Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

    od 1 stycznia nowe obowiązkowe badania dla kobiet podejmujących pracę lub już zatrudnionych
    http://praca.gazetaprawna.pl/artykul...ch_kobiet.html
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!
  •    
       

    #2
    Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

    No wiecie co... ja jestem jak najbardziej za mammografią i cytologią, ale żeby włączać te badania do badań okresowych tym samym otrzymują status OBOWIĄZKOWYCH to dla mnie przesada.
    I co ? jeszcze będę musiała się tłumaczyć pracodawcy dlaczego mam np. grupę cytologiczną II bądź III ??
    Przyznam,że zaczyna mnie to już wszystko wkurzać... na basen jak chce z synem jechać muszę okazywać zaświadczenie od gina teraz do pracy to samo. A co z mężczyznami ?? toż to oni też na raka prostaty cierpią
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

      I bardzo mnie to cieszy bo przynajmniej kobiety będą zmuszone robić te badania,bo na dzień dzisiejszy to kampanie wszelakiego rodzaju(rak szyjki macicy,rak piersi) i tak nie docierają do niektórych kobiet bo i tak nie wykonują regularnie(albo wcale) cytologii nie wspominając o mammografii.
      Ale właśnie co z facetami??co oni są z kamienia i nigdy nie chorują??
      FROCH

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

        Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
        I bardzo mnie to cieszy bo przynajmniej kobiety będą zmuszone robić te badania,bo na dzień dzisiejszy to kampanie wszelakiego rodzaju(rak szyjki macicy,rak piersi) i tak nie docierają do niektórych kobiet bo i tak nie wykonują regularnie(albo wcale) cytologii nie wspominając o mammografii.
        Ale właśnie co z facetami??co oni są z kamienia i nigdy nie chorują??
        mnie te wszystkie statystyki przerażają. Ludzie medycyny ze Skandynawii przyjeżdżają do nas, żeby zobaczyć raka szyjki, bo u nich jest tak rozwinięta prewencja, że nikt już tego nie widzi w prywatnej praktyce. A Polki? Fakt oczywisty- cytologia wykrywa we wczesnym stadium raka szyjki i daje możliwość wyleczenia. A Milionom Polek to "Wisi"! Ja jestem za badaniami-na każdy możliwy sposób, bo coś z tym ignorującym naszym społeczeństwem trzeba w końcu zrobić.
        Last edited by kasiakozmin; 22-01-2010, 22:37.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

          Kasiu a czy w Skandynawii te badania są obowiązkowe by utrzymać się w pracy ?? Bo wiesz to że dostają kary za
          niestawienie się na badania to ok... dla mnie to lepsze wyjście niż zastanawianie się jaka mi wyjdzie gr cytologiczna i czy
          dostanę zdolność do pracy bo to jednak wystawia lekarz medycyny pracy a nie ginekolog, który jest obeznany
          Last edited by FamilyTree; 22-01-2010, 22:39.
          Julek: 10/3/2008

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

            Nie wiem, czy są obowiązkowe. Ale znam statystyki i ogólnie problem cytologii jest mi dobrze znany. W Polsce zachęca się do szczepienia, ale tak maprawdę, to interes dla koncernów farmaceutycznych. Czy ktoś wyjaśnia ile jest szczepów, na które działają szczepionki i jaki to jest odsetek w puli końcowej? Jakoś nikt. A o cytologii głośno przy okazji większych akcji i tyle. Nie ma zakorzenienia w świadomości Polek- a tylko kreowanie pozytywnego wizerunku wczesnej profilaktyki moze zmienić statystyki zapadalnosci i zachorowalności.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

              dodam że dotyczy to badań wstepnych jak i okresowych.
              Pracodawcy nie będą informowani o wynikach badań , dostana tylko zaświadczenie że zostały wykonane.


              Tree no nie wiem jaki to ma sens i po co to pracodawcy.
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                Przewijała się tu taka myśl, że pracodawca będzie znał wyniki badań. Przecież prawo jest o ile dobrze pamiętam po stronie pacjenta. Lekarz zakładowy na podstawie wyników badań wystawia zdolność do pracy. Ale obowiązuje go tajemnica lekarska i nawet pracodawcy nie może przekazać inf o wyynikach poszczególnych osób. Tak więc myślę, że nie ma sie czego bać.

