Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Truskawki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Truskawki

    Witam, mam pytanie odnośnie najlepszych owoców świata :-) Czy bez problemu można podawać dwuletniemu dziecku truskawki, czy należy jeszcze bardzo ostrożnie zwiększać dawki i obserwować czy dziecko nie ma żadnych oznak alergii. Nadmieniam, że moja córeczka jadła truskawki w zeszłym sezonie a jesienią i zimą piła kompoty ugotowane z mrożonych truskawek. Reasumując, czy dziecko w tym wieku może zjeść tyle truskawek ile chce czy jest jakiś dzienny limit??
  •    
       

    #2
    Odp: Truskawki

    Wiadomo najlepiej być ostrożnym powoli wprowadzaj do diety truskawki i obserwuj się czy nie pojawi się jakaś reakcja alergiczna

    Skomentuj


      #3
      Odp: Truskawki

      Witam serdecznie!
      Truskawki pożna podawać dziecku już po dziesiątym miesiącu życia. Tym bardziej można je podać dwuletniemu dziecku. Jednak truskawki to produkt, który dosyć często uczula, dlatego najlepiej jest zaczynać od małych ilości (2-3 truskawki). Czy dwuletniemu dziecku można je podawać bez ograniczeń? Jeśli dziecko je dobrze toleruje można zwiększyć ilość owoców. Mimo wszystko truskawki, jak również inne owoce, są źródłem cukrów prostych. Dlatego, jak we wszystkim, wskazany jest umiar.
      Oczywiście jeśli już podajemy dziecku truskawki powinny to być owoce dojrzałe, kupione od sprawdzonego sprzedawcy. Należy je dokładnie umyć. Nie zaszkodzi też je wymoczyć.
      Dyplomowany Dietetyk
      Yánsè Poradnia dietetyczna

      Zapraszam na nasze strony!
      www.yanse.waw.pl
      Facebook

      Skomentuj


        #4
        Odp: Truskawki

        Podobno najlepiej najpierw namoczyć truskawki w rozpuszczonym kwasku cytrynowym, potem w sodzie oczyszczonej i na końcu wypłukać pod bieżącą wodą. Czy to wystarcza aby pozbyć się z truskawek drobnoustrojów, oprysków itp. z truskawek???

        Skomentuj


          #5
          Odp: Truskawki

          Moje dziecko dostaje dużo truskawek i nic mu nie jest. Nie popadajmy w paranoje.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Truskawki

            Jak nie ma uczulenia na truskawki to jak najbardziej można wprowadzić do jadłospisu dzieciaczka.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Truskawki

              słyszałam, że jak sie jest w ciąży to powinno sie unikac truskawek...
              kiedyć piłam w kawiarni herbatę z suszonymi truskawkami...jak pyszna był i co za aromat, szkoda, ż etakich bajerów nie ma w moich ziołach na owulacje z BabyMama... :P
              Jak ja będe w ciązy, oby jak najszybciej to truskawek nie będę jadła - jeśli zdołam :P

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Truskawki

                Napisane przez 01basia10 Pokaż wiadomość
                słyszałam, że jak sie jest w ciąży to powinno sie unikac truskawek...
                kiedyć piłam w kawiarni herbatę z suszonymi truskawkami...jak pyszna był i co za aromat, szkoda, ż etakich bajerów nie ma w moich ziołach na owulacje z BabyMama... :P
                Jak ja będe w ciązy, oby jak najszybciej to truskawek nie będę jadła - jeśli zdołam :P
                Ha ha To się uśmiałam. Pierwsze słyszę żeby truskawek nie było można jesć w ciąży? A czemu ? Ja z kolei słyszałam,że malin nie powinno się jeść ,bo mają coś niekorzystnego w sobie co może spowodować poronienie. Czy to prawda to nie wiem.



                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Truskawki

                  Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
                  Ha ha To się uśmiałam. Pierwsze słyszę żeby truskawek nie było można jesć w ciąży? A czemu ? Ja z kolei słyszałam,że malin nie powinno się jeść ,bo mają coś niekorzystnego w sobie co może spowodować poronienie. Czy to prawda to nie wiem.
                  coś z tymi malinami jest bo mi lekarka kazała ich unikac już na samym początku ich - ale u mnie było ryzyko poronienia bo koło Zośki był duży krwiak, a truskawki to ja jadłam kilogramami jak był sezon .... mniam a teraz znów nie jadłam bo karmiłam a Młoda uczulona ehhh

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Truskawki

                    Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
                    Ha ha To się uśmiałam. Pierwsze słyszę żeby truskawek nie było można jesć w ciąży? A czemu ? Ja z kolei słyszałam,że malin nie powinno się jeść ,bo mają coś niekorzystnego w sobie co może spowodować poronienie. Czy to prawda to nie wiem.
                    bo jak mamtka je to mogą doprowadzić do nadwrażliwości u dziecka i potem będzie miało na nie alergię po urodzeniu. Truskawki to jeden z silniejszych alergenów jak skorupiaki i orzeszki - niestety i tak samo o cytrusach sie mówiło, zeby jednak unikać tylko to wszystko zalezy od momentu ciązy a nie pamiętam teraz w którym te alergizujące rzeczy powinny być wyeliminowane

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Truskawki

                      A ja słyszałam zeby sobie nie odmawiać niczego w ciąży żadnych zachcianek, i jedno o czym marzyłam to były właśnie truskawki, których nie chcieli mi kupić, kiedy miałąm nakaz leżenia, mała urodziła sie z naczyniakiem wygladajacym jak truskawka, ciekawe czy to zbieg okolicznosci zawsze mozna sobie coś dopasować
                      a mimo iż nie jadłam truskawek to mała przez pierwszy rok życia wiele produktów musiała unikać bo ją wysypywało.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Truskawki

                        Czytałam, że truskawki w bardzo małych ilościach można wprowadzać już po 6 miesiącu życia dziecka. Twój 2 latek na pewno może już je jeść, rozpocznij podawanie od małych ilości.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Truskawki

                          Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                          A ja słyszałam zeby sobie nie odmawiać niczego w ciąży żadnych zachcianek, i jedno o czym marzyłam to były właśnie truskawki, których nie chcieli mi kupić, kiedy miałąm nakaz leżenia, mała urodziła sie z naczyniakiem wygladajacym jak truskawka, ciekawe czy to zbieg okolicznosci zawsze mozna sobie coś dopasować
                          a mimo iż nie jadłam truskawek to mała przez pierwszy rok życia wiele produktów musiała unikać bo ją wysypywało.
                          to ja jadłam je do woli w ciąży hehe nie wierzę w żadne przesądy, a z tym naczyniakiem u Twojej córci to ciekawa sprawa - ja nie jadłam po porodzie truskawek po porodzie dostałyśmy w szpitalu jogurt truskawkowy - pytałyśmy czy mozemy piediatra powiedzial ze tak tylko obserwujemy dzieci - moją Zosie wysypało i wiedzialam ze truskawki sa nie dla nas

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Truskawki

                            mała wszelkie cytrusy dopiero mogła jeść po skończeniu 2 latek wcześniej jadła ale raz ja wysypało a raz nie zależnie od dostawcy pomarańczy chyba
                            a truskawki w zasadzie w tym roku czyli jak miała 2i pół roku ale też ich nei lubi wieć ilości znikome

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Truskawki

                              dzieci mają różne smaki - u nas jest Anis81 wielki problem z jedzonkiem bo mamy takiego niejadka jakich mało
                              u nas truskawki odpadły na początku, na maliny tez jest uczulona, jakos cytrusow nie probowala jeszcze - nawet jak chcialam jej dac to Zoska odmawia zjedzenia - cos jej nie pasuje w cytrusach -

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X