Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-03-2015, 15:09
perpetua88 perpetua88 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Zdjęcia: 11
Domyślnie Odp: zioła na dobre trawienie

Na lepsze trawienie działają też zwykłe przyprawy dodane do jedzenia jak bazylia, cząber, cynamon,oregano, chilli i tak dalej. Z dwa miesiące temu mężowi kupiłam ostrosept na problemy trawienne (za namową zielarza ze sklepu zielarskiego) i mąż zbojkotował picie bo smak okropny, ale moja mama piła i mówi, że pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-03-2015, 16:52
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Cytat:
Napisał perpetua88 Zobacz post
Na lepsze trawienie działają też zwykłe przyprawy dodane do jedzenia jak bazylia, cząber, cynamon,oregano, chilli i tak dalej. Z dwa miesiące temu mężowi kupiłam ostrosept na problemy trawienne (za namową zielarza ze sklepu zielarskiego) i mąż zbojkotował picie bo smak okropny, ale moja mama piła i mówi, że pomaga.
A to można kupić tylko w zielarskim czy w aptece też, bo może kupiłabym mojej mamie bo jej nic nie pomaga i strasznie się męczy przez te zaparcia, a do tego później bolą ją hemoroidy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-03-2015, 18:47
karolka31 karolka31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karolka31.polki.pl

Dzięki za podpowiedzi, już sobie wynotowałam.
Ja od jakiegoś czasu też męczę się ze wzdęciami i bólami brzucha. Zastanawiam się nawet, czy to nie są objawy wrzodów żołądka. No ale zanim wybiorę się do lekarza, spróbuję jeszcze z ziołami. Może to po prostu niestrawność, kto wie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2015, 19:00
mamazuzika mamazuzika jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mamazuzika.polki.pl

Zdjęcia: 10

Ja na problemy żołądkowe piłam zwykłą herbatkę z kopru włoskiego dla niemowląt i jestem w szoku,że aż tak dobrze mi pomogła ; )
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2015, 19:24
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Cytat:
Napisał teresa211186 Zobacz post
A to można kupić tylko w zielarskim czy w aptece też, bo może kupiłabym mojej mamie bo jej nic nie pomaga i strasznie się męczy przez te zaparcia, a do tego później bolą ją hemoroidy
Nie orientowałam się czy w aptece jest. Nie mam pojęcia jak jest z dostępnością tego w aptekach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2015, 19:27
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Cytat:
Napisał mamazuzika Zobacz post
Ja na problemy żołądkowe piłam zwykłą herbatkę z kopru włoskiego dla niemowląt i jestem w szoku,że aż tak dobrze mi pomogła ; )
Mnie jak na początku karmienia piłam herbatkę z kopru włoskiego też pomagało na różne problemy brzuszno-trawienne. Ale później nie wiem czy się organizm przyzwyczaił czy zaraz po porodzie organizm był bardziej podatny, czy może była jakaś inna przczyna, bo teraz już nie działa na mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2015, 19:33
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Ja po urodeniu Zuzi pilam herbatkę z kopru włoskiego żeby mała nie miała problemów z brzuszkiem i jej pomagało, ale dziennie wypijałam 2-3 szklanki herbaty
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2015, 19:35
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Córeczce też bardzo pomagała herbatka z kopru włoskiego. Po tej herbatce, jako noworodek robiła piekne kupki
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-03-2015, 23:23
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Ja zawsze uzyawm herbatek ekspresowych bo w tych granulowanych to mnóstwo cukru jest a wy jakie wolicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-2015, 09:01
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Cytat:
Napisał teresa211186 Zobacz post
Ja zawsze uzyawm herbatek ekspresowych bo w tych granulowanych to mnóstwo cukru jest a wy jakie wolicie?
jestem przeciwniczką granulowanych herbat. Y mnie na półce w kuchni króluja liściaste zazwyczaj herbaty od ziołowych, po czerwona, zielona. Ogląałam etykiety herbatek granulowanych dla dzieci- jak zobaczyłam ile tam cukru to zwątpiłam. Herbatki takie w saszetkach np. z hippa nie miały w składzie cukru, a tak to większość cukier, cukier....Na szczęscie córka z mama lubi pić razem np. herbatę z dzikiej róży, mięte itd
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania