Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

sobota - wielkie sprzątanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    sobota - wielkie sprzątanie

    Czy dla Was też sobota jest dniem wielkiego sprzątania domu / mieszkania? Czy może tak radzicie sobie w tygodniu z porządkami, że sobota to dla Was dzień odpoczynku?

    Czy dzieciaki pomagają Wam w sprzątaniu? Czy mają swoje wyznaczone obowiązki?

  •    
       

    #2
    Odp: sobota - wielkie sprzątanie

    W tygodniu nie mamy czasu na sprzątanie więc kiedy przychodzi sobota trzeba zabrać się za sprzątanie całego bałaganu. Dzieciaki niby pomagają ale w praktyce wychodzi tak, że trzeba jeszcze po tym ich sprzątaniu sprzątać Jak razem z mężem weźmiemy się do roboty to 2-3h i mieszkanie lśni

    Skomentuj


      #3
      Odp: sobota - wielkie sprzątanie

      U mnie sprząta się na bieżąco, np odkurzanie co 2-3 dni, a co jakiś czas większe porządki, lecz raczej w dni robocze, weekendy są na przyjemności

      http://www.studiosiedem.com.pl/index...lator-nadrukow

      Skomentuj


        #4
        Odp: sobota - wielkie sprzątanie

        U mnie zawsze tak było, że sobota była od sprzątania. Nas w domu zawsze było dużo i mimo że czasami się sprzątało w tygodniu to, już w sobotę znowu wyglądało wszystko tak jakby przeszedł tajfun A dziecko mam jeszcze małe, choć marzy mi się, że jak dorośnie to będzie mi pomagać w porządkach

        Skomentuj


          #5
          Odp: sobota - wielkie sprzątanie

          U mnie sobota zawsze była dniem generalnych tygodniowych porządków i tak jest do dziś. Ale w ciągu tygodnia też z grubsza ściera się kurze, podłogi, odkurza. Ostatnio w moje ręce wpadła super rzecz, która mi niezwykle pomaga w porządkach - ściereczka Actifibre z Viledy. Niby takie małe, niepozorne, a działa cuda. Mówie Wam - spróbujcie. Nie jest droga, a dzięki niej można sprzątać bez detergentów. U mnie w domu został tylko spray do drewnianych mebli. Reszta niepotrzebna - okna, lustra, porcelana, płytki, plastik, ekrany - wszystko myję bez wysiłku i smug ściereczką suchą lub lekko zmoczoną w czystej wodzie. Jedno przetarcie okna czy lustra na mokro jedno na sucho i jest czyste bez smug. Bez wysiłku. Mycie dwóch okien dużych z obu stron zajęło mi ostatnio raptem 5 minut.

          Skomentuj


            #6
            Odp: sobota - wielkie sprzątanie

            Witam, biorę udział w kampanii ściereczka Vileda. Mogę je z całego serca polecić. Sa naprawdę super, sprzatanie z nimi to czysta przyjemnośc. Wystarczy przeciągnąć jeden raz a wszystko jest suche i bez smug. Czysto, świeżo i przyjemmnie. Serdecznie polecam.

            Skomentuj


              #7
              Odp: sobota - wielkie sprzątanie

              Ja sprzatam kiedy mam czas, czasem jest to sobota, czasem inny dzień.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: sobota - wielkie sprzątanie

                Kiedyś sobota była dla mnie takim dniem sprzątania Ale z czasem się to zmieniło bo przy dwójce małych dzieci to nie łatwo sprzątać Dlatego codzienne sprzątanie i ogarnianie domu a niedziela jest dniem do odpoczynku

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: sobota - wielkie sprzątanie

                  Ja w tygodniu mam mało czasu i dlatego niestety w weekend zwykle sprzątam

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: sobota - wielkie sprzątanie

                    Ja ostatnio odkryłam ściereczki Actifibre od Viledy - polecam wszystkim mamom do luster, okien, płytek, mebli. Nie trzeba używać detergentów, co ważne jest przecież przy małych dzieciach. Wystarczy czysta woda - jedno przetarcie na mokro drugie na sucho i jest czysto i bez smug

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: sobota - wielkie sprzątanie

                      Jak dla mnie ogarnięcie mieszkania w weekend to obowiązkowy punkt programu . Jestem co nieco pedantyczna i właściwie codziennie przecieram blaty, sprzątam większe zabrudzenia i zamiatam podłogę, ale w piątek, sobotę lub niedzielę (to zależy od innych planów np. imprezowych) po prostu muszę zabrać się za porządek i wygrzebuję cały swój sprzęt do sprzątania. Jeśli robi się to choć trochę codziennie to cotygodniowe porządki wcale nie są ciężkie ani zajmujące.

                      No ale teraz jestem w ciąży i nie jest mi już tak łatwo ani tak przyjemnie sprzątać. Nie mam już siły. Nie mówiąc o tym, że w lepiej chyba, aby nie używała niektórych środków (mleczka, odkamieniacze, płyny do czyszczenia). Podpowiedzcie mi, jak to sobie ułatwić? Jakie sprzęty do sprzątania (może coś z tej oferty: http://spontex.pl/) polecacie dla kobiet w mojej sytuacji?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: sobota - wielkie sprzątanie

                        U mnie zawsze tak było, czasem jeszcze środa/czwartek coś sprzątne, ale generalne jest w sobotę.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: sobota - wielkie sprzątanie

                          My z mężem też zwykle sprzątamy w sobotę Taką już mamy tradycję.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: sobota - wielkie sprzątanie

                            U mnie też sobota to dzień sprzątania

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X