Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród > Mamy rodzące w 2015 roku
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Mamy rodzące w 2015 roku Jesteś w ciąży? Wspaniale! Znajdź lub załóż wątek w miesiącem, w którym urodzisz i spotkaj mamy na tym samym etapie ciąży.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 08-02-2015, 11:17
misia-2303 misia-2303 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
misia-2303.polki.pl

Domyślnie Odp: CZERWIEC- miesiac mojego malenstwa :D

Hejka 😊 bylismy z mezem wczoraj na pierwszym zakupowym wypadzie w sklepie 'mama i ja' w Lodzi, obsluga fantastyczna, weszlismy bez jakiejkolwiek wiedzy, jeden z pracownikow poswiecil nam ponad 2h opowiadajac o wszystkich rzeczach potrzebnych (wozek,foteliki do auta, lozeczko,materac). Mimo ze informowalismy ze to nasz pierwzy wypad i nie planujemy zakupow tylko rozeznac sie w cenach itp. to i tak nas nikt nie olal 😊
Co do maluszka, kopniakow dostaje cale stado, czasem jak cos ogladam i dostane takiego kuksanca z zaskoczenia to az podskocze 😊 juz nie moge doczekac sie przyszlego piatku, kiedy to obejrzymy nasze malenstwo na badaniu USG, trzymajcie kciuki by ujawnilo swoja plec 😊
Jeszcze wracajac do zakupow, postanowilismy z mezem zapisywac kazdy pieniazek wydany na malenstwo, mam na mysli wszystko od higienicznych rzeczy po wozek itp. Ciekawa jestem ile wyjdzie na sam koniec 😊
Oczywiscie liczymy do momentu porodu 😊
Pozdrawiam 😊
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-2015, 20:54
ruda90mama ruda90mama jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
ruda90mama.polki.pl

Miasto: Warszawa

To dużo zdrówka życzę świetny pomysł z tym zapisywaniem pieniędzy wydanych na dzidziusia Też tak zrobię My jak pojechaliśmy do 2 sklepów w Warszawie to w jednym Pani powiedziała tylko że trzeba nastawić się na koszt 1500 zł bez wózka fotelika i łóżeczka a w drugim nawet nikt się nami nie zainteresował. Musimy poszukać jakiegoś fajnego niedrogiego sklepu w Warszawie, jeszcze trochę czasu jest to może coś się znajdzie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-2015, 22:12
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
misia-2303.polki.pl

Cytat:
Napisał ruda90mama Zobacz post
To dużo zdrówka życzę świetny pomysł z tym zapisywaniem pieniędzy wydanych na dzidziusia Też tak zrobię My jak pojechaliśmy do 2 sklepów w Warszawie to w jednym Pani powiedziała tylko że trzeba nastawić się na koszt 1500 zł bez wózka fotelika i łóżeczka a w drugim nawet nikt się nami nie zainteresował. Musimy poszukać jakiegoś fajnego niedrogiego sklepu w Warszawie, jeszcze trochę czasu jest to może coś się znajdzie
Nam powiedzial, ze wyjdzie nas okolo 10.000zl, mam na mysli wszystkie potrzebne rzeczy. Wydaje mi sie, ze troche przesadzil, ale nie smiem podwazac tych slow, wypowiem sie dopiero gdy skompletujemy wszystko.
Z drugiej str wszystko zalezy od tego jake sprzety bedzie sie wybierac, czy te po rozsadnych cenach, czy tez te z wyzszej polki, gdzie czesto cena ta jest wysoka tylko z uwagi na znanego producenta itp.
Zreszta prawda jest taka ze to ile wyda sie na maluszka zalezy w duzej mierze od tego ile mozna wydac pieniazkow 😊
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-02-2015, 18:18
marta8512 marta8512 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marta8512.polki.pl

Cześć dziewczyny. Dawno tu nie zaglądałam bo długi czas nikt się nie odzywał. Już myślałam że wyjątkowo mało Nas będzie rodzić w czerwcu
ruda90mama jak ja dobrze cię rozumiem. Też to moja pierwsza ciąża i nie wiem jak często dziecko powinno kopać i jak mniej się rusza to już się martwię.
Też skorzystam z twojej rady i będę zapisywać wydatki.
Ja np łóżeczko, wanienkę, chodzik, wózek gondolę i nosidełko mam od siostry. Wcześniej miałam wszystko kupić nowe ale jak widzę na jej przykładzie to rzeczy, które wydawały mi się największym wydatkiem to nic w porównaniu z tymi, gdy mały będzie już na świecie.

No i pochwalę się będę mieć chłopca. Raczej pewne bo nie jest wstydliwy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-02-2015, 19:02
Member

Zobacz mój nowy profil
ruda90mama.polki.pl

10 000 tys to z wózkiem łóżeczkiem fotelikiem to możliwe jak się kupi wózek za 4 500 tys bo takie też widziałam, no życie nie oszukując nas nie rozpieszcza więc raczej zasób środków finansowych jest ograniczony ale jakoś damy radę dla Szkraba wszystko ale z tym zapisywaniem kasy na dzidziusia do porodu to genialne zobaczymy jak nam to wyjdzie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-02-2015, 20:33
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
misia-2303.polki.pl

Zazdroszcze gdy ktos ma mozliwosc odkupienia/dostania po rodzinie. My niestety musimy kompletowac wszystko od zera, bratowa co prawda lada moment bedzie miala roczne malenstwo wiec cos by sie znalazlo, niestety wiem tez ze nie szanuje rzeczy i o nie nie dba, dlatego juz wolimy sami kupic wszystko. Maz jest raczej ostrozny w kupowaniu i nie daje sobie wcisnac niczego, zawsze szuka opinii o danym przedmiocie wsrod uzytkownikow ktorzy go posiadaja, bardzo czesto placi sie za 'nazwe/firme' podczas gdy tanszy jest tak samo funkcjonalny i wytrzymaly. grunt to nie dac sie zwariowac 😊
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-02-2015, 23:28
Member

Zobacz mój nowy profil
ruda90mama.polki.pl

My wózek dostaniemy po siostrzeńcu męża(jeszcze nie wiemy w jakim jest stanie), i kilka ciuszków od przyjaciółki po bobasku, a resztę samemu trzeba będzie kupić. Nic się nie poradzi, ale czego się nie zrobi dla dziecka już teraz wolę odłożyć i sobie czegoś nie kupić żeby mieć dla bobaska jak coś mi się spodoba a jak przechodzisz ciążę??
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-02-2015, 11:54
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
misia-2303.polki.pl

Pierwszy trymestr byl na poczatku z uwagi na plamienia, troche stresujacy. Pozniej mdlosci, ale mysle ze byly minimalne, tAk sobie porownuje z innymi mamami. Po za tym duuuuzo spalam 😊
Drugi trymestr to juz sielanka, przy ostatnich badaniach wyszla mi anemia, ale dostalam zelazo plus zaczelam szukac i jesc produkty bogate w to zelazo i mysle ze nastepne wyniki beda idealne 😊
Uwielbiam poranki, gdy juz sie umyje, zjem sniadanko klade sie na kilka minut i wtedy dostaje bombardowanie kopniakami, az mi brzuch podskakuje 😊
A jak Twoja ciaza przebiega?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-02-2015, 22:10
marta8512 marta8512 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marta8512.polki.pl

Fajnie ci Misiu że teraz dobrze się czujesz. A robi wam się słabo jak za długo stoicie ? Ja do tej pory w ciągu dnia jestem senna za to w nocy spać nie mogę.Jesteście na zwolnieniu już? Kiedy macie następne badania i wizytę u lekarza?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-02-2015, 22:52
Member

Zobacz mój nowy profil
ruda90mama.polki.pl

U mnie początkowo też stresująco bo plamienia i krwiak podkosmówkowy czy jakoś tak, po luteinie była masakra z mdłościami, czasami wymiotowałam ale sporadycznie, za to w ogóle nie jestem i nie byłam senna, drugi trymestr w miarę dobrze mi leci, chociaż anemia weszła i wymioty się zdarzają raz na jakiś czas to jest ok. Tylko jak ostatnio zwymiotowałam to aż mi żyłki w oczach popękały i się rozlały na białko przez anemie pewnie. Ale nic nie zrobię, kupiłam sokowirówkę piję sok z buraczków i biorę żelazo w pigułkach zobaczymy co się wydarzy dalej. Mnie maleństwo budzi o 5 rano przed budzikiem męża (już się chyba przyuczyło że ok 5 dzwoni budzik) i kopniakami raczy aż do 7 potem przerwa więc się zdrzemnę do 9 i kopniaki na śniadanie cudowne uczucie. Ja na zwolnienie przeszłam równo miesiąc temu. Tylko że ja na budowie pracowałam więc 21 tyg minęło i już byłam wykończona porannym wstawaniem i marznięciem na budowie. A poza tym ciągle byłam chora jak pracowałam, bo wystarczyło że ktoś kichnął i ja już gorączkę miałam na następny dzień. Obecnie mam czas na szkołę (bo próbuję mgr skończyć) fitness basen i wertowanie internetu w poszukiwaniu ciuszków żałuję że tak późno na zwolnienie poszłam, w pracy nikt za mną nie płacze a umowę i tak dostałam tylko do dnia porodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania