Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

    Moja córka dwuletnia mówi bardzo dużo a to też dlatego że ma gadatliwego brata On mówi dużo ona powtarza On mówi wierszyki z przedszkola ona powtarza on śpiewa i ona śpiewa razem z nim Cudowne te ich rozmowy są czasem jak się bawią

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

      przede wszystkim dziewczynki rozwijają się szybciej niż chłopcy, ale i to nie jest regułą. Jeśli dziecko rozumie co sie do niego mówi i lekarze nie dostrzegają żadnych nieprawidłowości to nie ma się czym martwić.
      A to, że dziecko często mówi "nie" to też bardzo normalne w tym wieku - przechodzi okres buntu, dlatego na wszystko reaguje przecząco.

      Skomentuj


        #18
        Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

        Dokładnie, czasami dzieciaki jeszcze później zaczynaja mówić a później udaje im się w prosty sposób dogonić rówieśników więc na to reguły nie ma

        Skomentuj


          #19
          Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

          Mój ma 2 latka i gada po swojemu, kłóci się po swojemu, tylko mama, tata, am , didia, dziadzia, baba i kilka podstaw Ale nie denerwuje się bo wiem, że do 4 roku zycia dziecko ma czas by zacząć mówić.

          Skomentuj


            #20
            Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

            moja mala zaczela mowic jak miala roczek, ale moja siostrzenica mowila tylko po swojemu do 3 roku az po prostu w ciagu kilku dni zaczela tak ladnie mowic, ze szok

            Skomentuj


              #21
              Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

              No właśnie tak jest i ja myśle , że mój też z dnia na dzień nas zaskoczy pełnymi zdaniami. Bo mój synek to potrafi tylko mu się nie chce. Było ze wszytski tak nie siedzał to nie siedział a nagle usiadł, z chodzeniem to samo nie było prób a nadle raz ruszył i po chacie zasuwał i czuje że z mową też tak będzie . Bo czasem jak już się wkurzy to mu się wymsknie np słowo "nie chce"

              Skomentuj


                #22
                Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                Dziecku też trzeba dać czas a samo zacznie i to całymi zdaniami mówić

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                  Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                  Dziecku też trzeba dać czas a samo zacznie i to całymi zdaniami mówić
                  u nas Zosia ma 17 miesiecy i mowi mało - raczej po swojemu i w tylko w znanym sobie jezyku, wiadomo mowi podstawy typu mama, dada, baba, dziadzia, dzidzi, ja itd - moja tesciowa mnie starsznie denerwuje bo wymysla iz mało mowi i trzeba z Młoda jechac do logopedy ja jestem z tym aby dac dziecku swiety spokoju i w swoim czasie sie rozgada

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                    pewnie, ze tak, niepotrzebnie dodatkowo stresowac dziecko, kazde zaczyna mowic w swoim tempie i swoim sposobem

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                      Mój półtora roczny chrześniak również jak na razie mówi tylko po swojemu ale już spokojnie można go zrozumieć. Najważniejsze jest to, by ciągle mówić do dziecka, opisywać mu różne rzeczy, powtarzać słowa. Ale tak jak już ktoś wcześniej wspomniał...To, kiedy dziecko zacznie mówić jest kwestią indywidualną. Jedni zaczynają wcześniej, inni nieco później. Niedawno czytałam fajny artykuł na ten temat - Co wpływa na rozwój mowy dziecka – o tym jak stworzyć sobie gadułę… . Nawet nie wiedziałam, że dieta może wpływać na rozwój mowy u dziecka.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                        moje maleństwo ma zaledwie miesiąc a my już sobie rozmawiamy ale tak po swojemu jeszcze przyjdzie pora na dorosłe rozmowy

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                          Ja już mówiłam do dziecka w brzuszku i dużo mówiłam od samej maleńkości Lubię sobie pogadać i miałam do kogo mówić

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                            Napisane przez sylwia4012 Pokaż wiadomość
                            Mój półtora roczny chrześniak również jak na razie mówi tylko po swojemu ale już spokojnie można go zrozumieć. Najważniejsze jest to, by ciągle mówić do dziecka, opisywać mu różne rzeczy, powtarzać słowa. Ale tak jak już ktoś wcześniej wspomniał...To, kiedy dziecko zacznie mówić jest kwestią indywidualną. Jedni zaczynają wcześniej, inni nieco później. Niedawno czytałam fajny artykuł na ten temat - Co wpływa na rozwój mowy dziecka – o tym jak stworzyć sobie gadułę… . Nawet nie wiedziałam, że dieta może wpływać na rozwój mowy u dziecka.
                            Tak dieta ma ogromny wpływ na organizm Ciekawy artykuł

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                              Moja córcia zaczęła mówić bardzo wcześnie..pierwsze mama usłyszałam gdy miała 6 miesięcy..gdy miała roczek to używała juz całkiem sporo jak na jej wiek słów a nim skończyła dwa to już nawet śpiewała piosenki :-) pamiętam taką sytuację, to było w maju ( w czerwcu kończyła dwa lata) , jechałyśmy pociągiem a ona spiewała " lulajze jezuniu..lulaj ze lulaj...a Ty go matulu z płacu utulaj" - a potem wołala do ludzi bravo, bravo i chciała, żeby jej bili..więcej nie znała ale ten kawałek był jej ulubionym..mając 2 z kawałkiem mówiła krótkie wierszyki w stylu wyszedł żuczek przed chałupkę..
                              Ale..każde dziecko jest inne..córka przyjaciółki, która była w tym samym wieku, praktycznie nie mówiła..może miało na to wpływ to, ze ja od początku mówiłam do brzuszka a po urodzeniu przebywałam na macierzyńskim i całe dnie spędzałam c óra..cały czas do niej mówiłam..bawiłam sie z nią..a koleżanka bardzo szybko wróciła do pracy..praktycznie nie było jej w domu..:-/
                              Tak czy inaczej nie trzeba sie martwić jesli dziecko nie mówi..każde dzecko jest takim małym indywidualistą :-)

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                                Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
                                Moja córcia zaczęła mówić bardzo wcześnie..pierwsze mama usłyszałam gdy miała 6 miesięcy..gdy miała roczek to używała juz całkiem sporo jak na jej wiek słów a nim skończyła dwa to już nawet śpiewała piosenki :-) pamiętam taką sytuację, to było w maju ( w czerwcu kończyła dwa lata) , jechałyśmy pociągiem a ona spiewała " lulajze jezuniu..lulaj ze lulaj...a Ty go matulu z płacu utulaj" - a potem wołala do ludzi bravo, bravo i chciała, żeby jej bili..więcej nie znała ale ten kawałek był jej ulubionym..mając 2 z kawałkiem mówiła krótkie wierszyki w stylu wyszedł żuczek przed chałupkę..
                                Ale..każde dziecko jest inne..córka przyjaciółki, która była w tym samym wieku, praktycznie nie mówiła..może miało na to wpływ to, ze ja od początku mówiłam do brzuszka a po urodzeniu przebywałam na macierzyńskim i całe dnie spędzałam c óra..cały czas do niej mówiłam..bawiłam sie z nią..a koleżanka bardzo szybko wróciła do pracy..praktycznie nie było jej w domu..:-/
                                Tak czy inaczej nie trzeba sie martwić jesli dziecko nie mówi..każde dzecko jest takim małym indywidualistą :-)
                                Brawo dla córeczki Świetnie sobie radzi z mową A ten śpiew słodki

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X