Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy oszczędzacie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy oszczędzacie?

    Cześć dziewczyny Zakupy swoją drogą ale moim zdaniem warto jest się zainteresować pewnymi oszczędnościami. Ja zastanawiam się nad czym można byłoby tutaj zaoszczędzić.
    Przejrzałam sobie oferty kont i nie wiem na jakie oszczędnościowe można się zdecydować Może mi doradzicie?
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 01-06-2014, 19:40.
  •    
       

    #2
    Odp: Czy oszczędzacie?

    wyszukałam fajną ofertę lokaty z zyskiem i premią 80 zł. Możesz wpłacić minimum 1000zł i mieć gwarancję zysku. ulokuje tam pieniążki mojego malucha
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 01-06-2014, 19:41.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy oszczędzacie?

      To już chyba kwestia indywidualna,musisz sprawdzić która lokata będzie najbardziej opłacalna pod względem zysku,przejrzyj szereg ofert jakie są dostępne w bankach i odpowiedź sama się nasunie

      Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 05-06-2014, 17:35.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy oszczędzacie?

        Napisane przez sylwia4012 Pokaż wiadomość
        wyszukałam fajną ofertę lokaty z zyskiem i premią 80 zł. Możesz wpłacić minimum 1000zł i mieć gwarancję zysku. ulokuje tam pieniążki mojego malucha
        A to chodzi Ci może o tą lokate bgż-tu i gazety?
        (ta: http://lokatazpremia.gazeta.pl/konkurs/?lp=lp1)?
        Właśnie tak sie jej przyglądam, bo widzę, że nie jest to stałą oferta banku, tylko jakaś akcja czasowa - do 30 czerwca można tylko ta lokatę założyć żeby dostać tych 80 zł premii.

        Założyłaś?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy oszczędzacie?

          Staram się oszczędzać ale nie zawsze to wychodzi, pensja nie do końca pozwala

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy oszczędzacie?

            Dokładnie jak tu oszczedzać jak ledwo starcza na życie :/

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy oszczędzacie?

              Nie nabierz się tylko na oferty typu inwestycja z ubezpieczeniem. Getin bank się w tym specjalizuje. Wiele osób dało się w to wciągnąć.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czy oszczędzacie?

                jeśli chodzi o oszczędzanie, to warto przeczytać książki kiyosakiego i pomyśleć w tym kierunku. A najlepiej działać dwufazowo: czyli zacząć odkładać kasę i jednocześnie zmniejszać i kontrolować wydatki. My do niedawna byliśmy typową parą hulaków - co zarobione to wydane, ale jak nagle stanęło przede mną widmo zwolnienia, to się opamiętaliśmy. Mamy pracę oboje, ja mam jeszcze wychowawcze, ale mamy już oszczędności, gdyby mnie zwolniono po powrocie. Poza tym sporo zmieniliśmy w domu, gasimy światło, mamy sprzęty energooszczędne, jedzenie kupujemy np na promocjach i mrozimy. Dużo pomógl także remont mieszkania pod kątem zmiany instalacji, mamy nowe grzejniki od roku (uważam, że dzięki nim rachunki nam zmalały za ogrzewanie o jedną piątą). koszt remontu, a wyniósł nas prawie 10 tysięcy, zwróci się w przeciągu dwóch i pół roku, tak nam zmalały rachunki. Za wodę, dzięki wymianie uszczelek mamy rachunki również niższe, nie pozwólcie by ciekły wam krany, to zabójstwo dla portfela. Jest masa pomysłów na oszczędzanie sensowne. A jeśli chodzi o to, co zrobić z kasą, to polecam najpierw zwykłe konto oszczędnościowe, jak uzbieracie kapitalik (np 5-10 tysięcy) to można mysleć o prawdziwej inwestycji, an przykład kupić miejsce parkingowe w chinach.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czy oszczędzacie?

                  Ja oszczędzam sobie na lokacie i co roku powiększam ją o pewną sumę i w przyszłości zamknę ją gdy córka będzie szła na studia Otwieram sobie zwykle lokaty na rok i najlepszych szukam i myślę że nazbieram ładną sumkę za te kilkanaście lat.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czy oszczędzacie?

                    kiedyś oszczędzałam w skarpecie ale teraz korzystam z lokaty obecnie otworzyłam sobie na 2 lata. znalazłam dobrą ofertę tak mi się wydaje i skorzystałam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czy oszczędzacie?

                      Ja staram się oszczędzać. Założyłam energooszczędne żarówki, zazwyczaj biorę prysznic. Najwięcej jednak oszczędzam na zakupach. Artykuły takie jak proszki do prania, kosmetyki itp. staram się kupować tylko w promocyjnych cenach. Ubrania też wyszukuję w trakcie wyprzedaży

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czy oszczędzacie?

                        Ja myślę,że kazdy w jakiś sposób stara się oszczędzać,np. my z żoną staramy się kupować tyylko potrzebne rzeczy albo z promocji.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czy oszczędzacie?

                          Dzisiaj te same produkty, a przynajmniej produkty na tym samym poziomie jakościowym można kupić w bardzo różnych cenach. Wszystko jest i tak z Chin. Często za to płacimy za markę, naszywkę, szczególnie w przypadku ciuchów i to marka kosztuje znacznie więcej niż sam produkt

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czy oszczędzacie?

                            Czytałam ostatnio taką poradę: najlepszym oszczędzaniem, jeśli masz słabo płatna pracę, jest znalezienie lepszej. Powiem Wam, że mi się to sprawdziło - czasem nie ma z czego oszczędzać, a znalezienie choć nieco lepszej pracy daje co miesiąc tych kilka złotych więcej.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Czy oszczędzacie?

                              To nie takie łatwe. Oszczędzać można jeśli ma sie z czego odłożyć.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X