Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Owoce i warzywa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Owoce i warzywa

    Co zrobic gdy 4 letnie dziecko nie chce jesc ani owocow ani warzyw, jedyne gdzie uda mi sie przemycic troche warzyw to zupka Tak bardzo chcialabym zeby moje corcie jadly bananka jabłko juz nie mowie o jakis granatach.
    Jak namowic dzieci na jedzenie tych witaminek?
  •    
       

    #2
    Odp: Owoce i warzywa

    Skoro Pani córki akceptują zupki, proponowałabym na początek przygotowanie owoców i warzyw w podobnej formie. Proszę spróbować podać dzieciom koktajle owocowe na bazie mleka, jogurtu lub kefiru. Możemy z tymi produktami i odrobiną cukru zmiksować dowolne owoce np. banany, truskawki, maliny, jagody, brzoskwinie. Do koktajlu bananowego świetnie pasuje cynamon! Kolejnym sposobem będzie dodanie do jogurtu naturalnego pokrojonych owoców, otrzymamy w taki sposób dużo zdrowszy i pozbawiony sztucznych dodatków jogurt owocowy. Taki jogurt możemy dodatkowo wzbogacić o dodatek kakao, płatków migdałowych, płatków owsianych czy amarantusa ekspandowanego.

    Dzieci chętniej jedzą jeśli uczestniczą w przygotowaniach do posiłków i w jakimś stopniu decydują o nim. Dlatego proponuję, aby zapytała Pani dziewczynki co by zjadły, z tym że w potrawie muszą pojawić się warzywa. Wspólne planowanie, zakupy i przygotowania zaangażują córki i zachęcą do jedzenia.

    Dzieci są świetnymi obserwatorami, a więc powinniśmy sami przestrzegać zasad zdrowego żywienia i być wzorem dla naszych dzieci, bo to najlepszy sposób, aby zachęcić je do sięgania po zdrowe produkty.
    Dyplomowany Dietetyk
    Yánsè Poradnia dietetyczna

    Zapraszam na nasze strony!
    www.yanse.waw.pl
    Facebook

    Skomentuj


      #3
      Odp: Owoce i warzywa

      Może warto pobawić się kolorami przygotowując posiłki. Ułożyć na talerzu jakiś zdrowy obrazek z owoców/warzyw i tym zachęcić dziecko do ich jedzenia. Koktajle i musy to też świetne rozwiązanie. Na początek może lepiej, żeby składały się one z jednego rodzaju owoców/warzyw, dopiero potem można je urozmaicać. Warto też spróbować ze świeżo wyciskanymi, domowymi sokami? Najlepiej gdyby dziecko uczestniczyło w wykonywaniu soków (chociażby przez wrzucanie owoców do otworu sokowirówki).

      Skomentuj


        #4
        Odp: Owoce i warzywa

        evelinek moi pięknie jedli warzywa dopóki nie poszli do przedszkola..... ja przemycam im je wszędzie gdzie się da. Uwielbiają sos pomidorowy np. więc zagęszczam go zblendowanymi warzywami np. i mam nadzieję że z czasem im przejdzie, bo u niech nie działają ani buźki z warzyw, ani wspólne przygotowywanie posiłków. A zupy też robię przecierowe i jedzą bo nie widzą co jedzą


        Skomentuj


          #5
          Odp: Owoce i warzywa

          u mnei tez nic nie dziala typu buzka kolorowa do zjedzenia, a ja krobimy wspolnie posilek to sie ciesza ale na koniec karza zjesc mi... popatrza i im starcy;/
          zmiksowalam im ostatnio jogurt z owocami to jadly z płaczem

          Skomentuj


            #6
            Odp: Owoce i warzywa

            spróbuj dać mu owoce w inne postaci, dźemu, z ryżem, być może w rodzinie ktoś go zraził, może sam ma jakiej złe doświadczenia z nimi związane ustal przyczyne ,później działaj, każdy przypadek jest inny , moje dziecko bało się pomarańczy ponieważ w oko psiknęła mu sok i go bolało, ale teraz mu sie obieram i nie ma problemu

            Skomentuj


              #7
              Odp: Owoce i warzywa

              Ja mam podobny problem z jedzeniem owoców i warzyw przez moje dziecko. Próbowałam już wiele sposobów zachęty, niestety z marnym skutkiem...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Owoce i warzywa

                moze przygotujcie jakies fajne potrawy? z owocow myszki itp

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Owoce i warzywa

                  Owoce są zdrowe. Warzywa też.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Owoce i warzywa

                    Można spróbować drogą zabawy, np. jest taka aplikacja befit, w której chodzi o hodowanie warzywek i owoców. To też jakiś pomysł na oswajanie z tym niejadków. I uczenia zdrowych nawyków.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Owoce i warzywa

                      Napisane przez verdisse Pokaż wiadomość
                      Można spróbować drogą zabawy, np. jest taka aplikacja befit, w której chodzi o hodowanie warzywek i owoców. To też jakiś pomysł na oswajanie z tym niejadków. I uczenia zdrowych nawyków.
                      Racja. Widziałam u siostrzenicy ten befit i bardzo jej się podobał, a siostra mówiła, że nawet jest całkiem skuteczny, więc coś jest na rzeczy

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Owoce i warzywa

                        ja staram się kupować w kaszkach żeby były owoce

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Owoce i warzywa

                          Ja w przypadku swoich maluchów stosowałam małą "indoktrynację". Tłumaczyłam im że jeśli chcą być takie "duże", "silne" jak tata to muszą jeść dużo warzyw i owoców. Dzieci odkąd skończyły roczek siedzą razem z nami przy stole i powoli, zdrowa dieta, staje się naszą codzienną rutyną. Trzeba pamiętać że szybciej nam pójdzie jeśli zdrowe nawyki żywieniowe zaczniemy wprowadzać także u siebie, tak aby dawać przykład dzieciom.

                          Skomentuj


                            #14
                            Bardzo dobry pomysł. Trzeba dawać dzieciaczkom dobry przykład i przy okazji zadba się też o siebie

                            ____________________
                            W naszej sieci nie ma śmieci http://usmiechnamedal.pl i cena na łeb leci!
                            Last edited by Eboniemistrz98; 10-03-2014, 11:01.

                            Skomentuj


                              #15
                              Dziecko w końcu uczy się od rodziców.

                              ____________________
                              To nie obiecanki cacanki parkingi lotnisko modlin - ORANGE PARKING sprawdź!
                              Last edited by kristal1329; 24-03-2014, 11:08.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X