Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-11-2014, 07:12
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Domyślnie Odp: Rodzenie łożyska

Mnie nikt nie pytał czy chcę oglądać Ale sama podglądnęłam blee
Nieprzeczytane 11-11-2014, 08:17
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

No i dobrze, w końcu taka okazja nie zdarza się codziennie
Nieprzeczytane 17-11-2014, 09:20
zoooja1988 zoooja1988 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
zoooja1988.polki.pl

ja też nie spotkałam się z sytuacją iż rodzenie łożyska boli i współczuje bo to jak o tym piszesz to ja mam ciary na plecach - mnie ta faza porodu nie bolała ani troszku i nie czułam nic - w prawdzie miałam przy każdym porodzie dziecko na piersi i byłam pochłonięta ta tak strasznie tą chwilą iż nic nie czułam
Nieprzeczytane 12-12-2014, 11:00
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Cytat:
Napisał zoooja1988 Zobacz post
ja też nie spotkałam się z sytuacją iż rodzenie łożyska boli i współczuje bo to jak o tym piszesz to ja mam ciary na plecach - mnie ta faza porodu nie bolała ani troszku i nie czułam nic - w prawdzie miałam przy każdym porodzie dziecko na piersi i byłam pochłonięta ta tak strasznie tą chwilą iż nic nie czułam
zoooja 1988 a nie miałaś potrzeby ponownego parcia?
Nieprzeczytane 12-12-2014, 13:14
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)

Cytat:
Napisał lideczka89 Zobacz post
Dlaczego "rodzenie łożyska" tak bardzo boli ??? Nie wiem dlaczego ale po porodzie miałam wrażenie że "rodznie łożyska" bardziej bolało niż sam poród! Z czego to wynika?? Czy zależy od tego jakiej jest wielkości, jak bardzo jest nadal przyklejone i jak to dokładnie wygląda bo pomimo, że będę rodziła trzeci raz nie dane mi będzie naocznie to zobaczyć :-)
Ja wyczytałam w internecie, że "Poród łożyska trwa przeciętnie około 30 minut. Nie wymaga wielkiego wysiłku ze strony kobiety. Czasami wystarczy lekkie parcie, a niekiedy łożysko zostaje wydalone samodzielnie... Wydalenie łożyska przez kobietę podczas porodu naturalnego nie jest dla kobiety męczące, zwłaszcza gdy tuli ona w tym momencie swoje dziecko lub przystawia je do piersi. Zazwyczaj wystarczy wykonać kilka parć. Czasami zdarza się, że rodząca nie musi nawet przeć, bo łożysko wychodzi samo swobodnie.... ." - http://parenting.pl/portal/jak-przeb...dzenie-lozyska

Ale słyszałam też, że jak łożysko ciężko wychodzi, to często stosuje się metodę łyżeczkowania, gdzie wszystko powinno odbywać się w znieczuleniu.
Nieprzeczytane 14-12-2014, 12:01
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Bo każda z nas jest inna, i niestety czasami te łożysko nie chce się od nas oddzielić i lekarz musi to z nas wyciągnąć mechanicznie...
A czasami personelowi nie chce się czekać i wola to zrobić szybko i by było już po sprawie.
Przystawienie dziecka do piersi, wywołuje u nas lawinę hormonów które ułatwiają oddzielenie .
Nieprzeczytane 14-12-2014, 18:58
aguska889's Avatar
aguska889 aguska889 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
aguska889.polki.pl

Miasto: Kraków

U mnie lekarka jakoś masowała mi brzuch że to łożysko samo wylazło... Nie wiem jak to zrobiła, ale nawet położna się śmiała, że odwaliła całą robotę za mnie
Nieprzeczytane 17-12-2014, 22:50
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów

Cytat:
Napisał ladybzyk Zobacz post
Ja wyczytałam w internecie, że "Poród łożyska trwa przeciętnie około 30 minut. Nie wymaga wielkiego wysiłku ze strony kobiety. Czasami wystarczy lekkie parcie, a niekiedy łożysko zostaje wydalone samodzielnie... Wydalenie łożyska przez kobietę podczas porodu naturalnego nie jest dla kobiety męczące, zwłaszcza gdy tuli ona w tym momencie swoje dziecko lub przystawia je do piersi. Zazwyczaj wystarczy wykonać kilka parć. Czasami zdarza się, że rodząca nie musi nawet przeć, bo łożysko wychodzi samo swobodnie.... ." - http://parenting.pl/portal/jak-przeb...dzenie-lozyska

Ale słyszałam też, że jak łożysko ciężko wychodzi, to często stosuje się metodę łyżeczkowania, gdzie wszystko powinno odbywać się w znieczuleniu.
to mi chyba pomogło to iż Zosiek leżał na mnie i ja byłam wpatrzona tylko w nią nie pamietam rozdenia lozyska wogole
Nieprzeczytane 19-01-2015, 13:35
akuriata akuriata jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
akuriata.polki.pl

mnie oglądanie łożyska ominęło rodzenie go tez bo miałam cesarskie ciecie. Ciekawe czy któraś z Was dostała do obejrzenia łożysko po CC?
Nieprzeczytane 29-01-2015, 10:16
magicclaw magicclaw jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magicclaw.polki.pl

mnie było coś takiego:" A teraz musi pani urodzić łożysko" Nacisnęłam i plum, było po sprawie ;D Nie bolało, chyba przez to że byłam zafascynowana synkiem Łyżeczkowana tez byłam i nie bolało mnie to

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania