Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem z laktacją, mój maluszek się nie najada

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Problem z laktacją, mój maluszek się nie najada

    Dziewczyny, poszukuję pomocy. Mam problem z pokarmem, mam wrażenie, że jest go znacznie mniej niż na początku, przez co mój maluszek się nie najada. Znacie jakieś produtky albo preparaty, które pomagają w tym? Czytałam coś o rzeczach na beta glukanie, ale nie wiem czy to się opłaca i jest dobre?
  •    
       

    #2
    Odp: Problem z laktacją

    na problemy z laktacja ja polecam częstsze przystawianie malucha, picie dużej iloci wody mineralnej, ewentualnie wykorzystanie laktatora bo to tez pobudza laktacje, możesz tez pic herbatki pobudzajace laktacje (ja polecam te bez cukru) ale one chyba działaja na psychike kobiety a nie na jakoś ogromny wzrost ilosci mleka, nie znam tych rzeczy na beta glukanie wiec sie nie wypowiem ale wiem jedno aby zwiekszyc ilosc mleka najlepsza metoda to przystawianie maluszka - moze dopadł Cie kryzys lakatacyjny - a ile ma maluch Twój?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Problem z laktacją

      Czasami tak jest że pokarmu jest mniej niż potrzeba. Miałam tak dwukrotnie. U mnie najlepszym sposobem było przystawianie córki do piersi praktycznie non stop Uciążliwe ale pomogło. Pokarmu mialam później mnóstwo. A teraz są takie świetne poduszki do karmienia
      Last edited by gagatka; 14-07-2020, 11:57. Powód: link - reklama

      Skomentuj


        #4
        Odp: Problem z laktacją

        Nam super sposób pokazała położna w szpitalu na zwykłej poduszce złożonej kładła malucha i również sposób rewelacja, warto popytać w szpitalu położną często służą dobrą radą, to nic nie kosztuje a ułatwia życie

        Skomentuj


          #5
          Odp: Problem z laktacją

          ja poczatkwo karmiłam Zosie na lezaco bo inaczej nie potrafiła chwycic piersi ja musiałam lezec i ona, potem jakos udało nam sie przestawic na tryb gdzie ja moglam siedziec bo mi tak było wygodniej - i korzystała wowczas w poduszki do karmienia

          Skomentuj


            #6
            Odp: Problem z laktacją

            Ten beta glukan to femaltiker i mnie faktycznie pomógł, ale każda kobieta jest inna, wiec najlepiej spróbować. Poza tym tak, jak radza dziewczyny jak najczesciej przystawiaj Małego do piersi - to zawsze pommaga.; Ja mam jeszcze pytanie, czy wiecie moze gdzie moglabym znaleźć jakieś naukowe badania na temat karmienia piersią? Chcialabym sie zajac tym tematem w mojej pracy mgd która przez ciaze musiała sie lekko przesunąć

            Skomentuj


              #7
              Odp: Problem z laktacją

              Ja próbowałam praktycznie wszystkiego - Karmi, kawy zbożowej, herbatek laktacyjnych itp itd. Najlepiej sprawdziły się herbatki choć różnica byłą niewielka. Zauważyłam też, że np jak wprowadzę do diety ciasto czy coś bardziej tłustego, kalorycznego, to pokarm staje się treściwszy i jest go więcej.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Problem z laktacją

                W czasie jednego karmienia podawaj dziecku kolejno obie piersi. Następne karmienie rozpocznij od tej piersi, z której maluszek jadł ostatnio.
                Dziecko powinno ssać jedną pierś od 10 do 20 minut. Im pierś jest bardziej opróżniona, tym więcej mleka produkuje.Po karmieniu powinnaś czuć, że jest pusta!
                Karm w nocy. Podawanie dziecku piersi nocą najskuteczniej pobudza laktację, gdyż stężenie prolaktyny – hormonu odpowiedzialnego za wytwarzanie pokarmu – jest wtedy największe.
                Twój organizm powinien być dobrze odżywiony i nawodniony. Dlatego jedz wartościowe posiłki (ryby, sery, ciemne pieczywo), ogranicz słodycze i kawę. Wypijaj około 2 l płynów dziennie, najlepiej niegazowaną wodę, mleko, świeże soki.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Problem z laktacją

                  Ja piłam bawarkę0 herbatę z mlekiem, karmi odgazowane też wspomaga lakctację i powiem ci problemów nie było. pokarm mi ładnie narastał

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Problem z laktacją

                    Dokładnie, o bawarce z mlekiem u mnie w domu dużo się mówiło, no i herbatkach dla karmiących. Myślę, że warto spróbować, to nic nie zaszkodzi, a może się uda. Jak masz też dobry laktator,xxx to też będzie lepiej. On pobudza brodawki, bo "zachowuje się" jak ssące dziecko.
                    Last edited by gagatka; 14-07-2020, 11:57. Powód: link - reklama

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Problem z laktacją, mój maluszek się nie najada

                      dlatego ja mam przy maluszku zawsze zapas mleka modyfikowanego, sprawdził mi sie bebilon, mam na osiedlu aptekę DOZ i tam robie zakupy, puszka 400 g to koło 32 zł

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X