Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kapac noworodka codziennie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kapac noworodka codziennie?

    Witam.
    Ogolne przekonanie jest takie ze noworodka nalezy kapac codziennie.
    Jednak polozna powiedziala mi ze mam kapac co dugi lub trzeci dzien bo w ten sposob dziecko nie traci zbyt duzej bariery ochronnej.
    Co Wy o tym sadzicie?
    Jak czesto kapalyscie swoje maluszki?
  •    
       

    #2
    Odp: kapac noworodka codziennie?

    WItam,

    po porodzie nie kąpało się dziecka od razu, tylko po 1 dniu. Natomiast w domu kąpałam codziennie i nie wyobrażam sobie inaczej. Dla niego to też był relaks i odprężenie, już nie mówiąc o higienie i posmarowaniu tej delikatnej skórki.

    Skomentuj


      #3
      Odp: kapac noworodka codziennie?

      Ja też kąpałam i nadal kąpię codziennie. Zdarzają się sporadyczne "dni świnki" ale bardzo rzadko.



      Skomentuj


        #4
        Odp: kapac noworodka codziennie?

        ja od początku kąpię chłopaków codziennie. Nie wyobrażam sobie inaczej.

        Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

        Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




        Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

        Skomentuj


          #5
          Odp: kapac noworodka codziennie?

          od początku kąpalam codziennie teraz unikamy kąpieli tylko podczas wysokiej gorączki







          Skomentuj


            #6
            Odp: kapac noworodka codziennie?

            kapałam co drugi dzień... teraz jeszcze kąpie co drugi dzień ale będziemy przechodzić na codziennie

            Skomentuj


              #7
              Odp: kapac noworodka codziennie?

              Napisane przez agniecha1793 Pokaż wiadomość
              Witam.
              Ogolne przekonanie jest takie ze noworodka nalezy kapac codziennie.
              Jednak polozna powiedziala mi ze mam kapac co dugi lub trzeci dzien bo w ten sposob dziecko nie traci zbyt duzej bariery ochronnej.
              Co Wy o tym sadzicie?
              Jak czesto kapalyscie swoje maluszki?
              zgadzam się w pełni, położne np w Irlandii też to zalecają (tak mi znajoma pisała)
              noworodek się nie brudzi, a codziennie można ,myjką lub dużym wacikiem i wodą z mydełkiem lub bez, umyć pupcię i resztę
              co innego jak są upały - wtedy kąpiel zapewne zrobiłabym na drugi lub trzeci dzień a potem codziennie z uwagi na możliwość przegrzania się dziecka i potówek.







              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: kapac noworodka codziennie?

                Ja rowniez kapie co drugi dzien. Gdy nie kapie synka podmywam go na wieczor chusteczkami nawilzonymi, buzie, raczki i pod paszkami

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: kapac noworodka codziennie?

                  ja rowniez kapie moja corcie od pierwszego dnia codziennie, nawet jesli jest bardzo zmeczona to biore ja pod prysznic iszybciutko myje.
                  To jest nasz wieczorny rytułał i moja mała wie ze po kąpieli idziemy do łozeczka i spimy

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: kapac noworodka codziennie?

                    codziennie, tworzy to swego rodzaju rytuał

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: kapac noworodka codziennie?

                      No tak rytuał ale co z naturalna bariera ochronna?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: kapac noworodka codziennie?

                        znacie przeciez przyslowie czeste mycie skraca zycie

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: kapac noworodka codziennie?

                          Ja kąpię codziennie ale co drugi dzień w ruch idzie gąbką z żelem do mycia a pozostałe dni to po prostu zabawa z wannie. Środki do mycia dla dzieci są bardzo delikatne, nie zawierają mydła i nie zaburzają naturalnej bariery ochronnej, a emolienty wręcz ją tworzą. Gorsze jest jak dla mnie położenie do łóżeczka malucha, który w ciągu dnia wiadomo to w piaskownicy, to się jedzeniem ubrudzi, to jakieś farbki, plasteliny we włosach zostaną. A nie ukrywajmy, nie ma dzieci, które cały dzień siedzą i układają puzzle i się niczym nie wybrudzą

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: kapac noworodka codziennie?

                            na pewno im dziecko starsze tym bardziej sie brudzi
                            rytuał czasami sie zastanawiam komu on ma służyć chyba bardziej rodzicom niż dziecku u nas spać idzie zawsze o tej samej porze i nie ważne czy był kąpany czy nie... 21 śpi zawsze....

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: kapac noworodka codziennie?

                              Napisane przez houseofcolou Pokaż wiadomość
                              Ja kąpię codziennie ale co drugi dzień w ruch idzie gąbką z żelem do mycia a pozostałe dni to po prostu zabawa z wannie. Środki do mycia dla dzieci są bardzo delikatne, nie zawierają mydła i nie zaburzają naturalnej bariery ochronnej, a emolienty wręcz ją tworzą. Gorsze jest jak dla mnie położenie do łóżeczka malucha, który w ciągu dnia wiadomo to w piaskownicy, to się jedzeniem ubrudzi, to jakieś farbki, plasteliny we włosach zostaną. A nie ukrywajmy, nie ma dzieci, które cały dzień siedzą i układają puzzle i się niczym nie wybrudzą
                              hmmm no tak, za pewne noworodki (o których mowa w temacie) paprają się plasteliną i farbami hehe







                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X