Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady psychologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady psychologa Odpowiedzi na pytania o problemy dotyczące wychowania dzieci i relacji w rodzinie. Masz problem z dzieckiem? Poradź się naszych użytkowników! Wkrótce również rozmowy ze specjalistą - psychologiem dziecięcym i terapeutą!

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 31-03-2015, 22:34
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Domyślnie Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

Cytat:
Napisał mikaa997 Zobacz post
hehe a z tym to się jeszcze nie spotkałam żeby mieć osobne talerzyki do różnych dań hehe Bardzo bystra dziewczynka
Oj tak bystra to ona jest Sztućce też ma rózne kolorowe i sobie zawsze wybiera. A najlepsze zawsze było u małej to że jak nie potrafiła sobie poradzić z czymś za pomocą sztućcy to brała to w rączke i pchała do buzi. Teraz już tak nie robi
Nieprzeczytane 01-04-2015, 09:59
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia

Pamiętam jak byłam mała to ugryzłam szklankę- kiedyś były takie cieniutkie szklanki i moja mama miała takie hmm koszyczki z uchem jak podawała kawe to w takim czymś. Jak już "dorosłam" i chcialam pić ze szklanki to bum... ogryzłam ją - mama mało zawału nie dostała ale nic się nie stało ;p
Nieprzeczytane 02-04-2015, 10:03
simona1985's Avatar
simona1985 simona1985 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
simona1985.polki.pl

Miasto: Pomorze

niektóre dzieci tak mają. Mój z czasem się przyzwyczaił, dawałm mu też np kaszkę i łyżeczkę, brudne było wszystko ale część trafiła do buzi i nauczył się samodzielnie manewrować i jeść
Nieprzeczytane 07-04-2015, 19:51
werna werna jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
werna.polki.pl

to normalne, że dziecko bawi się jedzeniem, rzeczywiście najpierw woli suchym, a dopiero później przekonuje się do mokrego, ale może spróbuj banan mu dać do rączki, jest mokry, a za razem nie aż tak by był dla dziecka nie miły w dotyku
Nieprzeczytane 26-04-2015, 11:59
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

U nas ta nauka jedzenia to przebiega w miarę czysto nigdy nie było sytuacji żeby się cała upaćkała czy jedzenie we włosach miała, jakoś tak zgrabnie je. Chyba że w żłobku tak jadła a ja nie widziałam,hahaha
Nieprzeczytane 26-04-2015, 13:49
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin

Cytat:
Pamiętam jak byłam mała to ugryzłam szklankę- kiedyś były takie cieniutkie szklanki i moja mama miała takie hmm koszyczki z uchem jak podawała kawe to w takim czymś. Jak już "dorosłam" i chcialam pić ze szklanki to bum... ogryzłam ją - mama mało zawału nie dostała ale nic się nie stało ;p
To ty mocne zęby miałaś że dałaś radę szklankę przegryźć nawet z cienkiego szkła
Moja córka to szybko załapała samodzielne jedzenie ale pewnie dlatego że brała przykład z brata to przy dziecku już inaczej
Nieprzeczytane 26-04-2015, 18:57
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Cytat:
Cytat:
Napisał Lara5 Zobacz post
To ty mocne zęby miałaś że dałaś radę szklankę przegryźć nawet z cienkiego szkła
Moja córka to szybko załapała samodzielne jedzenie ale pewnie dlatego że brała przykład z brata to przy dziecku już inaczej
Mój mąż jak był taki dorosły jak Ty mikaa to zrobił to samo co Ty, ugryzł kawałek szklanki i trzymał szkło w buzi, teściowej jakoś udało się go przekonać żeby je oddał, ale widać że pozostał jej jakiś uraz bo jak jesteśmy u nich i dajemy Majce mić ze szklanki to tylko podgląda czy aby wzieliśmy jakąś grubszą
Nieprzeczytane 27-04-2015, 06:05
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin

Cytat:
Napisał jjmka Zobacz post
Mój mąż jak był taki dorosły jak Ty mikaa to zrobił to samo co Ty, ugryzł kawałek szklanki i trzymał szkło w buzi, teściowej jakoś udało się go przekonać żeby je oddał, ale widać że pozostał jej jakiś uraz bo jak jesteśmy u nich i dajemy Majce mić ze szklanki to tylko podgląda czy aby wzieliśmy jakąś grubszą
o rety to te szklanki chyba z 3 zmiany powstały Jak takie kruche do chrupania
Nieprzeczytane 27-04-2015, 13:44
werna werna jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
werna.polki.pl

Cytat:
Napisał jjmka Zobacz post
U nas ta nauka jedzenia to przebiega w miarę czysto nigdy nie było sytuacji żeby się cała upaćkała czy jedzenie we włosach miała, jakoś tak zgrabnie je. Chyba że w żłobku tak jadła a ja nie widziałam,hahaha

... bardzo zazdroszczę, u nas niestety nawet ścianę potrafił maluszek ubrudzić w trakcie jedzenie , a fotelik do karmienia, to po prostu koszmar... codzienne czyszczenie zakamarków.
Nieprzeczytane 27-04-2015, 13:49
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów

u nas tez nauka jedzenia przegala dosc czystko i Zosia dosc szybko nauczyła posługowania sie sztuccami, ale moja cora to czysciochi niestety jak cos spadnie obok talerza t musi byc zebrane ;/ taki pedancik po tatusiu

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania