Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-03-2016, 01:08
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16
Domyślnie Odp: Mleko krowie

Nie kupujcie kakaa instant bo to sama chemia i tak naprawdę z kakaem to ma mało wspólnego. Najlepiej kupić najzwyklejsze kakao i je zagotować Tak jest najzdrowiej
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-03-2016, 14:10
nastazja135 nastazja135 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
nastazja135.polki.pl

Smile Odp: Mleko krowie

No jeśli dziecko ma alergie na nabiał to nie może spożywać mleka krowiego. Możliwe, że może kozie, natomiast ono jest niedobre i dzieci raczej nie chcą go pić
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-2016, 01:18
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

Cytat:
Napisał blawatkowa15 Zobacz post
Nie kupujcie kakaa instant bo to sama chemia i tak naprawdę z kakaem to ma mało wspólnego. Najlepiej kupić najzwyklejsze kakao i je zagotować Tak jest najzdrowiej
Masz rację, ale ludzie często idą na łatwiznę. Kupując kakao rozpuszczalne nie muszą zagotowywać. Do tego jest słodsze. Ja kiedyś też kupiłam, skusiłam się myśląc, że sobie ułatwię i okazało się, że synek nie chciał go pić. A z normalnym nie ma problemu!

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-2016, 10:04
balino_szka balino_szka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
balino_szka.polki.pl

zwykłego kakaa to nawet ja nie chce pić a co dopiero dzieci
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-2016, 22:58
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Cytat:
Napisał bobusie2 Zobacz post
Masz rację, ale ludzie często idą na łatwiznę. Kupując kakao rozpuszczalne nie muszą zagotowywać. Do tego jest słodsze. Ja kiedyś też kupiłam, skusiłam się myśląc, że sobie ułatwię i okazało się, że synek nie chciał go pić. A z normalnym nie ma problemu!
Ja równeiż wolę zwykłe kakao takie które trzeba zagotować. Takie rozpuszczalne kiedyś u kogoś piłam i było straszne. Nie potrafiłam wypić jednego kupka gdzie takiego gotowanego mogę wypić 3-4 dziennie.
Córka również pije takie gotowane, gotuje je rano i mała pije kiedy ma ochotę bo ona lubi zimne
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-05-2016, 14:46
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Cytat:
Napisał teresa211186 Zobacz post
Ja równeiż wolę zwykłe kakao takie które trzeba zagotować. Takie rozpuszczalne kiedyś u kogoś piłam i było straszne. Nie potrafiłam wypić jednego kupka gdzie takiego gotowanego mogę wypić 3-4 dziennie.
Córka również pije takie gotowane, gotuje je rano i mała pije kiedy ma ochotę bo ona lubi zimne
Tak, to rozpuszczalne kakao to dosłownie sama chemia. Ja nie odważyłabym się go podać dzieciom. Wolę tradycyjne

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-05-2016, 23:23
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Cytat:
Napisał blawatkowa15 Zobacz post
Tak, to rozpuszczalne kakao to dosłownie sama chemia. Ja nie odważyłabym się go podać dzieciom. Wolę tradycyjne
Nie dość że chemia to jeszcze sam cukier, Ciekawe ile w tym kakao jest naprawdę kakao.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-05-2016, 07:44
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Ja sama zdecydowanie bardziej lubię takie kakao gotowane na mleku, więc dziecku też takie gotuję. Te instant to kakao nie widziały chyba na oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-05-2016, 17:48
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Córka jest w wieku 5 lat i niestety nie lubi pic mleka krowiego, pewnie dlatego że prawie do tego czasu piła mleko modyfikowane lubi natomiast inne przetwory mleczne typu serki, jogurty, kaszki i nawet ostatnio polubiła kluseczki na mleku co uważam za sukces
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-07-2016, 14:13
roxi133 roxi133 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
roxi133.polki.pl

Zdjęcia: 4

Mój synek nie lubi nic pić na mleku krowim,jedynie gdzie je stosuję to w nalesnikach,jakimś cieście. Do samodzielnego picia używamy juz mleko roślinne i to o wiele bardziej mu smakuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania