Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-10-2014, 22:54
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70
Domyślnie Odp: zioła na dobre trawienie

Mój lekarz raczej nie był zwolennikiem ziół w ciąży. Wiem, że są różne szkoły i różne podejścia. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to może lepiej daj sobie z nimi spokój
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-11-2014, 18:58
ameba9976 ameba9976 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
ameba9976.polki.pl

Świetny jest trilac ale lepiej skonsultować się z lekarzem jeżeli chcecie go brać w ciąży.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2014, 08:27
patrycjaa88 patrycjaa88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycjaa88.polki.pl

Ja piję Dobre Trawienie i sobie chwalę pomaga nawet na zaparcia i te okropne wzdęcia - w ciąży jak znalazł
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2014, 19:09
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

Cytat:
Napisał patrycjaa88 Zobacz post
Ja piję Dobre Trawienie i sobie chwalę pomaga nawet na zaparcia i te okropne wzdęcia - w ciąży jak znalazł
Na zaparcia w ciązy to najlepsze są warzywa, owoce, otręby, płatki owsiane. Zioła- każde, najlepiej skonsultować z lekarzem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2014, 19:58
Cukromania's Avatar
Cukromania Cukromania jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Cukromania.polki.pl

A próbowałaś takich bardzo naturalnych metod? Właśnie jak wspomniane prze dziewczyny siemię?
Albo 1/3 szklanki soku z kapusty kiszonej/ogórków kiszonych. Mnie pomagało nawet kilka łyczków. Albo surowa kapusta kiszona.

Pomaga też wypicie małej szklanki ciepłej wody rano na czczo(może być z cytryną i miodem).

Jabłko ze skórką

Pij też więcej w ciągu dnia i jedz więcej błonnika.
Nieprzeczytane 28-11-2014, 15:46
patrycjaa88 patrycjaa88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycjaa88.polki.pl

no właśnie śa takie sytuacje że juz nie da się jeść tylko trzeba coś konkretnego ale delikatnego i dlatego to Dobre Trawienie polecam, ale widomo jak większość dodatkowych rzeczy w ciąży trzeba skonsultować z lekarzem - samowolnie to nie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-11-2014, 13:52
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Niektóre zioła mogą w ciąży zaszkodzić, dlatego warto przed wypiciem spytać lekarza. Wiem że na pewno nie można pić wywaru z liści malin bo to niebezpieczne.
Ja mam zalecenie pić napar z pokrzyw które działają moczopędnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-12-2014, 05:32
beatris20's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

teresa ale masz na myśli wywar z liści malin taki swoiski,czy istnieje coś takiego do zakupu, już gotowe?
Ja ziół bardzo się boję brać bez konsultacji z lekarzem, mam świadomość że "ziółka" często mają działanie silniejsze od nie jednych leków, tworzą bardzo mocne interakcję a w ciąży to lepiej chuchać na zimne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-12-2014, 14:21
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

Tak to prawda, że w ciaży nie wszystkie zioła można pić. Można konsultować z lekarzem, ale również z Panią farmaceutką - na ulotkach też jest zawsze napisane np. nie zaleca się picia kobietą w ciąży. I automatycznie takie zioła odstawiamy na bok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-2014, 01:39
beatris20's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Cytat:
Napisał marzena_161 Zobacz post
Tak to prawda, że w ciaży nie wszystkie zioła można pić. Można konsultować z lekarzem, ale również z Panią farmaceutką - na ulotkach też jest zawsze napisane np. nie zaleca się picia kobietą w ciąży. I automatycznie takie zioła odstawiamy na bok.
marzena z panią farmaceutka - to tak o ile ma się zaufaną i kompetentną, bo w sieciowych (popularnych )bardzo często te osoby nie mają pojęcia o "asortymencie" apteki i dzianiu. Dlatego ulotkę i skład trzeba dokładnie przestudiować. W sumie z lekarzami jest podobnie, mocno się przeziębiłam w ciąży i poszłam do lekarza pierwszego kontaktu by mi wskazał czym mogę się leczyc, to w ogóle nie miał pojęcia co mogą a co nie kobiety w ciązy i zalecił mi syrop na etanolu nie wskazany dla ciezarnych . Bardzo mnie irytuje ten brak kompetencji i dociekliwości zawodowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania