Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-04-2013, 13:07
Mama_i_ja Mama_i_ja jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Mama_i_ja.polki.pl

Domyślnie Woda dla dziecka

Witam,
czy podajecie swoim maluszkom wodę do picia? Wiecie jaki skład powinna mieć odpowiednio zbilansowana woda przeznaczona dla naszych najmłodszych oraz dlaczego tak istotne jest wprowadzenie do jadłospisu naszego maleństwa naturalnie czystej wody?

Jako ekspert wody źródlanej Mama i ja chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące doboru wody dla dzieci i mam karmiących. Zapraszamy do dyskusji
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-04-2013, 14:50
anusia_100 anusia_100 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anusia_100.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Woda dla dziecka

napewno moja córcia będzie piła wodę a nie jakieś soki słodzone
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-2013, 12:05
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz
Zdjęcia: 187

Wodę Mama i ja osobiście uwielbiam
Mojej córci podaję wodę. Przyzwyczaiłam ją do tego od maleńkości. Czasem też pije soczki dla dzieci rozcieńczone pół na pół z wodą.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-2013, 13:53
koliberek71's Avatar
koliberek71 koliberek71 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
koliberek71.polki.pl

Zdjęcia: 42

Moja Olka jak była mała i nieswiadoma smaku też piła czystą wodę teraz spija literami Veroni Mineral grejfrutowa lub brzoskwinia

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-04-2013, 14:39
Mama_i_ja Mama_i_ja jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Mama_i_ja.polki.pl

Bardzo istotne jest wyrobienie u naszych maluszków nawyku picia czystej wody źródlanej. Słodzone napoje i smakowe wody zawierają często sztuczne składniki, konserwanty i barwniki, a co gorsza cukry prowadzące do wzrostu ryzyka wystąpienia próchnicy i nadwagi nawet u najmłodszych pociech. Czysta woda jest najlepszą alternatywą – zaspokaja pragnienie i nie wpływa negatywnie na zdrowie dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-05-2013, 18:11
halina2159 halina2159 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
halina2159.polki.pl

Zdjęcia: 32

bardzo lubię pić wodę i całą ciąże i czas karmienia piersią to była u mnie podstawa i dzieci tez od małego dostawały wodę i bardzo ją lubią pić woda musi być oczywiście niegazowana i z obniżoną zawartością minerałów w szpitalu dostałam pudelka z różnymi próbkami wśród nich była tez woda mama i ja i bardzo mi smakowała i czasem ją kupuje ale pijemy tez inne wody dobre dla dzieci w ciągu dnia nasze dzieciaki pija i soczki,kompoty,herbatkę ale woda to podstawa a w nocy tylko woda a w upały to nawet sami wołają o wodę bo lepiej gasi pragnienie dobra woda zdrowia doda więc pijemy wodę
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-01-2015, 20:02
magicclaw magicclaw jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magicclaw.polki.pl

Zdjęcia: 2

Ja uważam, że dziecko jeśli tylko może i akceptuje smak wody to powinno być wodę, a nie słodzone napoje, soczki i herbatki, dlatego że przyzwyczaja się do słodkiego i w przyszłości będzie mieć problem z zaakceptowaniem innych smaków. Ja osobiście z synkiem mam problem żeby zaakceptował smak wody, zazwyczaj delikatnie mu ją zabarwiam żeby chciał się napić. Ale staram mu się nie dawać niczego co słodkie. Strasznie mnie denerwuje stwierdzenie mojej mamy, dlaczego nie dosładzam synkowi tego czy tego, dlaczego nie daję mu polizać czekolady, bla bla. Nie i tyle i nikomu nic do tego Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-12-2018, 12:51
bobik2323 bobik2323 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobik2323.polki.pl

A czy można dzieciom dawać do picia wodę przefiltrowaną w dzbanku filtrującym? Chodzi mi o takie dzbanki jak na stronie https://strefafiltrow.pl/, u nas cała rodzina pije własnie taką wodę już od wielu lat, ale nie wiem, czy można ją podawać również dzieciom? Orientujecie się może?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-12-2018, 12:50
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

hej! Moje dziecko lubi pić kubusia waterrr z sokiem owocowym. Nie ma konserwantów ani słodzików, więc to dobra zachęta do przekonania dziecka do picia wody. Może spróbujesz? U mnie się sprawdziło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania