Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zakup własnego mieszkania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zakup własnego mieszkania

    Witam wszystkich
    Czy kredyt to jedyna opcja aby kupić własne mieszkanie? Obecnie wynajmujemy m - ale wiecie jak jest. Nie można przeprowadzić remontu i zaplanować przyszłości - bo to nie jest nasze. Nie uśmiecha mi się też spłacanie zobowiązania finansowego przez kolejnych 30 lat.
  •    
       

    #2
    Odp: Zakup własnego mieszkania

    wsrod moich znajomych co maja swoje wlasne M na wlasnosc większość z nich ma właśnie pozaciągane kredyty na nie - niestety zyjemy w takiej rzeczywistosci ;/, mam tez kolezanke co odziedziczyla mieszkanko w kamienicy po babci sprzedala je i pieniądźe przeznaczyla na zakup wlasnego mieszkania w nowszej dzielnnicy Krakowa

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zakup własnego mieszkania

      No niestety chyba inaczej sięnie da, my również zadłużeni na 30 lat no juz teraz na 26 chyba że na bank napadniesz albo w totka wygrasz to sie da

      Skomentuj


        #4
        Odp: Zakup własnego mieszkania

        My też od roku na kredycie, z tym , że mieliśmy wkład własny z wesela jeszcze i z % jakie na urosły w banku co prawa nie były to jakieś wysokie kwoty, ale lepszy rydz jak nic. Też spłacamy kredyt, ale za miesiac ponad będzie rok jak sobie mieszkamy na swoim i mamy spokój prawie bo jednak czynsz i inne rzeczy trezba płacić plus spłata kredytu masakra

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zakup własnego mieszkania

          Tak jak w naszym mieście nie ma nowcyh powstajacych mieszkań wiec u Nas np nie działa ta opcja. Jak dla mnie pierwsz była dużo lepsza a teraz niestety jest lipa i połowa ludzi nie moze z tego skorzystać a bylo by to naprawde przydatne np dla nas mających bardzo mały dochód i dwójke dzieci plus opłaty... No ale pomarzyć można a zeby w ściane i tak musimy wsadzać.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zakup własnego mieszkania

            No chyba, że masz co sprzedać i możesz za gotówkę.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zakup własnego mieszkania

              Niestety kredyt na mieszkanie, dom jest nieunikniony. Nikt z nas nie ma przecież około 300 tys do wyłożenia na raz...
              Perspektywa budowy swojego domu również jest o wiele lepsza. Dlaczego? Dlatego, że nie jesteśmy od nikogo uzależnieni... Chcemy ogrzewać dom za pomocą pomp ciepła? Szukamy jakiejś okazji, dobrej firmy i dokonujemy montażu. Chcemy sobie wyburzyć/dołożyć ścianę - robimy to. Mamy możliwość wyboru i to nie tylko na poziomie projektowania domu, ale i w późniejszych latach.
              P.S.
              Jeśli bierzecie kredyt na te 30 lat, to wybierzcie raty malejące.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zakup własnego mieszkania

                Zazdrosze w poytywny sposób tym co mają domek, fakt trzeba na opał kase wydac , na inne rzeczy też, ale w bloku też sie płaci czynsz niby na jedno wychodzi z opłatami, ale jak masz domek to możesz wyjsć na podwyrko. Nie słyszysz wiertarki która chodzi 4 mieskzkania dalej o 21 itd..

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zakup własnego mieszkania

                  Chyba to jedyne rozwiązanie mnie też opcja spłacania kredytu przez tyle lat przeraża. Teraz chce założyć konto osobiste jakie opinie o koncie mbiznes macie ?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zakup własnego mieszkania

                    Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
                    Zazdrosze w poytywny sposób tym co mają domek, fakt trzeba na opał kase wydac , na inne rzeczy też, ale w bloku też sie płaci czynsz niby na jedno wychodzi z opłatami, ale jak masz domek to możesz wyjsć na podwyrko. Nie słyszysz wiertarki która chodzi 4 mieskzkania dalej o 21 itd..
                    marzena ja to bym jeszcze dodała np. sikanie sąsiada o 5 rano, histerie 4letniej sąsiadki z góry,która wogule sie rodziców nie słucha, kłótnie że ktoś komus Pepsi z lodówki wypił ..... itd...... też bym wolała mieszkać w domku i nie słyszeć tego wszystkiego!!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zakup własnego mieszkania

                      Ja też bym wolała mieszkać w domku i nie narzekać na sąsiadów, ale obecnie mnie na to nie stać. Planuję własnie zakup mieszkania, fajne oferty widziałam na http://www.vivainvest.pl/ i chyba tam je kupię. Czekam jeszcze na decyzję banku w sprawie kredytu, bo bez niego się nie obejdzie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zakup własnego mieszkania

                        Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                        marzena ja to bym jeszcze dodała np. sikanie sąsiada o 5 rano, histerie 4letniej sąsiadki z góry,która wogule sie rodziców nie słucha, kłótnie że ktoś komus Pepsi z lodówki wypił ..... itd...... też bym wolała mieszkać w domku i nie słyszeć tego wszystkiego!!
                        ja nie odnalazłabym się w mieszkaniu Już mieszkałam ze współlokatorami ale nie w Polsce i wtedy bez dzieci a teraz szczególnie że są dzieci jakoś nie wyobrażam sobie tego A sąsiada to ja będę mieć jednego na szczęście

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Zakup własnego mieszkania

                          Ja od jakiegoś czasu myślę o zakupie mieszkania z http://www.vivainvest.pl/Warszawa-Bialoleka Mam już dość wynajmowania i opłacania komuś kredytu. To się mija z celem. Równie dobrze mogę wziąć swój kredyt i płacić tyle samo co za wynajem albo i mniej. Poza tym mam już dosć uzerania się z właścicielką mieszkania, która pojawia się jak duch gdy tylko wychodzę z mieszkania.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Zakup własnego mieszkania

                            My kupowaliśmy mieszkania z rynku pierwotnego - cena za samo mieszkanie nie była dużo wyższa, ale sporo pieniędzy poszło na wykończenie, ponieważ mieliśmy stan deweloperski. Sporo mebli kupiliśmy używanych, np. fotel uszak czy łóżko, ponieważ stwierdziliśmy, że ważniejsze są panele czy kafelki, meble zawsze można zmienić.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Zakup własnego mieszkania

                              My zakupiliśmy mieszkanie z drugiej ręki, załapaliśmy się na dofinansowanie. Na sąsiadów nie możemy narzekać, a zawsze jednak płacę za swoje M.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X