Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Basen z maluszkiem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Basen z maluszkiem

    Cześć!
    Czy któraś z Was chodziła ze swoim skarbem na basen? Jakie są Wasze doświadczenia? Czy polecacie taką aktywność, czy może macie jakieś złe wspomnienia? Kiedy zaczynałyście i jakie są fajne miejsca w Warszawie żeby się popluskać z maluszkiem? Jak dzieci reagują?

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi, chciałabym dowiedzieć się kilku rzeczy zanim się ostatecznie zdecyduję.

    Pozdrawiam.
  •    
       

    #2
    Odp: Basen z maluszkiem

    My z Łukaszem pierwszy raz poszliśmy na basen, kiedy miał 7 miesięcy. I od poczatku bardzo mu się podobało. Myśleliśmy, żeby wcześniej zacząć, ale była zima, obawialismy sie jakiegoś przewiania i czekaliśmy, aż ciepło sie zrobi.
    Zastanawialiśmy sie nad zorganizowanymi zajęciami dla maluchów. Ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego, ponieważ zajęcia w tygodniu odpadały ze względu na pracę, a weekendowe z powodu naszych częstych wyjazdów.
    Ale wydaje mi się, że zorganizowane zajęcia to mimo wszystko najlepsze rozwiązanie.
    Poczatkowo chodzilismy dość nieregularnie, ale teraz przeważnie 2-3 razy w miesiącu.

    Moja rada. Przeważnie już za kasami (czyli po odbiciu się "zegarkiem") znajdują się szatnie i miejsca do suszenia włosów. Wiec teoretycznie za czas suszenia i ubierania się w wierzchnie ubrania też trzeba zapłacić, jak za płuwanie.
    My jednak po ubraniu sie i wyjściu z przebieralni (po kąpieli oczywiscie) od razu oddajemy "zegarki" i dopłacamy, a dopiero potem cofamy się by na spokojnie wysuszyć włosy. I nigdy nikt nie zwrócił nam uwagi, a zawsze kilka złotych (np. na kawę w barku) zostaje w portfelu.
    Last edited by MonikaPB21; 15-03-2010, 22:47.
    Łukasz 11.10.2007

    Skomentuj


      #3
      Odp: Basen z maluszkiem

      Poza tym dyskusja o basenie juz była. Wiecej możesz poczytać
      http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...ighlight=basen
      Łukasz 11.10.2007

      Skomentuj


        #4
        Odp: Basen z maluszkiem

        Ale regionalnej nie było Monika a gdzie chodzicie na ten basen? Macie jakiś jeden fajny?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Basen z maluszkiem

          Przyznaje się, że nie zauwazyłam, że jest to na forum regionalnym.

          My chodzilismy dotad głównie na Poloneza na Łabiszyńskiej (Bródno). Niestety teraz jest zamkniety i nie wiadomo, kiedy go otworzą. Choc jest nowy, to wykryto jakieś niedoróbki konstrukcyjne i do czasu naprawy/przebudowy będzie nieczynny.

          Teraz chodzimy na Muszelkę na Balkonowej (Bródno również). Tzn. ja byłam tylko raz, w piątek, bo chłopcy teraz częściej sami idą. (Ja mam 2 błogie godziny dla siebie!) Jest ok, ale niestety każą sobie płacić za czas suszenia włosów! Grrrrrr..... Nie cierpię jak każą płacić za kible w knajpach, czas suszenia włosów na basenie itp. itd.
          Ale wracając do tematu. Byłam i zrobiłam jak wczesniej na Polonezie, tj oddałam "bransoletkę" do szafki w kasie i chciałam cofnąć się, by wysuszyć włosy, ale pani mi nie pozwoliła. Mówi, że "karta wisi". Faktycznie, coś na niej było, tylko juz darowałam sobie czytanie. Na szczęście mrozu nie było a i tak musiałam czekać na chłopaków, wiec mi przeschły.
          Niemniej uważam, że to naciaganie klientów na kasę, bo zwłaszcza panie i dziewczynki mające długie włosy muszą albo skrócic kąpiel, albo dodatkowo zapłacić za czas spędzony na suszeniu.
          Plus tego basenu to basen rekreacyjny, który z jednej strony ma głębokość około 80 centymetrów. Mój Łukasz ma tam wody do szyi i spokojnie sobie chodzi po dnie.
          Minus, że basen rekreacyjny jest w całosci rezerwowany w określonych godzinach (zajęcia grupowe) i wtedy z dzieckiem trzeba wchodzić "na wydrę" - mąż tak zrobił i jak dotad nie wyprosili go. Mu ostatnio trafilismy jeszcze przed zajeciami i zdążylismy skorzystać.
          Inny minus to tylko jodno jacuzzi, do którego oczywiscie trudno sie dostać.
          Na Balkonowej życzą sobie 10 zł za 45 minut (w tym suszenie). Plus 30 gr za każdą następną minutę.

          Bylismy tez kiedyś na Inflanckiej, ale nie wrócę juz tam i nie polecam. Szczególnie nie dla maluszków, bo woda jest chlorowana. Okropna. A i sama pływalnia nie zachwyca. Jedyny plus, że taniej. Bodajże około 10 zł za 90 minut, a ponadto nikt nie sprawdza czasu. Ale mogło się z mienić, bo byliśmy z 1,5 roku temu.
          Łukasz 11.10.2007

          Skomentuj


            #6
            Odp: Basen z maluszkiem

            Czy zastanawiałyście się kiedyś nad problemami ze skórą u maluszka. Mój Jurek ma 2 miesiące i za jakieś dwa chciała się z nim wybrać ale znajoma mnie wystraszyła jakimiś grzybicami - czy słyszałyście o takich przypadkach na muszelce???

            Kiedy otwierają Poloneza - ktoś słyszał?


            Skomentuj


              #7
              Odp: Basen z maluszkiem

              Wiele z naszych mam chwali sobie http://www.babelkiplywaja.pl/
              Ja osobiście nigdy ze swym maluchem tam nie byłam.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Basen z maluszkiem

                Ja byłam z córką pierwszy raz na basenie jak córka miała około 8 miesięcy. Pierwsza reakcja była świetna, ponieważ od razu widać było, że córci bardzo podoba się ta aktywność i jest w swoim żywiole. Niestety byliśmy w czasie gdy woda nie była podgrzewana jak przy zajęciach dla niemowlaków, dlatego po chwili woda okazała się za zimna więc musiałyśmy się przemieścić do dżakuzi co również bardzo podobało się małej Generalnie ten jak i każdy inny nasz pobyt na basenie uważam za bardzo udany

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Basen z maluszkiem

                  A takie pytanie, czy znacie jakiś basen godny polecenie jeśli chodzi o wizyty z małymi dziećmi, żeby woda była cieplejsza i przede wszystkim, żeby było komfortowo w przebieralniach. Dotychczas chodziłyśmy na basen gdzie w przebieralniach nie ma przewijaków i musiałam z małą się nieźle nagimnastykować aby ją dobrze wytrzeć i przebrać.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Basen z maluszkiem

                    pierwszy raz poszliśmy z synkiem na basen gdy skończył pół roku, bardzo mu się podobało i chodziliśmy regularnie, wybrałam basen przeznaczony specjalnie dla maluszków w którym jest ozonowana woda o temperaturze ok 33 stopni,

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Basen z maluszkiem

                      Najlepiej jest dziecko od małego przyzwyczaja do basenu i do pływania, widziałam na basenie praktycznie niemowlaki które nurkowały pod woda jak zawodowcy.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Basen z maluszkiem

                        Chodzilismy i chodzimy na basen, i ze starszym synnkiem i juz mlodszym (ma 5 miesiecy). Wszystkim sie podobalo, choc mlodszy za pierwszym razem byl lekko przerazony, ale i oszolomiony ;d

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Basen z maluszkiem

                          Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł,szczególnie jeżeli nasze dziecko jest aktywne,a na basenie można połączyć przyjemne z pożytecznym,dzięki czemu nasza pociecha szybko nauczy się pływać

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Basen z maluszkiem

                            My chodzimy do kina...
                            A jeżeli jest za późno? Jeżeli już się nie da?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Basen z maluszkiem

                              Basen jest świetny dla małych dzieci. One oswajają się z wodą, nie boją sie i w sumie jest to dla nich naturalne. Mają więcej zabawy niż nam się wydaje. No i świetnie działa na stawy dziecka - dziecko nie musi dżwigać swojego ciężaru aby stawy i mięśnie pracowały

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X