Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dwulatek nie lubi mleka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dwulatek nie lubi mleka

    Mam taki problem: mój synek do drugiego roku życia był karmiony piersią, od dwóch miesięcy już nie jest i od tej pory odmawia picia mleka - każdego! Próbowałam różnych i nie da rady. Nie chce nawet kakao. Czy dwulatek musi pić mleko? Czy wystarczą sery, jogurty, które zjada chętnie?
  •    
       

    #2
    Odp: Dwulatek nie lubi mleka

    Witam serdecznie!
    Dziecko powinno pić mleko do trzeciego roku życia. Natomiast jeśli nie chce go pić to w zupełności wystarczy podawać jogurty i kefiry, które również są dobrym źródłem wapnia. Kolejnym dobrym źródłem wapnia jest też ser żółty, jednak produkt ten jest dosyć tłusty i nie powinien stanowić podstawy diety. Warto również sprawdzić czy dziecko polubi potrawy przyrządzone na bazie mleka np.. Budynie czy owsianki.
    Pamiętajmy, że mleko jest też źródłem płynów dla dziecka i w przypadku gdy nie chce go pić należy mu podawać wodę lub ziołowe herbatki.
    Dyplomowany Dietetyk
    Yánsè Poradnia dietetyczna

    Zapraszam na nasze strony!
    www.yanse.waw.pl
    Facebook

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dwulatek nie lubi mleka

      Moje dziecko podobnie, było dość długo karmione piersią i nie znosiło smaku sztucznego czy krowiego mleka. Ja też nie uważałam że mleko jest w jego diecie niezbędne. Do tego okazało sie że ma całkowitą nietolerancję laktozy co wykluczyło wszelkie produkty mleczne z jego diety.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dwulatek nie lubi mleka

        Dzieci mają ten radar i czasem same wiedzą co dla nich dobre. Przynajmniej do pewnego momentu. Najwyraźniej dziecko nie znosiło mlecznych produktów, bo organizm go informował, że to nie jest dla niego dobre
        Ja nie jestem zwolennikiem wmuszania. Jeśli nie chce kotleta to nie, jeśli nie chce danonka, a woli bułę to niech zjada co chce. Oczywiście pod kontrolą.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dwulatek nie lubi mleka

          Ja też nie wmuszam. Dobrze się rozwija, wszystko jest ok, to po co się bać.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dwulatek nie lubi mleka

            A jak moje nic a nic nie ruszy, ani mleka, ani danonka, ani sera... to co robić?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dwulatek nie lubi mleka

              Gdzies tu był post jaki przełądowany chemią i cukrem jest danonek, nie rozumiem czemu ludziom sie wydaje, że produkty z mleka krowiego to sa niezbędne do życia,a dzieci to już muszą cos zjeść, serek , mleczko albo jogurcik. po prostu mus...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dwulatek nie lubi mleka

                Dziecko powinno pić mleko do drugiego roku życia. Jeśli nie chce pić najlepiej udać się do specjalisty.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dwulatek nie lubi mleka

                  Kiedyś czytałam o dietach dostosowanych do grupy krwi, tzn. bardziej o preferencjach. Wydaje mi się, że w tym tkwi problem i nie ma co panikować.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dwulatek nie lubi mleka

                    A czy sztucznego mleka też nie chce jeść? Bo jeśli tak to jest duży problem. Bo mleko jest niezbędne do wzrostu kości. W takim przypadku należy podawać nabiał.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dwulatek nie lubi mleka

                      Dziecko samo wie czego mu potrzeba i nie trzeba niczego wmuszać. Oczywiście zasygnalizować lekarzowi przy badaniu kontrolnym. A jeśli wyniki i wszystko jest w normie tzn, że dobrze przyswaja składniki i jest ok.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dwulatek nie lubi mleka

                        U nas mleko i nabiał nie bardzo szły, od czasu do czasu. A lekarze powiedział, że nie ma się co martwić, bo cała reszta jest ok. Miała apetyt i jadł wszystko.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dwulatek nie lubi mleka

                          Moje dzieci też średnio za nabiałem przepadały. Wynuki były w normie wiec ie panikowaliśmy

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dwulatek nie lubi mleka

                            Do mleka to też indywidualnie trzeba podejść. Każde dziecko inaczej je przyswaja.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dwulatek nie lubi mleka

                              Nabiał można przemycić w jakichś innych potrawach - naleśniki z serkiem czy makaron z truskawkami i śmietanką. Zawsze coś można wymyślić.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X