Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Waga dziecka a wskazania do CC....???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    ewa ale twój przypadek trafia się jeden na 10,a po naturalnym też znam przypadki,że dziewczyny miały różne zakażenia,znam też przypadki gdzie rodziły naturalnie i takie powikłania,że więcej dzieci nie mogą mieć,Gdyby miały cc to by tego uniknęły....więc na dwoje babka wróżyła...my możemy sobie tak gdybać i gdybać..

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      mi sie jeszcze wydaje,że teraz jest tyle rodzących,że najlepiej jak rodzące by wychodziły w dniu porodu..bo łóżek brakuje...a przy cc,troche dlużej kobieta leży i dochodzi do siebie...i tak jak wczesniej już pisałam przy cc skacze ok.6osób,a przy naturlanym ze 2 osoby.
      moje zdanie jest takie,że u nas jak narazie nie będzie cc,tylko ze względu na wagę,bo za dużo byłoby własnie takich poródów,a to wiąże się z większą pracą na oddziale,a nikomu się nie chce więcej robić,za tą sama kasę..

      Skomentuj


        #18
        No też ja właśnie mówię że cc nie oznacza bez powikłań!A wolałabym rodzic naturalnie i nie słyszeć słów:nie ma czasu bo dziecko umieraTak wiec co ma być to tego nie przeskoczymyAle mamy super nagrodę za te cierpienia-nasze Skarby
        Ewa
        moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
        Oskarek12.01.2011 godz.17.05
        3150g.55cm.
        10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

        Skomentuj


          #19
          ja jestem w 31 tyg ciązy boje sie ze wzgledu na to ze to bedzie duza dzidzia rodzic siłami natury . nie boje sie bolu!!!! tylko jakich kolwiek powikłań , za ( drugi lekarka powiedziała ze bedzie wiekszy)e sie stac mojemu synkowi to drugi porod pierszy synek wazył 4200 wszystko potoczyło sie super jest zdrowym 4 latkiem . teraZ jednak sie boje zastanawiam sie nad cesarka choc wiem ze nie jest to kolorowe wyjscie ale tu tylko moge ja miec jakies komplikacje a dzidzia nawet nie odczuje . poród naturalny jesty czyms wspaniałym najpiekniejszym uczuciem jakie w zyciu doznałam to jak juz dzidzia wyskoczyła ze mnie i ja zobaczyłam przytuliłam i usłyszałam tego nikt mi nigdy nie odbierze to wspaniałe uczucie!!

          Skomentuj


            #20
            To czy waga dziecka jest dostatecznym powodem do przeprowadzenia cesarki jest niesłychanie ciężkie do określenia, pomiary wykonane przez usg są często gęsto błędne...dla przykładu moja znajoma rodziła prywatnie w 7 miesiącu ciąży lekarz po padaniu usg stwierdził że dziecko jest duże, oczywiście znajoma zdecydowała się na cc z tego powodu i co się okazało? Dzidzia miała 3300g czyli wcale nie była tak dużych rozmiarów...
            U mnie natomiast już w 3 miesiącu położna stwierdziła że dziecko może urodzić się wcześnie bo jest duże, ja tego się bałam, bo akurat nie mam idealnych warunków do rodzenia dzieci (pod koniec ciąży obwód bioder u mnie wynosił 95cm przy 170cm wzrostu)...Synek urodził się ponad tydzień przed terminem (pierwsze dziecko) ważył 4.255kg urodziłam bez nacinania (w Anglii nie ma zwyczaju nacinania krocza), zakończyło się to 30 szwami i utratą 0.5L krwi przy samym porodzie oraz w następstwie transfuzją krwi, położne patrząc w kartę tylko mówiły, że strach pomyśleć gdybym urodziła w terminie, albo i czekała do 10 dni po...Ale urodziłam naturalnie, w ogóle trzeba pamiętać, że operacja cesarskiego cięcia powinna być wykonywana przede wszystkim w momencie gdy dziecku lub matce grozi niebezpieczeństwo...

            Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

            Różności do postów
            GALERIA OLAFKA

            Skomentuj


              #21
              Napisane przez froch Pokaż wiadomość
              mi sie jeszcze wydaje,że teraz jest tyle rodzących,że najlepiej jak rodzące by wychodziły w dniu porodu..bo łóżek brakuje...a przy cc,troche dlużej kobieta leży i dochodzi do siebie...i tak jak wczesniej już pisałam przy cc skacze ok.6osób,a przy naturlanym ze 2 osoby.
              moje zdanie jest takie,że u nas jak narazie nie będzie cc,tylko ze względu na wagę,bo za dużo byłoby własnie takich poródów,a to wiąże się z większą pracą na oddziale,a nikomu się nie chce więcej robić,za tą sama kasę..
              W Anglii tak jest Froch i to jest bardzo dobry system, kobiety przyjeżdżają do szpitala w ostatniej chwili i jeśli poród odbywa się bez komplikacji to jeśli jest na tyle wcześnie kobieta wychodzi ze szpitala jeszcze w ten sam dzień, oczywiście jeszcze przez ok 2-2,5 tyg położna składa wizyty domowe, pobiera krew, waży, robi badania w domu co oszczędza czasu który kobieta musiałaby spędzić w szpitalu z maluchem. Dzieje się tak, bo w szpitalach nie ma miejsc na to żeby rodzące zostawały wiele dni bez potrzeby, bo tu prywatne sale dla rodzących to nie przywilej a wymóg, który szpitale muszą spełnić skutkiem czego brakuje miejsc...

              Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

              Różności do postów
              GALERIA OLAFKA

              Skomentuj


                #22
                Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

                Mój synek ważył 4330g i też nie zrobiono mi cc ale to tylko dlatego że lakarz źle obliczył jego wage na usg (3500g) Przez to miałam ciężki poród zakończony DYSTOCJĄ BARKOWĄ... Na szczęście moje dziecko wyszło z tego cało i ze sprawnym barkiem

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

                  Same negatywne i pesymistyczne wypowiedzi to ja wniosę troszkę światła
                  Synuś jak się urodził to ważył 4350g i miał 59cm! Tak samo jak założycielka wątku jestem baaaardzo szczupła(163cm i rozmiar 34/36) brzuch miałam wieeeelki, w 33 tyg jak miałam usg to wyszło, że dziecko będzie na pewno ważyło ponad 3,5kg... przed porodem nie miałam zrobionego, bo położna bała sie, że nie zdąrzy wypełnić dokumentów po tym jak mnie przebadała zapytała tylko ile ważyło 1 dziecko (3660 i 56) i jak przebiegł poród.
                  no i się zaczęło bolało, normalka NIE NACINALI MNIE, SAMA TEŻ NIE PĘKŁAM! mi się wydaje, że sporo zależy od wielkości głowki (córcia miała 32cm a synek 34cm) i od naszej "elastyczności"


                  ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                  IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                  ---------------------------------------------------

                  Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

                    Napisane przez froch Pokaż wiadomość
                    mi sie jeszcze wydaje,że teraz jest tyle rodzących,że najlepiej jak rodzące by wychodziły w dniu porodu..bo łóżek brakuje...a przy cc,troche dlużej kobieta leży i dochodzi do siebie...i tak jak wczesniej już pisałam przy cc skacze ok.6osób,a przy naturlanym ze 2 osoby.
                    moje zdanie jest takie,że u nas jak narazie nie będzie cc,tylko ze względu na wagę,bo za dużo byłoby własnie takich poródów,a to wiąże się z większą pracą na oddziale,a nikomu się nie chce więcej robić,za tą sama kasę..
                    Napisane przez dotty Pokaż wiadomość
                    W Anglii tak jest Froch i to jest bardzo dobry system, kobiety przyjeżdżają do szpitala w ostatniej chwili i jeśli poród odbywa się bez komplikacji to jeśli jest na tyle wcześnie kobieta wychodzi ze szpitala jeszcze w ten sam dzień, oczywiście jeszcze przez ok 2-2,5 tyg położna składa wizyty domowe, pobiera krew, waży, robi badania w domu co oszczędza czasu który kobieta musiałaby spędzić w szpitalu z maluchem. Dzieje się tak, bo w szpitalach nie ma miejsc na to żeby rodzące zostawały wiele dni bez potrzeby, bo tu prywatne sale dla rodzących to nie przywilej a wymóg, który szpitale muszą spełnić skutkiem czego brakuje miejsc...

                    CHYBA LEKKO PRZESADZIŁYŚCIE!
                    JAK MOŻNA OSZCZĘDZIĆ CZAS POBYTU W SZPITALU???? EHH... MOJA CÓRA NA 3 DZIEŃ DOSTAŁA INFEKCJI, MIAŁA PROBLEMY Z TERMOREGULACJA. DOSTAWAŁA ANTYBIOTYK. jESZCZE CHWILA I BY SIĘ WYCHŁODZIŁA... I CO??? CO JAKBY NIE BYŁO NAS W SZPITALU???? CO Z TEGO, ŻE POŁOZNA PRZYCHODZI??? W SZPITALU MASZ WIZYTĘ RANO I POD WIECZÓR, W KAŻDEJ CHWILI MOŻESZ POPROSIĆ ŻEBY ZBADALI CIEBIE LUB DZIECKO. DO MNIE POŁOZNA PRZYCHODZIŁA OK15... TEZ NAS BADAŁA I W OGÓLE... wIEM, ŻE POBYT W SZPITALU NIE JEST TYM O CZYM MARZYMY, ALE WYDAJE MI SIĘ, ŻE JEST BEZPIECZNIEJ!!! 3-4 DNI MOŻNA SIĘ PRZEMĘCZYĆ, ALE MIEĆ SPOKÓJ... wSZYSTKO BYŁO BY OK Z TYM WYCHODZENIEM W TEN SAM DZIEŃ, GDYBY KAŻDA Z NAS MIAŁĄ 3 MIN DO SZPITALA!!! ALE TAK NIE JEST KIEDYS BYŁO ZA DŁUGO... NASZ MATKI SIEDZIAŁY W SZPITALU OD 5 DO 14 DNI... TO BYŁO PRZEGIĘCIE... ALE TERAZ? 3-4 DNI PO NATURALNYM I WSZYSTKO OK! A I JESZCZE JEDNO, SYNEK NA 3 DZIEN DOSTAŁ ŻÓŁTACZKI FIZJOLOGICZNEJ, JA NAWET NIE WIDZIAŁAM, ŻE JEST ŻÓŁTY AŻ TAK BARDZO, A MUSIAŁ MIEĆ LAMPY!!! W DOMU NIE WIEM CZY BYM SIĘ ZORIENTOWAŁA! NAWET LEKAŻE MÓWILI, ŻE NIE JEST AŻ TAK ŻÓŁTY JAK WSKAZUJE POZIOM BILIRUBINY


                    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                    ---------------------------------------------------

                    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

                      Moja córeczka urodziła się 4,500 i 59cm. Nikt nie wiedział jaka będzie duża, a ja dopiero na porodówce dowiedziałam się od położnej że będę miała wielkie dziecko bo duży brzuch. Usg nie miałam od 30 tyg ciąży! Pierwsze skurcze które poczułam, takie delikatne, to było na 24 godz przed porodem, a w szpitalu miałam bóle od 24 do 16.30. Na szczęście miałam trochę znieczulenia, ale rodziłam już na żywca, bo znieczulenie zeszło. Córeczka na szczęście cała i zdrowa, ale ja mam problemy z kroczem do tej pory! - Po 2 tyg po porodzie byłam powtórnie zszywana, a po 4 mies coś mi znowu pękło! Boję się iść do lekarza, bo bardzo nie chcę być ponownie zszywana. Moje dziecko waży ponad 9 kg i nikt mi nie pomoże po zabiegu dłużej niż kilka dni. Nie wiem czy moje problemy są winą dużego dziecka, czy jakiegoś złego gojenia się ran, czy też lekarza który mnie zszywał (2x ten sam). Ale szlag mnie trafia, moje dziecko niedługo skończy 5 mies, a ja jeszcze nie wróciłam do normalności (wiecie o co chodzi)

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

                        Czy ktoś tu jeszcze zagląda?? Fajnie by było podzielić się doświadczeniami na temat wychowywania i opieki nad naszymi dużymi bobaskami

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

                          witam...

                          moje dziecko też nie należało do "maluchów" bo bagatela miał 4900kg i 60cm.
                          kiedy minął termin porodu mój lekarz kazał przyjść do szpitala gdzie od razu wzięłi mnie na wywoływanie, niestety nic to nie dało młodemu tak się podobało w środku że nic nawet nie drgnęło w końcu lekarz postanowił że będzie CC strasznie się wystraszyłam, ale po 2h było już po wszystkim i miałam swojego aniołka...dodam że przed przyjęciem na oddział zrobili mi USG i pomylili się co do wagi o ponad pół kilo...szpital opuściłam w 5dobę, choć pobyt w szpitalu wspominam jak horror to jednak te 5dni to w sam raz bo po powrocie musiałam zająć się młodym sama bo m. nie miał nawet 1dnia urlopu
                          ale dałam radę szybko doszłam do siebie i teraz mam prawie 16 miesięcznego łobuziaka




                          http://mamaczytata.pl/pokaz/8496/samuel_-

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

                            Napisane przez mamasamuela Pokaż wiadomość
                            witam...

                            moje dziecko też nie należało do "maluchów" bo bagatela miał 4900kg i 60cm.
                            kiedy minął termin porodu mój lekarz kazał przyjść do szpitala gdzie od razu wzięłi mnie na wywoływanie, niestety nic to nie dało młodemu tak się podobało w środku że nic nawet nie drgnęło w końcu lekarz postanowił że będzie CC strasznie się wystraszyłam, ale po 2h było już po wszystkim i miałam swojego aniołka...dodam że przed przyjęciem na oddział zrobili mi USG i pomylili się co do wagi o ponad pół kilo...szpital opuściłam w 5dobę, choć pobyt w szpitalu wspominam jak horror to jednak te 5dni to w sam raz bo po powrocie musiałam zająć się młodym sama bo m. nie miał nawet 1dnia urlopu
                            ale dałam radę szybko doszłam do siebie i teraz mam prawie 16 miesięcznego łobuziaka

                            NIE POMYLILI SIĘ CO DO WAGI!!! TRZEBA BRAC POPRAWKĘ NA TO CO WYCHODZI NA USG +/- 500g! także wszystko ok wyszło


                            ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                            IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                            ---------------------------------------------------

                            Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

                              No, ale przynajmniej miałaś usg przed porodem Ja rodzilam 8 dni po terminie i nie mialam. No i po cesarce to Ci wspolczuje ze sama zostalas... Ja tez, ale po naturalnym... Choc tez sie nasililam, zeby wypchnac ta moja 4,5kilowa kruszynke

                              Dziewczyny, ktore macie starsze dzieci, powiedzcie jak to bylo u was z pieluchami?? Bo moje 5miesieczne dziecko nosi pampki 6 a co dalej?? Juz tylko nocnik???

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

                                Napisane przez ola1981 Pokaż wiadomość
                                No, ale przynajmniej miałaś usg przed porodem Ja rodzilam 8 dni po terminie i nie mialam. No i po cesarce to Ci wspolczuje ze sama zostalas... Ja tez, ale po naturalnym... Choc tez sie nasililam, zeby wypchnac ta moja 4,5kilowa kruszynke

                                Dziewczyny, ktore macie starsze dzieci, powiedzcie jak to bylo u was z pieluchami?? Bo moje 5miesieczne dziecko nosi pampki 6 a co dalej?? Juz tylko nocnik???
                                Witaj.Moja mała urodziła się trochę mniejsza bo wazyła 3900 ale na początku też bardzo szybko rosła w wieku 3 m wazyła juz 8,5 kg w wieku 6 m już 11 tez używaliśmy pampersów 6 ale tych juniorów z rossmana bardzo długo nam słuzyły bo aż do 2 roku życia bo do tego czasu proporcje córeczki sie zaczeły zmieniac dupcia została ta sama a reszta ciała sie wydłużyła myślę że nie masz s[I]ę co martwić na zapas.Pozdrawiam.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X