Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy kolejne dziecko??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kiedy kolejne dziecko??

    Witajcie!
    Po jakim czasie zaczęłyście starać się albo zamierzacie starać się o kolejne dziecko?
    Nasza córcia ma obecnie 15 miesięcy i coraz częściej zaczynam zastanawiać się czy już przyszedł ten odpowiedni moment na to żeby Maja miała braciszka lub siostrzyczkę. Trochę waham się czy nie jest jeszcze za wcześnie ... Jestem ciekawa Waszych opinii, doświadczeń



  •    
       

    #2
    Odp: Kiedy kolejne dziecko??

    Jak córka miała rok to bardzo chciałam już kolejne dziecko. Mąż wtedy jeszcze nie chciał. Zdecydowaliśmy się, jak miała 1,5 roku. Miało być drugie dziecko, a wyszły bliźniaki
    To fajna różnica wieku i nie żałuję. Dziewczyny mają ze sobą świetny kontakt, są w jednym pokoju, mają wspólne koleżanki i zabawki. Ubranka tez noszą po starszej siostrze
    Dla mnie taka różnica wieku jest super!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kiedy kolejne dziecko??

      U mnie Lala za pare dni skonczy 4 lata i dopiero teraz zdecydowalam sie na drugie dziecko ( tylko,ze u mnie to skomplikowane bo jestem obecnie z drugim partnerem), moja obecna szwagierka natomiast zaraz po porodzie z pierwszym dzieckiem zaszla w kolejna ciaze i jest zadowolona,dzieciaki maja miedzy soba rok i jeden dzien roznicy i poprostu jak blizniaki - zawsze razem

      Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kiedy kolejne dziecko??

        Moim zdaniem naj lepszą różnica wieku jest do 3lat ale nie zdecydowałabym się na drugie dziecko na pewno jak syn był mały myślę że koło 2lat to odpowiedni moment, ciążę bywają różne a tak 2latek już więcej rozumie i potrafi się sobą troszkę zająć
        u nas różnica będzie 5lat - niestety tak wyszło bo długo staraliśmy się o drugie dziecko. ale syn jest już samodzielny chodzi do przedszkola jak trzeba to pomaga wydaje mi się we powoli moglibyście się przygotowywać do kolejnej ciąży oczywiście jeśli oboje jestescie na to gotowi.





        Skomentuj


          #5
          Odp: Kiedy kolejne dziecko??

          Ja też uważam, ze najlepszy czas na drugie dziecko, to kiedy to pierwsze ma do 2 lat. Dzieci szybciutko łapią kontakt, bawią się, a my szybciej wychodzimy z pieluch
          My na drugie dziecko gotowi byliśmy już jak starszy synek miał 1.5 roku. odczekaliśmy do momentu jak skończył 2 lata i tu zaczęły się problemy. Bardzo długo staraliśmy się o drugiego synka i różnica jest u nas 4 lata. Nie żałuję oczywiście tego i nawet sobie chwalę taką różnicę, bo starszy jest już na tyle duży, że dużo rozumie, młodszemu matkuje, ma na malucha oko, wiem że mu krzywdy nie zrobi, świata poza sobą nie widzą, ale jednak wolałabym żeby różnica między nimi była mniejsza, bo jednak w tym wieku taka różnica, to przepaść.

          Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

          Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




          Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kiedy kolejne dziecko??

            Napisane przez TusiaAJN Pokaż wiadomość
            Jak córka miała rok to bardzo chciałam już kolejne dziecko. Mąż wtedy jeszcze nie chciał. Zdecydowaliśmy się, jak miała 1,5 roku. Miało być drugie dziecko, a wyszły bliźniaki
            To fajna różnica wieku i nie żałuję. Dziewczyny mają ze sobą świetny kontakt, są w jednym pokoju, mają wspólne koleżanki i zabawki. Ubranka tez noszą po starszej siostrze
            Dla mnie taka różnica wieku jest super!
            To długo nie trwało przekonywanie Twojego męża do 2go dziecka
            Wcześniej zanim nie było Mai to marzyły mi się bliźniaki. Zawsze wydawało mi się to jakieś takie bardzo wyjątkowe...i do teraz tak myślę. Tylko bałabym się,że nie dam rady ... z resztą co ma być to będzie



            Skomentuj


              #7
              Odp: Kiedy kolejne dziecko??

              Napisane przez kruszyna23 Pokaż wiadomość
              Moim zdaniem naj lepszą różnica wieku jest do 3lat ale nie zdecydowałabym się na drugie dziecko na pewno jak syn był mały myślę że koło 2lat to odpowiedni moment, ciążę bywają różne a tak 2latek już więcej rozumie i potrafi się sobą troszkę zająć
              u nas różnica będzie 5lat - niestety tak wyszło bo długo staraliśmy się o drugie dziecko. ale syn jest już samodzielny chodzi do przedszkola jak trzeba to pomaga wydaje mi się we powoli moglibyście się przygotowywać do kolejnej ciąży oczywiście jeśli oboje jestescie na to gotowi.
              Właśnie myślę podobnie. Pod koniec roku Maja kończy 2 lata i wtedy można by było zacząć działać. Tylko tak jak piszecie... nie wiadomo jak to będzie z tym zajściem w ciąże. My o Maję staraliśmy się pół roku . Nie jest to aż tak długi okres ale mnie to i tak trochę niepokoiło. Teraz może być podobnie albo i dłużej... Niektórzy 'rach ciach' i dzidzia w drodze



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kiedy kolejne dziecko??

                Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
                To długo nie trwało przekonywanie Twojego męża do 2go dziecka
                Wcześniej zanim nie było Mai to marzyły mi się bliźniaki. Zawsze wydawało mi się to jakieś takie bardzo wyjątkowe...i do teraz tak myślę. Tylko bałabym się,że nie dam rady ... z resztą co ma być to będzie
                No pół roku
                Nam udało się za pierwszym razem zajść w ciążę i to podwójną, więc może i u Was będzie podobnie

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kiedy kolejne dziecko??

                  Napisane przez TusiaAJN Pokaż wiadomość
                  No pół roku
                  Nam udało się za pierwszym razem zajść w ciążę i to podwójną, więc może i u Was będzie podobnie
                  Może ,może... no na pewno w razie ciąży mnogiej będę pytać tylko przy mojej chudziźnie jedno by musiało rozwijać się chyba na plecach



                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kiedy kolejne dziecko??

                    Mój ma 2 latka synek ale jakoś nie stać nas na drugie teraz więc może za jakieś 3 lata

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kiedy kolejne dziecko??

                      Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
                      Może ,może... no na pewno w razie ciąży mnogiej będę pytać tylko przy mojej chudziźnie jedno by musiało rozwijać się chyba na plecach
                      Jak byłam w ciąży z bliźniaczkami to nikt nie wierzył, że to bliźniaki będą Wszyscy mówili, że to jedno dziecko i pewnie chłopiec - miała mały, zgrabny brzuszek. Bardzo szybko się pojawił, ale potem pozostał już taki niewielki. jak znajdę zdjęcia to wrzucę.
                      A dziewczyny wcale małe się nie urodziły, bo 2700 i 2510 ważyły.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kiedy kolejne dziecko??

                        Mój synek ma 18 m-cy. Od ok pół roku staraliśmy się o drugą dzidzię, teraz CHYBA się udało. Jeśli faktycznie, różnica będzie 2 latka i 2 miesiące. Uważam, że taka różnica będzie ok. Rozmawiałam z kilkoma znajomymi, którzy tak mają i twierdzą, że jest super. Młodsze szybko goni starsze, przez co jakby szybciej się rozwija. Tak więc mam nadzieję, że będzie dobrze.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kiedy kolejne dziecko??

                          Tak to najlepsza różnica mi się nie udało mam różnicę 6 lat. Przez dłuższy czas nie mogłam zajść w ciążę i lekarze nie wiedzą dlaczego w pewnym momencie się poddałam i tu po 4 latach niespodzianka ale lepiej tak niż wcale.
                          szukam dobrego prawnik grudziądz

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kiedy kolejne dziecko??

                            dla mnie najlepsza różnica to około3lat-nam się nie udało po jakimś czasie zrezygnowałam całkowicie z posiadania drugiego dziecka i drugi synek był wielką niespodzianką między synami jest 12,5roku różnicy







                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kiedy kolejne dziecko??

                              Napisane przez TusiaAJN Pokaż wiadomość
                              Jak byłam w ciąży z bliźniaczkami to nikt nie wierzył, że to bliźniaki będą Wszyscy mówili, że to jedno dziecko i pewnie chłopiec - miała mały, zgrabny brzuszek. Bardzo szybko się pojawił, ale potem pozostał już taki niewielki. jak znajdę zdjęcia to wrzucę.
                              A dziewczyny wcale małe się nie urodziły, bo 2700 i 2510 ważyły.
                              I co z tymi zdjęciami brzuszka???



                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X