Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-04-2015, 18:16
natalia1984 natalia1984 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
natalia1984.polki.pl

Domyślnie Strach przed drugim porodem

Jestem w 31 tygodniu ciąży; to jest moje drugie dziecko. Pierwszy poród (2012 r.) po blisko 15 godzinach zakończył się cięciem cesarskim - brak rozwarcia. To był koszmar Przez ponad 3 miesiące zmagałam się z depresją poporodową
Pomimo upływu blisko 3 lat, wspomnienia wciąż są żywe, dlatego odkąd dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży nie potrafię myśleć o niczym innym...Nie umiem cieszyć się tym maleństwem... ;( Tak bardzo się boję, że będę musiała doświadczyć tego samego...A może od razu powinnam zaplanować cięcie cesarskie? Jak mam pokonać mój paniczny lęk?
Proszę o pomoc.
Nieprzeczytane 27-04-2015, 19:12
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Domyślnie Odp: Strach przed drugim porodem

a czy w Twoim szpitalu wczsniejsze cc nie jest wskazaniem do kolejnego cc bo w moim szpitalu tak jest, ja bym na Twom miejscu zgłosiła sie do psychologa - rozmowa i przepracowanie tematu moze by Cie uspokoiła, a my tutaj oczywiście tez Cię chętnie wysłuchamy oczywiście - ja nie mam tak traumatycznych przeżyć w porodem jak Ty i ciężko mi postawić sie w Twojej sytuacji, ale też się boje drugiej ciąży ale pod względem przebiegu ciązy bo pierwsza była trudna i problematyczna i mam lęki przed karmieniem piersiom, masz juz wybrany szpital w ktorym bedziesz rodzić, czy spotykasz sie z położną już teraz na etapie ciąży? bo niektóre położne to naprawdę super kobiety i potrafią pomoc,
Nieprzeczytane 29-04-2015, 07:41
Anis81 Anis81 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anis81.polki.pl

Ja uważam, ze powinnaś porozmawiać o swoich obawach z lekarzem prowadzącym ciążę, powinien rozwiać twoje obawy i wybrać najbardziej odpowiednią alternatywę porodu.
Rodziłam tylko jedno dziecko, ale jak to mówią każdy poród jest inny, więc nie nastawiaj się że tym razem będzie tak samo.
Poza tym jak trafisz na porodówkę, to warto o tym wspomnieć lekarzowi, który będzie wiedział co robić.
Nieprzeczytane 29-04-2015, 14:37
marysiazz marysiazz jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marysiazz.polki.pl

Cytat:
Napisał natalia1984 Zobacz post
jestem w 31 tygodniu ciąży; to jest moje drugie dziecko. Pierwszy poród (2012 r.) po blisko 15 godzinach zakończył się cięciem cesarskim - brak rozwarcia. To był koszmar przez ponad 3 miesiące zmagałam się z depresją poporodową
pomimo upływu blisko 3 lat, wspomnienia wciąż są żywe, dlatego odkąd dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży nie potrafię myśleć o niczym innym...nie umiem cieszyć się tym maleństwem... ;( tak bardzo się boję, że będę musiała doświadczyć tego samego...a może od razu powinnam zaplanować cięcie cesarskie? Jak mam pokonać mój paniczny lęk?
Proszę o pomoc.
dziewczyno mam tak samo pierwsza ciaza 2012 i porod koszmar mĘki, wymioty jestem chyba znow w ciazy tylko tera w nieplanowanej boje sie koszmarie tamten porod to byla trauma nei chcialam wiecej dzieci nie wiem jak to sie stalo jestem zalamana
Nieprzeczytane 29-04-2015, 14:42
27otsifem's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Cytat:
Napisał marysiazz Zobacz post
dziewczyno mam tak samo pierwsza ciaza 2012 i porod koszmar mĘki, wymioty jestem chyba znow w ciazy tylko tera w nieplanowanej boje sie koszmarie tamten porod to byla trauma nei chcialam wiecej dzieci nie wiem jak to sie stalo jestem zalamana
nie łam sie - wiem ze pewno Ci ciężko, ale pamiętaj ze dziecko to dar i wszystko w życiu ma cel jak tak sądzę, jak Ci źle i chciałabyś sie wygadać to my tu chętnie Cie wysłuchamy
Nieprzeczytane 29-04-2015, 18:15
Anis81 Anis81 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anis81.polki.pl

Cytat:
Napisał marysiazz Zobacz post
Dziewczyny a jak się zapatrują na to wasi partnerzy? czy macie wsparcie z ich strony?
Nieprzeczytane 30-04-2015, 06:22
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin

ach dziewczyny Drugi poród nie musi być taki sam jak pierwszy i tak wiem że ten strach mocno w was siedzi bo też tak miałam ale drugi poród okazała się szybki i jak mi powiedziała przyj a ja mówię już To działo się tak szybko I mocno wam kibicuję żeby i wasz był tak szybki !
Nieprzeczytane 30-04-2015, 06:44
27otsifem's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

no własnie tez wiele slyszalam ze ten drugi porod jest znacznie inny, bardziej swiadomy i czesto szybszy niz ten pierwszy, wiem ze przezycia szczegolnie te zle porodowe moga byc ciezkie do przepracowania i strach czesto paralizuje ale dziecko to co cennego i wyjatkowego w moim odczuciu, tez jest tyle par co nie moga miec dzieci i to jest rowniez dramat straszny
Nieprzeczytane 21-05-2015, 11:05
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin

27otsifem - tak masz rację Już ta sama myśl o dziecku powinna cieszyć Cieżko jest pokonać ten strach ale trzeba się z tym jakoś uporać ,zmienić nastawienie na takie pozytywne to dużo zrobi bo stres jest złym doradcą
Nieprzeczytane 26-05-2015, 18:46
pyzazpco pyzazpco jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
pyzazpco.polki.pl

Chyba każda kobieta boi się drugiego porodu. Wtedy jest bardziej świadoma komplikacji jakie mogą mieć miejsce. Ja za pierwszym razem nie miałam kontaktu z położną przed porodem, nie wiedziałam za bardzo co moge a czego nie. Gdy zdecyduję się na drugą ciążę na pewno skrzystam z mojego prawa jakim jest konsultacja z położną - http://estiyoclinique.pl/udzial-esti...rostu-polozna/ Warto korzystac z takich porad jak najczęściej, wiedza na temat ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem może bardzo pomóc.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania