Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pozew o alimenty - wzór

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pozew o alimenty - wzór

    Pewnie wielu samotnym mamom przyda się wzór pozwu o alimenty, więc zamiast podawać jakieś z porad z czatów, czy blogów, to podam linka do wzorów pozwów opracowywanych przez prawników:
    http://www.mojrozwod.pl/dokumenty-i-...files=Alimenty,
    Myślę że informacja, zwłaszcza że prawnicza a nie "gdybajło"na pewno będzie pomocna. Ja w ogóle wychodzę z założenia, że czasem lepiej za dobry wzór czy poradę zapłacić 10 zł niż się mordować samej i przekopywać przez górę internetowych informacji, z których kompletnością różnie bywa.

    A własnie - może stworzymy razem jakąś listę adresów www przydatnych dla samotnych mam?
  •    
       

    #2
    Odp: Pozew o alimenty - wzór

    Dla Pań które chciałyby jeszcze inny wzór pozwu o alimenty: http://e-alimenty.pl/component/conte...enty-wzor.html

    Zawsze lepiej mieć dwa wzory, niż jeden.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pozew o alimenty - wzór

      Poprawne wypełnienie takiego pozwu jest bardzo ważnym elementem podczas wnoszenia wniosku o alimenty do sądu. Warto jednak wiedzieć, że razem z nimi możemy ubiegać się o postępowanie ustalenia i zaprzeczenia ojcostwa dla panów, którzy uparcie twierdzą, że nie będą płacić pieniędzy na dzieci, które nie należą do nich. W ten sposób wszyscy będą mieli pewność, że jako drugi rodzic, musi wziąć odpowiedzialność za utrzymanie i wychowanie własnego potomka.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pozew o alimenty - wzór

        Na forach prawnych mozesz poprosic o wzor takiego dokumentu. Na pewno znajdziesz tam osobe ktora sie na tym zna.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pozew o alimenty - wzór

          A czy znacie może jakiegoś adwokata z Wrocławia specjalizującego się w tego rodzaju kwestiach?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pozew o alimenty - wzór

            Pozew o rozwód czy o alimenty to obecnie typowa usługa. Gdy facet nie chce płacić, to płaci fundusz alimentacyjny, który dopiero ściąga kasę z dłużnika. A robi to coraz bardziej skutecznie.
            Zawsze można skorzystać z pomocy prawnej. Nie każdy ma czas czy ochotę na załatwianie tego rodzaju kwestii. Tutaj we wpisie: http://www.blog-adwokatpawelborowski...roclaw-uslugi/ można znaleźć trochę więcej informacji na ten temat.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pozew o alimenty - wzór

              Wiele informacji na temat prawa rodzinnego znajduje się na stronie adwokat-podgorski.pl . Artykuły adwokata Wojciecha Podgórskiego mogą okazać się bardzo pomocne. W ten sposób można sporo zaoszczędzić i zdobyć niezbędną wiedzę.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pozew o alimenty - wzór

                Super to wszystko się prezentuje Moim zdaniem jak najbardziej warto na to zwrócić uwagę

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pozew o alimenty - wzór

                  Może ten Adwokat Tarnów będzie w stanie pomóc? To nie są łatwe rzeczy i myślę, że warto z takiej pomocy skorzystać...
                  Mama to szereg praw, niezłomnych „pójściów spać”, okropnych „proszę to włożyć”, Mama to szorowanie ostrym ręcznikiem, to godziny odmierzone, żywot przyjemny, życzliwy, słoneczny, ale bez niespodzianek i zanadto świątobliwy.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pozew o alimenty - wzór

                    Napisane przez qwertyaaa Pokaż wiadomość
                    Super to wszystko się prezentuje Moim zdaniem jak najbardziej warto na to zwrócić uwagę

                    Dokładnie tak, ale takie pisma z sieci to średnio są dobre jeśli chodzi o ich poprawność. Rozwód to o tyle ważna sprawa w naszym życiu, że lepiej poświęcić te kilka złotych i udać się do prawnika, który wszystkie dokumenty przygotuje profesjonalnie jakby ktoś potrzebował specjalisty od spraw rozwodowych w Lublinie to mogę polecić i odesłać do Pani Elżbiety Piskorskiej - http://piskorskaelzbieta.pl/adwokat-lublin-rozwod/ bardzo dobry mecenas, który właśnie w trudnych sprawach rozwodowych się specjalizuje.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pozew o alimenty - wzór

                      Wzorów wniosków o alimenty najlepiej szukać na stronie kancelarii prawnej. Wtedy wiadomo, że taki wniosek zawiera wszystko, co powinien zawierać. Z tej strony można ściągnąć wzór http://zaufanyprawnik.pl/jak-napisac-wniosek-o-alimenty .

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pozew o alimenty - wzór

                        Moim zdaniem najlepiej poprosić o pomoc prawnika. Moja siostra na początku sama zabiegała o alimenty ale jej były mąż w ogole się tym nie przejmował. Dopiero jak zdecydowała się na sprawę w sądzie i pomoc mecenasa Budrewicza to sprawa nabrała obrotu. W sumie to dzięki mecenasowi wywalczyła większe alimenty niż się spodziewała.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pozew o alimenty - wzór

                          Nie mam niestety zbyt obszernej wiedzy w tym zakresie tematycznym. Dlatego też nie bardzo będę w stanie pomóc...
                          Przyjmowałam każdy pusty dzień i pustym go żegnałam.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pozew o alimenty - wzór

                            Trzeba się liczyć z tym, że rozwód to duże emocje i to zazwyczaj te złe. Napisanie pozwu rozwodowego samodzielnie, bez wiedzy prawniczej naprawdę jest trudne. Jeszcze trudniej jest samemu iść do sądu, szczególnie jak druga strona ma pełnomocnika.Mi odbierało mowę. Nie mogłam z siebie nic wydusić.Na kolejną sprawę już przyszłam z prawnikiem, bo wiedziałam, że jak tego nie zrobię, to będzie kiepsko. Jak ktoś będzie miał rozwód we Wrocławiu, to warto się zgłosić do Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Oni też prowadzą bloga o rozwodach. Jest tam wiele cennych informacji. Mój rozwód prowadził mecenas Michał Dziedzic . Na pewno plusem jest to, że zawsze mi mówił co będzie dalej, jak będzie wyglądała sprawa. Tak po ludzku podszedł do wszystkiego.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X