Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

domowy chleb, bułeczki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: domowy chleb, bułeczki

    Taki domowy chleb jest najlepszy. Ja często korzystam z mieszanek chlebowych i szukam też nowych smaków, ostatnio spodobał mi się http://www.bogutynmlyn.pl/go/_category/?idc=15 . Nie wiem czy piekłyście już taki orkiszowy chleb?

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: domowy chleb, bułeczki

      Napisane przez tatiankaa Pokaż wiadomość
      Taki domowy chleb jest najlepszy. Ja często korzystam z mieszanek chlebowych i szukam też nowych smaków, ostatnio spodobał mi się http://www.bogutynmlyn.pl/go/_category/?idc=15 . Nie wiem czy piekłyście już taki orkiszowy chleb?
      hm nie piekłam - i powiem szczerze iz mieszanek tez nigdy nie uzywalam - co one w sobie zawieraja drozdze, dodatki - cos jeszcze? ja pieke zawsze na bazie drozdzy świeżych - taki smakuje nam najbardziej, moja sasiadka ma taki stary piec do chleba dopiero z takiego pieca chleb smakuje obłednie

      Skomentuj


        #18
        Odp: domowy chleb, bułeczki

        Bułeczki z czekoladą i przepis na chleb pomarańczowy mnie urzekły... W któryś weekend muszę wysłać męża na dłuuugi spacer z dzieckiem i może się zdecyduję na któryś wypiek Brzmi pysznie

        Skomentuj


          #19
          Odp: domowy chleb, bułeczki

          Super jest ten przepis z tej strony hellozdrowie.pl/jedzenie/10-przepisow-na-pyszny-domowy-chleb na chleb z ziarnami i morelami. Chleb jest po prostu przepyszny, szczeólnie z masłem i ciepłym mlekiem :-)

          Skomentuj


            #20
            Odp: domowy chleb, bułeczki

            Chleb pomarańczowy to ciekawe
            Chleba jeszcze nie piekłam ale bułkę drożdżową tak ,taką z kruszonką
            a orkiszowy chleb ostatnio próbowałam na degustacji w biedronce Następnym razem go kupię Może kiedyś skuszę się aby upiec własny

            Skomentuj


              #21
              Odp: domowy chleb, bułeczki

              Oj, uwielbiam takie domowe chlebki, często wpisuje w google lub robię jakiś chlebek z mojej książki (instrukcji obsługi) do mojego sprzęcicha Małe takie a tak cieszy, wsypuje wszystko, włączam guziczek i za 3h mam chlebek jak tralala, lub ciasto do kawy jak nawrzucam słodkości, typu rodzynki czy jakieś orzechy

              Skomentuj


                #22
                Odp: domowy chleb, bułeczki

                U mnie chelebk mama piecze czasem. Jest duża różnica w smaku - własny a kupny... Jednak co swoje to swoje - ale czasu nie ma tyle by tak piec, Ja często robie bułeczki synkowi ze zwykłego drożdżowego ciasta. To je uwielbia , potrafi ich zjesć parę

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: domowy chleb, bułeczki

                  Nie wiem czy tak czasu potrzeba, mi to zajmuje góra 10 min przygotowanie takich składników, wsypujesz do środka, włączasz guziczek i idziesz robić swoje.
                  Sprzęt sam miesza, oblicza, fakt, że troszkę głośno chodzi i chlebek się piecze od 2 do 3h godzin, zależny jaki program. ale ja jako tako przy tym nic nie robię.
                  Chyba, że mowa o takim chlebie co trzeba samemu wyrobić rękoma, włożyć na tackę i do piekarnika...

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: domowy chleb, bułeczki

                    a co to masz za sprzęt lady bzyk ?
                    Ja robiłam pszenne bułeczki swojskie, ale w sumie biorąc pod uwagę czas potrzebny na ich zrobienie (zaprawa drożdzowa, i potem wyrośnięcie po zmieszaniu z mąką), a potem ich ilość, stwierdziłam , że jednak pozostanę przy kupnie z piekarni (taka swojska , więc pieczywo zdrowotnie mają super).

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: domowy chleb, bułeczki

                      Yyyyyy już posyłam męża, by sprawdził...
                      Zelmer, o właśnie taki
                      Attached Files

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: domowy chleb, bułeczki

                        Moja babcia to jakoś na zakwasie robiła chleby Teraz już sił nie ma dawno takiego nie jadłam

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: domowy chleb, bułeczki

                          Ja nigdy żadnego zakwasu nie robiłam, ale wiem o nim, ale to już na taki chlebek, co się samemu wyrabia a nie maszynowo, raczej chyba.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: domowy chleb, bułeczki

                            Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
                            Yyyyyy już posyłam męża, by sprawdził...
                            Zelmer, o właśnie taki
                            a to nie nie mam miejsca w kuchni na niego
                            Więc jeśli już, to w formie żeliwnej zrobię sobie chlebek w piekarniku. Trudno, ale trzeba sobie radzić.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: domowy chleb, bułeczki

                              Moja babcia to piekła w piecu takim kaflowym tak na dół pieca piekła wtedy dwa ,trzy chleby Jeszcze wtedy było ich dużo w domu a teraz szkoda że nie przekazała tego a raczej nikt więcej nie chciał się tym zajmować

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: domowy chleb, bułeczki

                                Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                                Moja babcia to piekła w piecu takim kaflowym tak na dół pieca piekła wtedy dwa ,trzy chleby Jeszcze wtedy było ich dużo w domu a teraz szkoda że nie przekazała tego a raczej nikt więcej nie chciał się tym zajmować
                                No właśnie, nasze babcie piekły w takich piecach prowizorycznych, musiały na pczątku dobrze napalić, pilnować ognia a my mając czujnik temperatury i tak mamy z tym problem. Ja mam popsuty termometr w piekarniku i irytuje mnie pilnowanie chlebka czy bułeczek.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X