                Zasada jest taka-nikt nie ma prawnego obowiązku informować pracodawcy o stanie swojego zdrowia- nawet osoba chora psychicznie nie musi być w tej kwestii szczera. a jeśli sie zdecyduje powiedzieć o tym lekarzowi zakładowemu to i tak powinna być spokojna, bo obowiązuje go tajemnica lekarska.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                  A no jeśli pracodawcy wyniki nie będą udostępnione to ok, choć i tak przyznam, że jestem tym zniesmaczona i uważam, że są inne sposoby na to by zmusić kobiety do badań.

                  Kasiu szczepy szczepami, bo szczepionka uchroniła by kobiety
                  przynajmniej przed częścią tych wirusów,ale... ja myślę, że tu cena jednak gra większą rolę... bagatela 1600zł (przynajmniej jak ja 2 tamtym roku pytałam swojego lekarza)

                  A co do tego czy Polkom badania cytologiczne wiszą... myślę,że problem tkwi w postrzeganiu lekarza ginekologa, nadal Polki krępują tych wizyt.
                  Kiedyś rozmawiałam z kumpelą na ten temat, ona pierwszy raz poszła do lekarza jak zaszła w ciążę (zreszta nie jest to takie rzadkie, czytając nawet wypowiedzi tutaj na forum) i dopiero w czasie ciąży częste wizyty sprawiły to, że dla niej pójście do ginekologa to jak pokazanie zębów u dentysty.
                  A kobiety ok 50 r.ż. mają jeszcze inne wychowanie, w którym motywem przewodnim był strach przed lekarzem bo on to na pewno coś znajdzie i choroba gotowa.
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                    FamilyTree dużo racji jest w tym, co piszesz.

                    1. wychowanie. Matki rzadko jeszcze kilka lat temu kładły nacisk na uświadamianie swoich córek (jak i na rozmowy o seksie)
                    2. obraz lekarza ginekologa nadal jest dziwnie stereotypowy i pewnie z tego względu niektóre kobiety wolą chodzić do lekarki, a nie lekarza
                    3. te sumy które podałaś są rzeczywiście wielkim kosztem, choć prawdą jest, że przed niektórymi szczepami chronią
                    4.nadal DUŻO ZA MAŁO robi się w celu uświadamiania: kampanie, wiadomości podawane w szkole.
                    5.zawsze zastanawia mnie jedno: kobiety dostają zawiadomienia o badaniach profilaktycznych (w Polsce praktykuje się listy wysyłane bezpośrednio do domu), a nie idą, bo WOLĄ NIE WIEDZIEĆ znam mnóstwo takich sytuacji i to jest przerażające!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                      Tree ja sama należę do tych co pierwszy raz do gina poszła będąc w ciąży a miałam latek 20 już

                      co do szczepionki to cena zabija - nadal 1500 zł kosztuje
                      zaszczepić się powinnam , moja mama miała raka szyjki macicy, leżała na onkologii, zresztą nie ważne, nie bedę pisać bo to nie miłe wspomnienia moje z liceum, ale kogo na to stać w dzisiejszych czasach?
                      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                        pinklady...a myślałaś o tym ,by w poradni genetycznej (najlepiej w szpitalu onkologicznym) oznaczyć sobie markery? Nie chcę Ci nic narzucać, ale gdy w linii prostej są przypadki zachorowania, to powinno się to wykonać- na fundusz oczywiście

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                          kasia ja ci powiem że nawet nie wiem jak się za to zabrać......
                          nie raz ginkowi mówiłam że mama miała raka , odnotował w karcie i.........tyle.
                          a skąd ja moge wiedzieć co mogę zrobić

                          Mama na szczęście jest cała i zdrowa, wystarczyła radioterapia, ale to było 15 lat temu.
                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                            Kasiu a Ty to masz kierunek skończony chyba związany z medycyną, tak ??

                            pinky oj tam,ważne że teraz juz jest ok.
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                              Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
                              Kasiu a Ty to masz kierunek skończony chyba związany z medycyną, tak ??

                              pinky oj tam,ważne że teraz juz jest ok.
                              Skończyłam 2 kierunki na medycznej

                              pinklady...napisałam Ci coś więcej o tych markerach na poczcie
                              Last edited by kasiakozmin; 14-03-2010, 16:13.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X