Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 03-08-2016, 01:01
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Domyślnie Odp: Strach przed drugim porodem

Dobrze, że mój Mąż ani trochę nie boi się porodów i żaden widok nie jest Go w stanie przerazić. Przy porodzie był dla mnie niesamowitym wsparciem. No ale nie każdy mężczyzna jest na to gotowy i trzeba to uszanować

Nieprzeczytane 03-08-2016, 15:54
mafer's Avatar
mafer mafer jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mafer.polki.pl

Nie ma się co bać. Wszystko siedzi w głowie
Nieprzeczytane 04-08-2016, 09:10
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury

Cytat:
Napisał mafer Zobacz post
Nie ma się co bać. Wszystko siedzi w głowie
Dokładnie tak! No w końcu mężczyzna powinien być mężczyzną! Mi by chyba było przykro gdyby mój Mąż odmówił mi towarzystwa podczas porodu. Na szczęście zachował się wspaniale!

Nieprzeczytane 12-08-2016, 19:41
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Cytat:
Napisał blawatkowa15 Zobacz post
Dokładnie tak! No w końcu mężczyzna powinien być mężczyzną! Mi by chyba było przykro gdyby mój Mąż odmówił mi towarzystwa podczas porodu. Na szczęście zachował się wspaniale!
To prawda. Z jednej strony wiadomo uszanować i nie zmuszać, a z drugiej strony to współczuje kobietom, które bardzo by chciały mieć partnerów przy sobie, a oni nie chcą..
Nieprzeczytane 25-08-2016, 10:58
jago_dzianka jago_dzianka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jago_dzianka.polki.pl

Nie ukrywam, że doświadczenia towarzyszące mi po pierwszym porodzie sprawiły, że dużo bardziej obawiałam się drugiego porodu. Poza tym różnica wiekowa między moimi córkami wynosi 5 lat bo w międzyczasie poroniłam aniołka i długo nie mogłam zajść w ciążę. Przez całą drugą ciążę martwiłam się czy wszystko będzie dobrze. Nie było jednak tak strasznie bo po 10 miesiącach od porodu zdecydowaliśmy się na trzecie dziecko i urodziłam synka
Nieprzeczytane 25-08-2016, 12:18
mileymila mileymila jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mileymila.polki.pl

kazdy poród jest inny Chociaż mój drugi poród był lżejszy niż pierwszy
Nieprzeczytane 26-10-2016, 07:59
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica

Rodziłam dwa razy i pierwszy poród bez męża był o wiele gorszy niż ten kiedy uczestniczył w nim bo tak na prawdę dużo mi pomógł, podawał wodę do picia, pokazywał jak oddychać. Komunikacja między nami była lepsza niż moja z położną....jakoś odciełam się od wszystkiego i słuchałam tylko męża
Nieprzeczytane 30-11-2016, 23:16
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Pierwszego porodu się nie bałam, był przy mnie mąż i wiedziałam ze nad wszystkim będzie czuwał. W połowie drugiej ciąży lekarz kazał sie zastanowić czy chcę próbować urodzić sn czy od razu cc ponieważ byłam po cc, Po długich namysłach, czytaniu różnych forów, rozmowie z położną zdecydowałam że chcę rodzić sn. Okazało sie zę to jednak nie możliwe bo synek był źle ułożony, więć byłam skazana na kolejną cesarkę której się bałam. Okazało się ze nie potzrebnie bo zniosłąm ją dużo lepiej niż pierwszą. Teraz wiem, ze każdy poród inny i nie warto sie za bardzo zamartwiać na zapas
Nieprzeczytane 07-12-2016, 21:44
kyasarin kyasarin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kyasarin.polki.pl

pierwszy poród spędzał mi sen z powiek - o dziwo najbardziej nie przerażał mnie ból, a wydzieliny fizjologiczne, jakie czasem się pojawiają skończyło się nagłą cesarką. teraz jestem ciekawa jak będzie z kolejnymi porodami, bo gdzieś ktoś kiedyś powiedział, że po cesarce to już tylko cesarki...
Nieprzeczytane 08-12-2016, 12:33
bertelen's Avatar
bertelen bertelen jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
bertelen.polki.pl

U mnie również skończyło się cesarką. Bardzo bałam sie naturalnego porodu ponieważ pierwszy mój poród był bardzo trudny i bolesny. Okazało sie jednak,że drugi nie był taki zły. Owszem - dłuzej dochodzi się po cesarce do siebie, ale i tak nie była to taka męczarnia jak za pierwszym razem.

Warto jest na początku sobie trochę o tym poczytać. Im więcej wiecie tym mniej się boicie:
http://cesarskieciecie.net.pl/

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania