Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki dom zbudować?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Jaki dom zbudować?

    Witam. Czy macie może jakieś doświadczenia z różnymi formami ogrzewania domu? Ja właśnie buduję się pod Gdańskiem i nie wiem kompletnie na co się zdecydować, bo współczesna technologia daje tyle możliwoście, że naprawdę nie sposób się na coś konkretnego zdecydować... Co na pewno, to chciałbym zanwestować w jakieś nowe, ekologiczne technologie, ponieważ można na to dostać dofinansownie... Szczególnie zainteresowały mnie gruntowe pompy ciepła... Macie może w tym zakresie tematycznym jakieś sprawdzone doświadczenia? Zastanawiam się w chwili obecnej czy ta pomorska firma z trzydziestoletnim doświadczeniem to rozsądna opcjaxxx Bardzo fajnym jest to, że mają swój własny produkt, który ponoć może wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat Co o tym sądzicie?
    Last edited by disne; 20-08-2020, 22:53. Powód: link
    Człowiek jest dla człowieka pierwszą rzeczywistością.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Jaki dom zbudować?

      Cześć wszystkim forumowiczom. W końcu przyszedł czas na budowę własnego domu Już się na to doczekać nie mogę, ale jednocześnie okropnie mnie przeraża ogrom pracy, który jest przede mną. No ale nic, trzeba się za to powoli i skutecznie brać. I mam w związku z tym pytanie do Was. Mieszkam w Katowicach, mam już upatrzoną działkę, ale zastanawiam się jak ją sprawdzić przed kupnem, żeby potem nie było jakiejś niespodzianki... Macie może w tym zakresie jakieś doświadczenie? Byłbym bardo wdzięczny za wszelkie sugestie... Z tego popytałem moich znajomych w Katowicach, to polecali na przykład tę firmę xxx Co o tym sądzicie? Czy te usługi są Waszym zdaniem warte uwagi? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady
      Last edited by disne; 20-08-2020, 22:53. Powód: link
      Ci, którzy uważają, że jesteśmy czymś więcej niż zwierzętami, są ślepi.

      Skomentuj


        Odp: Jaki dom zbudować?

        Wg mnie najlepszy bylby dom drewniany tylko do tego trzeba miec odpowiednia pile np cos takiego jak tutaj:
        xxx
        Podobno firma Partner ma dobre opinie ale co wy o tym myslicie??? Dajcie znac
        Last edited by disne; 20-08-2020, 22:53. Powód: link

        Skomentuj


          Odp: Jaki dom zbudować?

          witam, my zbudowaliśmy dom 150 m, wybraliśmy na niego dach z blachodachówki od traffic-blachodachówka tysenia wygląda świetnie! nasz dom dzięki niej przykuwa wzrok przechodniów polecam
          Last edited by disne; 05-07-2020, 01:34. Powód: Link

          Skomentuj


            Odp: Jaki dom zbudować?

            A jak podczas deszczu? To nie przeszkadza?

            Skomentuj


              Odp: Jaki dom zbudować?

              A co myślicie o tego typu sufitach podwieszanych dobresufity.sufity-napinane-? Mi się bardzo podobają szczególnie właśnie w różnego typu biurowcach przy budynkach użyteczności publicznej. Wydaje mi się też, że bardzo dobrze prezentowały by się w mieszkaniach typu loft. To taki nowoczesny dizajn, bardzo elegancki i minimalistyczny. Trafia w mój gust pod każdym względem.
              Last edited by disne; 05-07-2020, 01:34. Powód: Link

              Skomentuj


                Odp: Jaki dom zbudować?

                Budując dom niezapomnijcie o systemie wentylacji, który zapewni Wam doskonałej jakości powietrze na terenie całego domu. U nas za montaż i konserwację odpowiedzialna jest firma brawent. Gdyby ktoś z Was chciał zapoznać się z ofertą oto i link do ich strony:. Moim zdaniem warto zdecydować się na tak innowacyjne rozwiązanie, które posłuży Tobie i Twojej rodzinie przez lata.
                Last edited by disne; 05-07-2020, 01:33. Powód: Link

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Jaki dom zbudować?

                  Też się długo zastanawialiśmy nad wszystkim, ale na szczescie przy okazji badania gruntu i pomiarow ludzie z firmy [ kilka wskazowek co zmienic, co dodac w projekcie i finalnie powstaje bardzo ładny domek. Oby nam sie wszystim spodobal efekt koncowy
                  Last edited by disne; 05-07-2020, 01:32. Powód: Link

                  Skomentuj


                    Odp: Jaki dom zbudować?

                    Zanim zaczniesz budowę dobrze przemyśl rozmieszczenie swoich instalacji oraz jakie urządzenia będziesz wykorzystywał do pozyskiwania energii. Dobrze zlecić wykonanie takich prac fachowcom. Ja z racji tego, że mieszkam na Śląsku szukałem firmy, która kompleksowo zajmie się wykonaniem takich prac i tak trafiłem na Eran, które znakomicie wykonało swoje prace.
                    Last edited by disne; 05-07-2020, 01:31. Powód: Link

                    Skomentuj


                      Odp: Jaki dom zbudować?

                      Myślę, że podczas planowania budowy domu, warto wziąć pod uwagę czynnik ekologiczny. Dobrze byłoby stworzyć dom, który będzie wspierał zdrowy i ekologiczny tryb życia. W jaki sposób można to zrobić? Na przykład poprzez wyznaczenia odpowiednich przestrzeni na segregację makulatury, którą później odbierałaby od nas specjalna firma, zajmująca się usługą, jaką jest recykling (na przykład Sawo - Życie w ekologicznym domu to z pewnością szczęśliwe życie, ugruntowane na szlachetnym celu, jakim jest pomoc zanieczyszczanemu każdego dnia środowisku naszej planety.
                      Last edited by disne; 05-07-2020, 01:31. Powód: Link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Jaki dom zbudować?

                        My postawiliśmy na nowoczesność i nasz dom zarówno jeśli chodzi o wygląd z zewnątrz i wewnątrz jak też wyposażenie czy zastosowane technologie na pewno jest domem nowoczesnym. Wykorzystaliśmy wiele z prezentowanych tu rozwiązań to.com.pl/nowoczesny-dom- Lubię nowoczesność, lubię korzystać ze zdobyczy cywilizacyjnych najbardziej jak to tylko możliwe.
                        Last edited by disne; 05-07-2020, 01:30. Powód: Link

                        Skomentuj


                          Odp: Jaki dom zbudować?

                          Jaki? Energooszczędny. Myślę, że dzisiaj to podstawa.

                          Skomentuj


                            Odp: Jaki dom zbudować?

                            Jeżeli decydujesz się na budowę domu to nie zapomnij o wentylacji! Taki system pozwoli Ci cieszyć się doskonałej jakości powietrze przez cały czas, w każdym pomieszczeniu w domu. Mnie moja druga połówka bardzo długo przekonywała do tego rozwiązania aż po analizie kilku raportów na temat jakości powietrza i smogu stwierdziłam, że Seba ma rację. W naszym domu za montaż takiego rozwiązania była odpowiedzialna firma brawent. Z resztą tutaj możecie bliżej zaznajomić się czym oni się zajmują:. Przyznam szczerze, że o ile wcześniej byłam sceptycznie nastawiona to na dzień dzisiejszy zdaje sobie sprawę jak dobre jest to rozwiązanie i jak dobrą decyzję podjęliśmy.
                            Last edited by disne; 05-07-2020, 01:29. Powód: Reklama

                            Skomentuj


                              Odp: Jaki dom zbudować?

                              Najlepiej taki murowany co się przy pierwszej lepszej wichurze nie rozleci.

                              Skomentuj


                                Odp: Jaki dom zbudować?

                                Korzystaliście z usług geodety, czy zawsze jest potrzebna taka konsultacja? Jakie są koszty, na co warto zwrócić uwagę przy współpracy? Jak sprawdzić kompetencje? Mój brat pokazał mi wpis o geodetach taki ogólny. Przydałaby mi się opinia kogoś, kto już jest w trakcie budowy.
                                Last edited by disne; 05-07-2020, 01:23. Powód: Link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X