Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

brak wapna w diecie 8 miesięcznego dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    brak wapna w diecie 8 miesięcznego dziecka

    Witam, moje 8 miesięczne dziecko całkowicie odrzuciło picie mleka, jedyne wapno które dostaje to te dostarczane w deserkach mlecznych i jogurcikach oraz w budyniu na krowim mleku który zjada 1 raz dziennie ok 150g. Chciałabym wiedzieć czy jest jakiś środek który może przepisać lekarz który dostarczy mojemu synkowi odpowiednie zapotrzebowanie na wapń który jest tak ważny w tym wieku. Dodam też że odkąd Michał przestał pić mleko nie rośnie już tak szybko, przy wzroście ok 76-78 ma 8kg. czy ta waga jest odpowiednia? proszę o odpowiedz. Ewelina
  •    
       

    #2
    Odp: brak wapna w diecie 8 miesięcznego dziecka

    Czy ktoś miał podobny problem? proszę o rade.

    Skomentuj


      #3
      Odp: brak wapna w diecie 8 miesięcznego dziecka

      Witam serdecznie!
      Na forum pojawił się już taki przypadek, więc nie jest Pani odosobniona w tej sytuacji. Myślę, że Pani doskonale radzi sobie z dostarczeniem dziecku odpowiedniej ilości wapnia w diecie. W tym wieku maluszek powinien zjeść 3 porcje produktów mlecznych. Mogą to już być kefiry lub jogurty. Bardzo dobrym wyjściem jest przygotowywanie budyni. Natomiast w tym przypadku mam jedno zastrzeżenie. Mleko krowie powinno się podawać dopiero w drugim roku życia.
      Jeśli chodzi o wagę Pani dziecka to porównując z siatkami centylowymi otrzymujemy wynik 10, co oznacza, że jest w normie. Jeśli waga nie spada to myślę, ze nie ma powodów do obaw. Natomiast problem pojawia się przy wzroście. Wzrost przypada na 97 centyl, a nawet troszkę powyżej, co może stanowić powód aby skonsultować się z lekarzem. To powoduje też, że dziecko wydaje się szczupłe.
      Myślę, że warto wybrać się do pediatry, który przy okazji oceni czy potrzebna jest suplementacja wapniem.
      Dyplomowany Dietetyk
      Yánsè Poradnia dietetyczna

      Zapraszam na nasze strony!
      www.yanse.waw.pl
      Facebook

      Skomentuj


        #4
        Odp: brak wapna w diecie 8 miesięcznego dziecka

        Mój syn pije mleko krowie szklankami. Ma 4 lata, więc może, ale ja znów mam zastrzeżenia do mleka krowiego. A serów nie chce, jogurtów też, deserki raz na tydzień. A wolałabym, żeby było odwrotnie Jak to zmienić?

        Skomentuj


          #5
          Odp: brak wapna w diecie 8 miesięcznego dziecka

          Napisane przez anitak_80 Pokaż wiadomość
          Mój syn pije mleko krowie szklankami. Ma 4 lata, więc może, ale ja znów mam zastrzeżenia do mleka krowiego. A serów nie chce, jogurtów też, deserki raz na tydzień. A wolałabym, żeby było odwrotnie Jak to zmienić?
          szczerze to też bym chciała żeby moje dziecko piło tak chętnie mleko, nawet te od krowy, Ja podaje dziecku butle jak spi, nie wiem co zrobie jak przestanie spać w dzień. A prędzej Pani syn jadł ser jogurty itp czy od początku mu nie odpowiadało takie jedzenie?

          Skomentuj


            #6
            Odp: brak wapna w diecie 8 miesięcznego dziecka

            Nic mlecznego nie jadł nie udawało mi się nic wcisnąć, pomimo, że to słodkie i owocowe. Później na chwilę posmakował kakao. A tak od ponad roku tylko mleko samo... Z płatkami - w ogóle. płatki na sucho i oddzielnie owszem, ale w mlekiem za nic

            Skomentuj


              #7
              Odp: brak wapna w diecie 8 miesięcznego dziecka

              Mleko krowie, takie ze sklepu to nic dobrego, przynajmniej nie ma za wiele wartości odżywczych. Najlepiej byłoby wciskać twaróg. Mój czasem da sie namówić na twaróg z jakimiś owocami. To cięzka sprawa

              Skomentuj

                     
              Working...
              X