Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Zielono mi
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zielono mi Zakładamy ogród lub ogródek na balkonie. Masz wątpliwości związane z ogrodnictwem, uprawą roślin albo zabawą z dzieckiem w zakładanie np. ogródka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-05-2016, 12:30
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Domyślnie Odp: Uwielbiam ogrody!

Ja bym się bała o wiatr, zwłaszcza, że teraz sporo takich anomalii pogodowych. W urządzaniu ogrodu trzeba patrzeć na czas, jaki możemy mu poświęcić. Niby zwykły trawnik, ale żeby był piękny też potrzeba sporo pracy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2016, 09:29
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Tak, na pielegnację ogrodu potrzeba wiele czasu. Dlatego my zapalowalismy z przodu domu tylko drzewka ozdobne plus skalniaczek. Więcej bedzie kostki brukowej Ale zieleń bedzie za domem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2016, 09:37
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

ja z przodu domu też mam trawnik i iglaki. Ze skalniakiem est za duzo roboty i go rozebrałam w zeszłym roku, też ze względu na psa, bo mi wynosił kamienie. Z tyłu domu mam też ogródek warzywny urządzony.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2016, 10:02
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Cytat:
Napisał dagmara124 Zobacz post
warto popytać znajomych, gdzie kupują sadzonki. Ja już po paru latach mam swoich sprzedawców i w raz z nimi zaczynam sezon
Co do wyboru kwiatów to wszystko zależny od stanowiska, nasłonecznienia, zadaszenia, strony świata itp. Może brzmi patetycznie ale w internecie są wszystkie potrzebne informacje. Szczerze zachęcam do roślin na balkonie.
My własnie często tak robimy, że pytamy znajomych czy rodzinę aby cos podpowiedzieli, kierujemy sie zasadą, że sprawdzone zawsze lepsze Aczkolwiek wiadomo, że nie każdy ma takie same wymagania.
Mam zamały balkon w mieszkaniu ale juz w domu mam ogromny
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-06-2016, 14:10
kannna2x kannna2x jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kannna2x.polki.pl

Piękne ogrody to coś cudownego ! Też często jak wy wychodzę z założenia że zawsze warto podpytać znajomych co w dzisiejszych czasach zastosować w swoim ogrodzie. Znajomy mi ostatnio polecił ciekawy kamień budowlany jakim jest właśnie kaszmir gold który idealnie nadaje się do ogrodów, można nim niesamowicie upiększyć swój ogród, idealne rozwiązanie także na taras czy schody zewnętrzne, ciekawa innowacyjna opcja, warto ją przemyśleć i może nawet zastosować !
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-06-2016, 11:36
danusqa danusqa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
danusqa.polki.pl

Miasto: Kraków

Polecam zainwestować w drzewka i krzewy ozdobne, np. wierzba japońska, berberys, róże na paliku. Pięknie w ogrodzie prezentują się funkie a nie wymagają zbyt dużo uwagi
Nieprzeczytane 19-08-2016, 12:25
pola_267's Avatar
pola_267 pola_267 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
pola_267.polki.pl

Miasto: Rzeszów

Ja zawsze chciałam mieć swój własny ogródek i mam. Wiadomo, że wymaga trochę roboty, ale coś za coś. Mi się bardzo podobają wszelkie krzewy które kwitną, także zasadziłam azalie w 2 kolorach. Jeszcze zamierzam kupić takiego perukowca https://podkarpackiesady.pl/krzewy-o...oung-lady.html, genialnie wygląda na zdjęciu. Ma ktoś z nim jakieś doświadczenie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-10-2016, 15:38
antono antono jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
antono.polki.pl

Sprawdzona osobiście przeze mnie firma świadcząca usługi ogrodnicze w Szczecinie i okolicy to firma Iwańczyk. ogrodnik Szczecin. Aktualnie zmieniam koncepcję wyglądu ogrodu i z usług firmy będę korzystał.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-11-2016, 10:55
kiniaczek992 kiniaczek992 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kiniaczek992.polki.pl

W tym roku w okresie wiosenno-letnim razem z mężem robiliśmy remont generalny naszego domu i ogrodu. Zawsze chciałam mieć wielki ogród poniewaz kocham rośliny ale jakos nigdy nie było na to czasu ani pieniędzy ale w tym roku postawiłam na swoim. Zakładanie ogrodu, nawadnianie i stworzenie oczka wodnego zleciliśmy firmie http://www.marekgurgul.pl/ i jestem zadowolona z rezultatu. Wykonawcy słuchali dokładnie moich uwag i robili wszystko wedle moich zaleceń, jesli trzeba było porady, można było na nią liczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-2016, 09:54
kiniaczek992 kiniaczek992 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kiniaczek992.polki.pl

ja od dziecka uwielbiam ogrody, kiedy byłam mała miałam u babci wielki ogród i zawsze chciałam mieć własny. Teraz przeprowadziłam się do domu pod miastem i razem z mężem zbudowaliśmy dom i zrobiłam sobie wymarzony ogród. Ma oczko wodne, drzewa i krzewy. Zleciłam wykonanie ogrodu firmie http://www.marekgurgul.pl/ . Co prawda oczko wodne nie jest duże ale zawsze je chciałam no i mam. Mam też taras, na którym mogę urządzac grille dla znajomych więc jestem szczęsliwa i w wolnych chwilach zajmuje się tylko pielęgnacją ogrodu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania