Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ćwiczenia w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ćwiczenia w ciąży

    W tym miejscu zamieszczamy odpowiedzi na pytanie: Dlaczego aktywność fizyczna w czasie ciąży jest tak ważna?Jakie ćwiczenia najczęściej wykonujesz/wykonywałaś w ciąży?

    Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 75zł.
    Prosimy zamieszczać zdjęcia w formacie jpg o rozdzielczości 300 dpi i podstawie 15 cm.

    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>

  •    
       

    #2
    Odp: Ćwiczenia w ciąży

    Ćwiczenia w czasie ciąży są niezmiernie ważne. Wiem to, ponieważ z wykształcenia jestem nauczycielką wychowania fizycznego, stąd mam świadomość wpływu aktywności ruchowej na organizm człowieka. Gdy byłam w ciąży, a było to przeszło 2 lata temu, byłam aktywna do końca ciąży, a nawet i po niej. Pracowałam, ćwiczyłam, wszystko jak przed ciążą. Oczywiście pod koniec ciąży ograniczyła niektóre ćwiczenia, te skocznościowe i gry zespołowe. Skupiłam się za to na ćwiczeniach rozciągających i te właśnie chciałabym polecić przyszłym mamom. Mam na myśli ćwiczenia mięśni Kegla, często bowiem się zdarza, że w ciąży mamy problem z nietrzymaniem moczu. Otóż bardzo mi pomogły te ćwiczenia i problem zniknął po porodzie. Myślę , że dzięki tym oto ćwiczeniom. Nie uczęszczałam do żadnej szkoły rodzenia. Wspólnie z mężem stosowaliśmy ćwiczenia porodowe - minibrzuszki i ćwiczenia na mięśnie przepony miednicznej. Poród był szybki i niezbyt bolesny, co zawdzięczam w dużej mierze naszym do niego przygotowaniom. Dołączam zdjęcie z okresu ciąży, nawet teraz, gdy na nie patrzę to się sobie podobam
    Attached Files

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ćwiczenia w ciąży

      Ja w ciąży niewykonywałam żadnych specjalnych ćwiczeń, ale starałam się dużo spacerować. W ciąży jeszcze studiowałam, zajęcia miłam na 6 pietrze. Starałam się wychodzić na nie po schodach, a nie windą. Uważam, że sprzątanie też jest niezłym ćwiczeniem.
      Zdjęcie z okresu ciąży.
      Attached Files
      Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





      Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ćwiczenia w ciąży

        Zawsze prowadziłam zdrowy tryb życia, więc będąc w ciąży starałam się, by pamiętać nie tylko o zdrowym odżywianiu, badaniach lekarskich i odpoczynku, ale i o sprawności fizycznej. Początkowo regularnie chodziłam na basen. Kiedy lekarz oznajmił, że ze względu na ciążę wysokiego ryzyka (bliźniaczą) muszę zrezygnować z pływania i intensywnych prac domowych, nadal starałam się dbać o sprawność. Codzienne spacery na świeżym powietrzu (na miarę możliwości mojego wielkiego brzucha), wymachy i skręty górnej części tułowia, skręty i zgięcia w stawach nóg (ze względu na liczne obrzęki w późnym okresie ciąży) oraz nauka prawidłowego oddychania. Wybierałam ćwiczenia, które miały wpływ na wszystkie części mojego ciała, ale jednocześnie takie, które sprawiały mi przyjemność. Zawsze w umiarkowanym tempie i w wygodnej pozycji. Na koniec obowiązkowy relaks. Wierzę, że między innymi dzięki ćwiczeniom poród siłami natury przebiegł sprawnie, a dzieci urodziły się zdrowe.
        Attached Files

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ćwiczenia w ciąży

          W ciąży jedynymi ćwiczeniami jakie mogłam wykonywać, ze względu na ciąże zagrożoną, byly ćwiczenia mięśni KEGLA, i napinanie mięśni brzucha. Jednak zbilansowana dieta pozwoliła mi utrzymać sylwetkę w dobrym stanie... A co do moich ćwiczeń to i one się przydały, bo po porodzie (mimo, że byla to cesarka) nie mialam i nie mam problemów z nietrzymaniem moczu... A moja sylwetka i tak szybko wrócila do normy, dzięki spacerom z synkiem i naszym pieskiem...

          I LoVe YoU - KrzyŚQ

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ćwiczenia w ciąży

            Zawsze byłam aktywną osobą - i w czasie ciąży niewiele się zmieniłam. Miałam szczęście przeżyć ciążę bez większych komplikacji, świetnie się czułam, pięknie wyglądałam i miałam mnóstwo energii. Do ostatnich dni ciąży pracowałam zawodowo, nie korzystałam z windy (budynek 8-piętrowy), dużo spacerowałam, a zdarzało mi się i biegać. Jeździłam na rowerze - dopóki brzuszek nie zawadzał.

            Wydaje mi się, że taki styl życia przynosi efekty: świetnie zniosłam 17-godzinny poród, następnego dnia pędziłam po oddziale jak mały motorek, szybko wróciłam do formy. A teraz trenuję biegi długodystansowe - i wcale mi nie przeszkadza to, że karmię piersią. Polecam wysiłek fizyczny wszystkim mamom!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ćwiczenia w ciąży

              Moja żona niewiele się zmieniła podczas ciąży.
              lenny face

              Skomentuj

                     
              Working...
              X