Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Na Każdy Temat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    diabeleckie
    niewiele wiem na temat osób niesłyszących, ale może istnieją szkoły które kształcą osoby niesłyszące w danych kierunkach,np.pracy z dziećmi.
    Wiem,że narazienie myślisz o tym, bo będziesz miała dzidzie i teraz na niej warto się skupić, ale w przyszłości?
    Pisałaś,że masz mamęi siostrę, wiem, że Ci ciężko, ale nie poddawaj się - wszystko się ułoży, czas leci, dzidzia podrośnie i może będziesz mogła zainwestować w siebie

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      marta26 skzoly dla osob nielsyszacych sa tylko do poziomu liceum do takiego wlasnie chodze. Po niej mam zamiar studiowac historie sztuki jednak bede musiala juz jakos sama sobie poradzic. Moj nauczyciel nieslyszy kompletnie, a skonczy 7 kierunkow wiec mysle, ze i ja jakos dam rade. Mimo to po liceum wypadaloby isc do jakiejs pracy, robic male oszczednosci na wynajecie wlasnego mieszkania czy po prostu miec pieniadze by kupic cos dziecku. Teraz mam rente socjalna i zasielek pilegnacyjny jednak oba mi sie w przyszlym roku koncza.
      Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

      Skomentuj


        #63
        Twój nauczyciel jest przykładem,że jeśli się chce to można "góry przenosić", ja go podziwiam, jak piszesz że skonczył 7 kierunków.
        Jeśli tylko będziesz miała chęci i siłę, to sobie poradzisz napewno

        Skomentuj


          #64
          A jesli ci się kończy renta i zasiłek, to nie możesz ubiegać się o to ponownie?
          W naszym państwie, to różnie z tym bywa, ale może by przyznali ponownie. Na dziecko też jakieś pieniądze przysługują, choć to niewielka kwota miesięcznie.Musisz się dowiedzieć w urzędzie o wszystko.Nie wiem jak jest teraz z becikowym. Jak ja urodziłam synka, to dostałam 1000zł przysługujący wszystkim i 1000zł z racji tego że miesięczny dochód na osobe nie przekraczał 504 zł/na osobe i 200zł z urzedu miasta.

          Skomentuj


            #65
            marta26 raczej mi nie przyznaj na nowo (choc ubiegac sie bede) bo nie bedzie juz zagrozenia mojego zycia. Niepelnosprawnosc dostane, ale renty juz nie. Na dziecko pewnie tez cos dostane, ale to bedzie za malo zeby zaczac zyc na wlasny rachunek, a nie chce cale zycie z rodzicami. Pozostaje tylko poszukac pracy choc ta wizja jest dla mnie naprawde przerazajaca.
            Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

            Skomentuj


              #66
              Ja mam sporo znajomych nieslyszących chodz js słysze i daja rade wiekszosc pozakladalo rodziny i pracuja musisz tylko uwierzyc i siebie i napewno dasz rade

              Skomentuj


                #67
                a jezeli masz na to jedno duzy niedosluch to nie da rady aparatu sluchowego? albo takiego implantu do mozgu? jak nie macie kasy to moze da rade sponsora albo z fundacji? a pefron(czy jak tam sie to pisze)moja siostra dostala komputer za 600zl warty 6tysiecy

                a pozatym mam kol. ktora z pierwszym dzieckiem wtopila na jednodniowej znajomosci, i byla zalamana a teraz mala ma 3 latka, ma druga pol roczna coreczke i od roku kochajacego meza, i jest szczesliwa i wie ze on ja kocha i kocha jej pierwsze dziecko

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Aparat sluchowy mam, pomaga, ale nie da mi pelnego dzwieku co do implantu to oczywiscie wystarczy miec niepelnosprawnosc zebym nie musiala placic, ale ja go nie chce. Malo kto zdaje sobie sprawe z tego jak naprawde dziala taki implant. Kumpele z mojej klasy maja i caly czas marudza. Wszystkie dzwieki sa jednakowe, moj glos bedzi taki sam jak mojej mamy czy innych. Nie wytrzymam tego. Implant jets dobry dla osob, ktore nei slysza od urodzenia, ja mialam 15 lat gdy stracilam sluch. Komputer tez dostalam.
                  Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                  Skomentuj


                    #69
                    no fakt nie znam sie a moim zdaniem migowypowinien byc uczony w klasach 0-3 tak naturalnie ze babeczka mowi to co powinna do dzieci i jednoczesnie miga to dzieci by sie naumialy i nie bylo by problemu w doroslosci

                    Skomentuj


                      #70
                      pieczulka pewnie swietne rozwiazanie, pozniej by problemoiw nie bylo w urzedach czy nu lekarza z zalatwianiem czegokolwiek, a tak przewaznie na mnie czy inne osoby nielsyszace krzycza. Moj nauczyciel sie kiedys wkurzyl wszedl do banku i wszytsko co chcial zamigal. Babka nic nie zrozumiala. Wspolnymi silami z kolezanka dowiedziala sie o co mu chodzi. Mial juz dosyc po prostu tego, ze maja do niego pretensje o to, ze nie slyszy i mowia tak, ze on nie rozumie. Zrobil to samo
                      Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        I ja tu zawedrowalam
                        Co do Antalis ... sie nie wypowiem

                        Gospodarnosc ... ciezko gospodarowac groszami . Ja jestem sknera ,10 razy pomysle zanim kupie. Na ubranka i zabawki dla synka moge jednak wydawac ostatnie pieniadze
                        Zawsze na poczatku miesiaca placimy wszystko i wtedy wiadomo na czym stoimy.Udaje sie nam tez odlozyc.

                        Co do migowego, coz nauka od podstawowki z naszym rzadem jest nierealna-i tu czar pryska.

                        A ja zmienie temat i sie pochwale ze kupilam sobie wczoraj serwis obiadowo-kawowy z ktorego sie bardzo ciesze

                        Skomentuj


                          #72
                          goplana i ty stała bywalczyni dopiero tu dotarłaś?

                          a antalis pozdrawiamy
                          na pewno przeczyta!
                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            #73
                            to gratuluje zakupu, to teraz ą,ę przez bibułkę możesz zrobić
                            ja mam narazie tylko obiadowy,a niestety kawowego takiego jak bym chciala to nie skompletuje

                            a teraz szukajac czy nie ma takich filizanek na allegro trafilam na inny ale tez fajny(choc nigdy swiecidelek nie lubilam) http://allegro.pl/item540226370_fili...swarovski.html ale tez nieosiagalne ceny

                            Skomentuj


                              #74
                              rany pieczulka niezła cena za taki zestawik!

                              mi sie średnio on podoba i chyba bym tyle za niego nie dała.

                              goplana to pochwal się swoim!

                              ja sie przymierzam od jakiegos czasu by cos sobie fundnąć
                              ale jeszcze za niczym konkretnym się nie oglądałam.
                              chce na razie obiadowy jakiś.
                              niekoniecznie swarovski
                              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                              Skomentuj


                                #75
                                A mi sie podbaja te filizanki, sa sliczne... tez nie przepadam za cyrkoniami i innymi swiecidelkami, ale te mi sie podobaja i chcialabym takie miec.
                                Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X