Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-11-2014, 18:01
andzkazlodzi andzkazlodzi jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
andzkazlodzi.polki.pl

Domyślnie dziecko cały czas chce jeśc

witam,
moja córka właśnie skończyła rok. Od początku nie miałam problemów z jej jedzeniem, zjadała wszystkie warzywa i owoce. Od kilku i miesięcy ma już uregulowany jadłospis. Rano ją karmię piersią, drugie śniadanie -kaszka z owocami sezonowymi, obiad-warzywa, mięso(ryba2xtyg.), kasza ryż brązowy lub makaron razowy. podwieczorek-owoce z jogurtem, kolacja karmienie piersią i mała butelka mleka modyfik. Wydawało mi się że to normalna porcja, ale córcia za każdym razem jak widzi kogoś jedzącego krzyczy "am". Jak stoję w kuchni -to jest dla niej znak że na pewno robię coś do jedzenie i tez krzyczy. Jak jej nie dajemy to się bardzo denerwuje-płacze, uderza głową w podłogę. Do tej pory zawsze "zapychałam" ją pomidorami -jak jedliśmy obiad albo śniadanie. Ale teraz już one nie są takie wartościowe i smaczne i nie wiem czy mam ulegac jej krzykom i pozwolic by tak często podjadała. Nie są to słodycze ani inne "śmieciowe" jedzenie, ale zawsze.
Czy to normalne u dzieci?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-11-2014, 18:32
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40
Domyślnie Odp: dziecko cały czas chce jeśc

Nie wiem czy to normalne ale również chciałabym na to pytanie poznać odpowiedź, gdyż moja córka zachowuje się identycznie. Jeść przy niej nie można, bo chce podjadać a w kuchni również stoi przy szafkach, wskazuje palcem i mówi 'am'. Często jej ulegam i coś tam dostaje do poskubania, chyba już taki urok tych naszych dzieciaczków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-11-2014, 19:57
uhubuhu uhubuhu jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
uhubuhu.polki.pl

Być może Wasze dzieciaki przechodzą teraz okres wzmożonego rośnięcia. Ja bym nie odmawiała jeśli to jedzenie wartościowe i poczekała z miesiąc, czy to idzie w tkankę tłuszczową czy dzieciaki rosną wzwyż. Mamy w rodzinie taką dzieweczkę i nie jest otyła, a je chyba tyle co ja. Moja natomiast- masakra, prawie nie je a wygląda bardzo dobrze (to jest ból...).
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-11-2014, 20:29
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40

Cytat:
Napisał uhubuhu Zobacz post
Być może Wasze dzieciaki przechodzą teraz okres wzmożonego rośnięcia. Ja bym nie odmawiała jeśli to jedzenie wartościowe i poczekała z miesiąc, czy to idzie w tkankę tłuszczową czy dzieciaki rosną wzwyż. Mamy w rodzinie taką dzieweczkę i nie jest otyła, a je chyba tyle co ja. Moja natomiast- masakra, prawie nie je a wygląda bardzo dobrze (to jest ból...).
U nas wiem że raczej to się prędko nie unormuje, bo mała zawsze miała taki apetyt, aczkolwiek najbardziej to wymusza jedzenie ciastek i płatków śniadaniowych. Staram się jej to ograniczać, bo to duza dawka cukru, ale nie zawsze się uda. Córka nie jest otyła, taki trochę większy brzuszek ma, ale wszyscy mówią że dobrze wygląda, nie jest grubaskiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-2014, 06:42
zoooja1988 zoooja1988 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
zoooja1988.polki.pl

Dziewczyny jak ja bym chciała aby moje dziecko starsze przychodziło i pokazywało i mowiło iż to czy to chce - u nas króluje niejadek, taki straszny i niekiedy brakuje mi pomysłow aby coś to moje dziecko zjadło na sniadnie, obiad czy kolacje
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-2014, 07:46
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

To moja córka ma prawie 2 lata i też zjeść sobie potrafi a niektórzy pytają czy to nie jadek bo taka chudziutka
Myślę że po prostu jak ma apetyt to niech je po prostu ma takie zapotrzebowanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-2014, 09:47
zoooja1988 zoooja1988 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
zoooja1988.polki.pl

moja bratowa ma prawie roczna corcie Maleńkiej buzia się nie zamyka - jak ktoś coś je to odrazu jest przy jedzącej osobie i wpatruje sie tymi oczkami i domaga sie aby jej coś dac, lubi jedzonko, smakować nowe smaki - bratowa denerwuje sie jak ktos coś daje małej - ale ona mimo apetytu jest szczuplutka - jest wagowo w normie ale taki chuderlaczek według mnie tylko jest też wysoka ale ja tez twierdze iż pewno ma takie zapotrzebowanie i jesli jest to zdrowe co sie jej podaje to nie powinno sie bronić jedzonka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-2014, 10:11
Beatrice001 Beatrice001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Beatrice001.polki.pl

Miasto: swiadomerodzicielstwo.blogspot.com/
Zdjęcia: 6

Moja córeczka od początku lubiła jeść i przejadała się kiedy ją karmiłam piersią do tego stopnia, że wymiotowała po posiłkach... Teraz ma 14 mies. i też krzyczy kiedy widzi, że ktoś coś je. Jest to uciążliwe, ale nie martwi mnie to, bo uważam, że jest to naturalne. Dziecko w ten sposób daje znać, że chce próbowac nowe smaki, jest bardzo ciekawe i jest to bardzo dobry znak, że się rozwija prawidłowo.
Wszyscy mi mówią, że też by chcieli, żeby ich dziecko tak jadło ale to nie jest tak, jak wygląda. Ona jest bardzo wybredna i nie je "wszystkiego," a ja szanuję jej wybór i często jesli nie ma ochoty na coś (nigdy nie krzyczę i nie denerwuje się), zauważyłam, że jesli podam coś innego, zjada ze smakiem i bez problemów.
Żal mi za to dziecka mojej znajomej - mówią, że jest "niejadkiem," ale nie robią nic, żeby dziecko zjadło coś pożywnego i smacznego, ale to inny temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-2014, 10:26
patka_m89 patka_m89 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patka_m89.polki.pl

Zdjęcia: 14

Ja mam 6 miesięczne dziecko i ma także uregulowane pory karmienia 3 razy dziennie je po 210 ml mleka modefikowanego rano kaszkę na obiad normalny obiad zupke albo jakieś drugie danie po południu je jeszcze deser i także jak ktoś coś je to płacze otwiera buzke i muszę jej szybko dać jakiś przysmak czy coś bo inaczej mała nie przestaje płakać także uważam ,ze to normalne u takich małych dzieciaków
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-11-2014, 13:27
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Pamiętam córeczka jak wypiła butelkę mleka ,to i tak jeszcze musiała cycusiem poprawić Taki z niej był głodomorek I tak jej też zostało Po prostu lubi sobie zjeść a że tego po niej nie widać to cóż i plus tego Synek też je dużo i też po nim nie widać ale jak był mniejszy to był bardziej pulchniutki
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania