Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-06-2015, 15:35
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Domyślnie Odp: Strach przed drugim porodem

Cytat:
Napisał psc_olka Zobacz post
Na szczęście mam cudownego męża, więc są i miłe wspomnienia z tego porodu. Czytam bardzo ciekawą książkę o porodach naturalnych napisaną przez amerykańską położna, zwolenniczkę takich porodów. Może to mi pomoże. Teoretycznie wiem co mnie czeka tylko pytanie czy jak się zdecyduję na naturalny to czy nie stanie się nic złego z dzieckiem... ehhh
a jaka to książka może Doulla bo tą czytałam Widzisz wsparcie męża to już bardzo dużo dla kobiety
Nieprzeczytane 24-06-2015, 11:21
psc_olka psc_olka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
psc_olka.polki.pl

To inna. Autorką tej książki jest Ina May Gaskin tytuł "Poród naturalny", bardzo dobrze się czyta. Autorka stwierdza, że poród został potraktowany przez nowoczesna medycynę bardzo techniczne po 12 h od pierwszych skurczy kobieta ma urodzić - w sumie tak jest, sama tego doświadczyłam. Ona pokazuje, jak pięknym doświadczeniem jest poród.
Nieprzeczytane 24-06-2015, 11:27
Member

Zobacz mój nowy profil
psc_olka.polki.pl

To inna. Autorką tej książki jest Ina May Gaskin tytuł "Poród naturalny", bardzo dobrze się czyta. Autorka stwierdza, że poród został potraktowany przez nowoczesna medycynę bardzo techniczne po 12 h od pierwszych skurczy kobieta ma urodzić - w sumie tak jest, sama tego doświadczyłam. Ona pokazuje, jak pięknym doświadczeniem jest poród.
Nieprzeczytane 25-06-2015, 08:42
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Cytat:
Właśnie ta autorka też tak pięknie przedstawiła poród ,chociaż był i wątek tragiczny ale fakt że każdy poród jest piękny bo rodzi się taka mała istota ,w takie piękne słowa jest to obrane że aż chce się czytać
Nieprzeczytane 27-06-2015, 11:27
Member

Zobacz mój nowy profil
psc_olka.polki.pl

[quote=Lara5;376946]Właśnie ta autorka też tak pięknie przedstawiła poród ,chociaż był i wątek tragiczny ale fakt że każdy poród jest piękny bo rodzi się taka mała istota ,w takie piękne słowa jest to obrane że aż chce się czytać [/Q

To muszę koniecznie przeczytać. Wiadomo poród rzecz naturalna, komplikacje zdarzają się wszędzie. Dla mnie niesamowity był fragment o tym, że gdy kobieta już jest w ostatniej fazie porodu, a zdarzy się coś co ją zestresuje to dziecko może się cofnąć i poród w tedy się wydłuża. Może tak było ze mną, mimo że nastawiłam się na naturalny poród to gdzieś w podświadomości czułam, że coś może pójść nie tak.
Nieprzeczytane 28-06-2015, 13:46
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

[quote=psc_olka;377218]
Cytat:
Napisał Lara5 Zobacz post
Właśnie ta autorka też tak pięknie przedstawiła poród ,chociaż był i wątek tragiczny ale fakt że każdy poród jest piękny bo rodzi się taka mała istota ,w takie piękne słowa jest to obrane że aż chce się czytać [/Q

To muszę koniecznie przeczytać. Wiadomo poród rzecz naturalna, komplikacje zdarzają się wszędzie. Dla mnie niesamowity był fragment o tym, że gdy kobieta już jest w ostatniej fazie porodu, a zdarzy się coś co ją zestresuje to dziecko może się cofnąć i poród w tedy się wydłuża. Może tak było ze mną, mimo że nastawiłam się na naturalny poród to gdzieś w podświadomości czułam, że coś może pójść nie tak.
Strach będzie zawsze Ja się panicznie bałam kiedy tylko spojrzałam na te narzędzie typu szczypce i już nie wiem co tam było Ale i ogromny strach jest przed bólem Ale dałam radę przy dwóch porodach
Nieprzeczytane 01-07-2015, 08:20
Member

Zobacz mój nowy profil
psc_olka.polki.pl

Thumbs down Odp: Strach przed drugim porodem

[quote=Lara5;377284]
Cytat:

Strach będzie zawsze Ja się panicznie bałam kiedy tylko spojrzałam na te narzędzie typu szczypce i już nie wiem co tam było Ale i ogromny strach jest przed bólem Ale dałam radę przy dwóch porodach
Czyli też masz ciężki poród za sobą, a który był "łatwiejszy" pierwszy czy drugi?
Nieprzeczytane 01-07-2015, 17:50
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

[quote=psc_olka;377487]
Cytat:

Czyli też masz ciężki poród za sobą, a który był "łatwiejszy" pierwszy czy drugi?
Łatwiejszy był drugi i to o niebo łatwiejszy Pojechałam do szpitala wtedy jak miałam bardzo mocne i częste skurcze Nie tak jak przy pierwszym ,kiedy poczułam skurcze i szybko do szpitala (przemęczyłam się leżąc cały dzień)
A przy drugim pojechałam w nocy po północy zanim poszłam na porodówkę była już 3 nad ranem i o 5:30 urodziłam Dla mnie to było szybko i szybciej doszłam przez to do siebie Bo po pierwszym byłam strasznie zmęczona i bez sił
Nieprzeczytane 01-07-2015, 18:22
Member

Zobacz mój nowy profil
psc_olka.polki.pl

[quote=Lara5;377522]
Cytat:

Łatwiejszy był drugi i to o niebo łatwiejszy Pojechałam do szpitala wtedy jak miałam bardzo mocne i częste skurcze Nie tak jak przy pierwszym ,kiedy poczułam skurcze i szybko do szpitala (przemęczyłam się leżąc cały dzień)
A przy drugim pojechałam w nocy po północy zanim poszłam na porodówkę była już 3 nad ranem i o 5:30 urodziłam Dla mnie to było szybko i szybciej doszłam przez to do siebie Bo po pierwszym byłam strasznie zmęczona i bez sił
Też miałam takie plany, ale odeszły mi wody. Położna mnie nastraszyła, że jak wody odejdą to szybko mam jechać do szpitala, a mała urodziła się po 30h przez cięcie. Może z 2 się uda a korzystałaś ze znieczulenia?
Nieprzeczytane 02-07-2015, 05:32
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

[quote=psc_olka;377525]
Cytat:
Też miałam takie plany, ale odeszły mi wody. Położna mnie nastraszyła, że jak wody odejdą to szybko mam jechać do szpitala, a mała urodziła się po 30h przez cięcie. Może z 2 się uda a korzystałaś ze znieczulenia?
Nie bałam się znieczulenia tzn jego skutków ubocznych A przy drugim jeszcze tak myślałam że jeśli przeżyłam pierwszy poród to i przeżyję drugi Ale już przy drugim jest świadomość tego co nas czeka i już kobieta wie co będzie się działo
Ja dwa razy naturalnie urodziłam i życzę ci aby i tobie udało się urodzić siłami natury

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania