Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy oszczędzacie na przyszłość?

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

    Tak, oszczędzamy, gramy na giełdzie i w ogóle, staramy się pomnażać oszczędności jak tylko się da.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

      Napisane przez Oluchna87 Pokaż wiadomość
      Konkretnie nazywa się to pracowniczy program emerytalny. Miałam to w poprzedniej firmie. Rewelacyjny benefit, szkoda tylko, że dość rzadko stosowany przez polskich pracodawców.
      Dokładnie. Brzmi świetnie, ale mimo że pracowałam w kilku miejscach to nigdzie się z tym nie spotkałam.
      Ja na giełdzie nie gram- bo się po prostu na tym nie znam i bałabym się utraty pieniędzy.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

        Bo giełda to jest straszne ryzyko. I te wszystkie "piramidki finansowe" ale lepiej coś w tym kierunku kombinować niż trzymać w skarpetce w domu.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

          Z czego tu oszczędzać ?
          W więzieniu strachu kluczem do wolności jest słowo...

          Skomentuj


            #20
            Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

            Zdarza wam się na przykład inwestować w jakieś lokaty np. w złoto jak tu?nie wiem czy to dobra cena czy lepiej jeszcze poczekać?

            Skomentuj


              #21
              Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

              Oszczędzać staram się przy każdej okazji, ale nie jest to łatwe. Zazwyczaj zdarza się jednak wiele nieprzewidzianych sytuacji, na przykład naprawa samochodu czy wyrównanie za wodę, że zaoszczędzone pieniążki i tak się rozchodzą. Dlatego uważam, że bardzo mądrze robią osoby, które w coś inwestują. Oczywiście trzeba jednak mieć o tym jakiekolwiek pojęcie.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                Taaaa nieprzewidziane wydatki są najgorsze, a te związane z naprawą samochodu to chyba akurat mnie najbardziej bolą! No i jeszcze choroby, gdzie trzeba lekarstwa kupować, nie dość że człowiek tak się źle czuje to na dobicie ma jeszcze świadomość że prze tą chorobę portfel stal się cieńszy ciężko jest coś zaoszczędzić nie robiąc ciemnych interesów na boku

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                  jjmka do tych ciemnych interesów na boku też trzeba miec szczescie - ja takowego nie mam i tych na boku nie potrafie robić :P, ale to fakt nieprzewidziane wydatki bolą mocno - a np. my mamy tak z mezem iz jesli jest tylko chwilka spokoju od jakis naglych wydatkow to za chwilkę jakiś trafem ze zdwojoną siłą a to sie zepsuje, a tu nowe opony trzeba kupic do samochodów, a to za działke trzeba cos dopłacić brr nie lubie tego

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                    jjmka do tych ciemnych interesów na boku też trzeba miec szczescie - ja takowego nie mam i tych na boku nie potrafie robić :P, ale to fakt nieprzewidziane wydatki bolą mocno - a np. my mamy tak z mezem iz jesli jest tylko chwilka spokoju od jakis naglych wydatkow to za chwilkę jakiś trafem ze zdwojoną siłą a to sie zepsuje, a tu nowe opony trzeba kupic do samochodów, a to za działke trzeba cos dopłacić brr nie lubie tego
                    heh ja się tylko tak śmiałam, lepiej z ciemnymi interesami nie ryzykować, lepiej żyć skromniej ale uczciwie.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                      Staram się odkładać pewne kwoty na przyszłość - do tej pory robiłam to na lokatach bankowych. Pod koniec maja kończy mi się jedna z nich i nie wiem czy będę przedłużała. Chodzi o to, że oprocentowanie w wysokości 3,5% w skali roku jest trochę demotywujące. Może jakieś nieruchomości? Tak przynajmniej sugerują na w dziale z inwestycjami na tym forum finansowym link do forum. Ziemi w przeciwieństwie do ludzi nie przybywa. Co myślicie?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                        Ja mam lokatę i konta oszczędnościowe dla dzieci. Wpłacam tam co miesiac drobną kwotę. Na co dzień też staram się oszczędzać nie tylko w domu ale i w firmie. Ostatnio zastanawiam sie czy nie skorzystać z http://www.spikon.pl/voip/ Telefonia internetowa jest teraz na topie i pozwala znacznie obniżyć rachunki. Myślę, że warto szukac oszczędności gdzie się da - oczywiście z rozsądkiem :P

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                          Ja oszczędzam. I jest to raczej tak jak pisałem bardziej oszczędzanie, niż inwestycja. Bo aktualne oprocentowanie lokat jest znikome. A stawiam na bezpieczeństwo - wolę mieć odłożone kilka groszy na nieprzewidziane okoliczności

                          _______________
                          sudoku dla dzieci

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                            Staram się ale każdy wie jak to jest!

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                              Z tym oszczędzaniem nie jest za kolorowo w naszych czasach. Ciężko jest coś odłozyć bo zwyczajnie za mało zarabiamy i nie ma z czego odłożyć!Dlatego ja zaczełam inwestować i z zarobionych pieniędzy odkładać na gorsze czasy Co prawda bardziej mój mąż zna się na inwestycjach i inwestuje np. w giełdę (http://www.hftbrokers.pl/ ) ale można tez w nieruchomości, złoto czy inne. Oczywiście łatwo się mówi gorzej sie robi bo aby na tym zarobić tez trzeba mieć gotówke aby zainwestować po raz pierwszy no ale inaczej się nie da. A sprawa numer dwa czasem tez można stracić-ale to już jest ryzyko wpisane w ten biznes.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                                Inwestuję czasem w lokaty ale i walutę.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X