Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady psychologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady psychologa Odpowiedzi na pytania o problemy dotyczące wychowania dzieci i relacji w rodzinie. Masz problem z dzieckiem? Poradź się naszych użytkowników! Wkrótce również rozmowy ze specjalistą - psychologiem dziecięcym i terapeutą!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-09-2016, 19:28
anetteluna anetteluna jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
anetteluna.polki.pl

Domyślnie problem ze stresem. pomocy

witam.
z powodu sytuacji jaką stwarza mi moja rodzina, przez ciągłą krytykę z ich strony, obwinianie za to że mój synek płacze prze zemnie , pretensji o wszystko, nie radze sobie ze stresem lekarz pozwolił mi brać tylko melisę bo karmie synka piersią ma 7 miesięcy ale coraz częściej myślę o tym żeby przestać chciałam pójść do innego lekarza prosić o pomoc ale boje się reakcji rodziny
nie radze sobie ze stresem i ze swoimi emocjami nie wiem już co mam robić mąż gdy mu o tym opowiadam nie reaguje, a ja zwyczajnie przestaje sobie radzić boje się ze kiedyś odreaguje to wszystko powoli zaczynam popadać w jakąś paranoje a nikt nie chce mi pomóc pisanie tego wszystkiego przychodzi mi z ogromnym trudem długie zbierałam się do tego aby kogoś na forum poprosić o pomoc
proszę o pomoc a nie o kolejne słowa krytyki
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-09-2016, 11:10
monks monks jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
monks.polki.pl

Domyślnie Odp: problem ze stresem. pomocy

Hey, długotrwaly stres niestety prowadzi do tzw ,,przegrzania" sie naszego mozgu. Glowa moze w pewnym momencie szukac sobie tematow zastepczych (co pozniej mozna sobie nazwac paranoją). Uwierz, bo to przerabialam. Jaki jest na to sposob? Przestac sie denerwoac i isc za emocjami jakie podrzuca nam umysł. Wyluzowac i nie analizowac, nie skanowac, nie doszukiwac sie negatywnych emocji. Niech sobie mowią, badz silna i nie rob krzywdy sobie, czyli przestan zyc w poczuciu winy. Jesli zaczniesz sie obwiniac, żalić i ciagle o tym myslec to doprowadzisz swoj umysl do takiego ,,przegrzania" i mozesz dostac roznego typu zaburzen nerwicowych. To czysta psychiatria. No i ze stresem sie na sile nie walczy, ale tez nie ma co trzyma go w sobie. W ciezkich chwilach dobrze ejdnak go wyrzucic, ale nie robic z tego codziennego obrzędu wylewania negatywow na innych, a przede wszystkim na siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-09-2016, 09:34
alalina alalina jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
alalina.polki.pl

Odetnij się od rodziny. Odstaw ich na trochę. Niech dadzą Ci spokój i czas, w którym poukładasz sobie głowę.
A dzieci płaczą nawet u najlepszej mamy .
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-09-2016, 14:43
shirleyka shirleyka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
shirleyka.polki.pl

Macierzyństwo bywa trudne i to zawsze ogromny stres, sama pamiętam początki jak nie wiedziaam co i jak, młody w kółko płakał, słabo spał, mąż był zawalony pracą a ja czułam się zmęczona, sfrustrowana siedzeniem z dzieckiem w domu i te nerwy na pewno odczuwał też syn, na szczęście mąż mnie wspierał odciążął jak mógł i wyganiał z domu żebym poszła gdzieś odpocząć, spotkać się z koleżanką, jak skończyłam karmić to zaczełam brać nervomix, jest ziołowy i jakoś pozwalał mi trochę spuścić ciśnienie, potem jakoś wszystko zaczęło się samo układać ale wiadomo często też pojawia się stres, a to dziecko chore, a to jakieś spore wydatki nagłe itp., nie ma się czego wstydzić, jesteś tylko człowiekiem a nie robotem, masz prawo być zmęczona, zestresowana
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-2016, 10:57
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Zdjęcia: 10

Nawet nie pomyślałam, aby Cię skrytykować. W pewnym momencie każda z nas przeżywa trudny okres, jeśli jest wsparcie rodziny, to jest łatwiej. Ty niestety nie masz tego wsparcia. Jak spojrzysz na swoich najbliższych, to też zauważysz że nie są idealni. Nie wszystko im się udaje. Nikt nie jest doskonały. Jeśli masz możliwość to zostaw dziecko pod opieką męża i najzwyczajniej w świecie wyjdź z domu. Gdziekolwiek chcesz, do kina, poczytać w parku. Może taka odskocznia Ci troszkę pomoże.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-10-2016, 13:54
Becia88's Avatar
Becia88 Becia88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Becia88.polki.pl

ja uważam, że najważniejsze to znaleźć sobie jakieś zajęcie które pozwoli się zrelaksować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-11-2016, 18:49
lumbes lumbes jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
lumbes.polki.pl

Postaw sprawę jasno, że musisz odpocząć od ciągłego gderania nad uchem, odetnij się w miarę możliwości choć na parę dni, wychodź z dzieckiem na więcej spacerów w miejsca, gdzie panuje względna cisza i spokój. W takich sytuacjach, zwłaszcza, że jesteś młodą mamą, nie wspieraj się lekami, tylko zdaj się na zbawienny wpływ świeżego powietrza. Każda kobieta była, jest i będzie w podobnej sytuacji, co nie znaczy, że jesteś straszną matką itd. Może na razie sprawy wyglądają katastrofalnie, ale to dlatego, że nie masz czasu porządnie pomyśleć, wszystko pędzi tak szybko, a w dodatku nie dostajesz wsparcia, które powinnaś mieć.
Myślę, że jak się trochę uspokoisz, powinnaś usiąść z najbliższymi i porozmawiać z nimi o tym, że od czasu do czasu pomoc byłaby mile widziana, bo samemu człowiek nie może się wszystkiego nauczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-11-2016, 10:37
Becia88's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Becia88.polki.pl

nie można się zadręczać problemami tylko znaleźć sposób na odreagowanie i wyładowanie emocji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-2016, 11:33
diving diving jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
diving.polki.pl

tak jak ktoś wcześniej pisał to najważniejsze to znaleźć sobie jakieś zajęcie które pozwoli się zrelaksować i nie myśleć za dużo
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-12-2016, 09:01
Becia88's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Becia88.polki.pl

trzeba sobie znaleźć jakieś zajęcie które pomoże nie myśleć o problemach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania