teraz istnieją strony takie jak https://www.zdrowie.info.pl/kozlek-l...nie-waleriany/ które znacznie to ułatwiają, dzięki czemu nie trzeba wydawać ani grosza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-09-2018, 16:27
ashtunga's Avatar
ashtunga ashtunga jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ashtunga.polki.pl

Myślę, że warto ten temat zostawić specjalistom z tego obszaru tematycznego.
Nieprzeczytane 25-09-2018, 21:12
lamina lamina jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
lamina.polki.pl

Moja sytuacja zdrowotna wygląda znacznie lepiej odkąd stosuję czystek w swojej diecie, dowiedziałam się o nim z portalu https://www.czystek.info.pl/zastosowanie-czystka/ i zaskoczyła mnie jego skuteczność, dlatego postanowiłam robić od czasu do czasu z niego napary.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-09-2018, 15:08
czarek123123 czarek123123 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
czarek123123.polki.pl

witamina d jest bardzo potrzebna
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-11-2018, 10:32
bertia bertia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bertia.polki.pl

Witamina d jest wskazana dla dzieci bo ma ogromny wpływ na rozwój kości, ortopeda kazał dawać dziecku od jesieni do lata, kupuję taką https://www.doz.pl/apteka/p133969-DO...****-off_105_szt. i jest ok, łatwo podać dziecku i jest niedroga
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania