Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-02-2016, 21:19
alebia's Avatar
alebia alebia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
alebia.polki.pl

Domyślnie problemy z wagą u dwulatka

Witam,

Mam pewien problem.Syn ma 2 latka i 3 miesiące wazy 16,5 kilo i mierzy 95 centymetry jak się to naniesie na siatki centylowe to nie wychodzi za dobrze…
Jeśli chodzi o to co jemy to jesteśmy prawie jak na diecie zero słodyczy ale tak na serio zero żadnych ciast czekolady cukierków czy innych przekąsek złych.Ruchu ma tyle ile na to pozwala pogoda jest codziennie spacer idzie sam około pół godziny.W domu wspina się po krzesłach sofie biega jeździ na autku czasem tańczymy. Na pewno nie jest to taka aktywność jak w lato na placu zabaw ale zawsze coś.
Historycznie to do 6 miesiąca był tylko karmiony piersią. Wtedy się utrzymywał prawidłowo w 75 centylu.Zaczęło się jak zaczęłam wprowadzać pokarmy dodatkowe ale nie od razu tak dopiero jak miał rok z haczykiem rok i 3-6 miesięcy potem było lepiej bo bardzo w wakacje podrósł i znów około drugich urodzin się zaczęło.

Przykładowe jadłospisy:
W poniedziałek: Śniadanie: jajko,pół pomidora,2 kromki chleba razowego,mleko 250 ml. II śniadanie jabłko. Obiad: Zupa pomidorowa dwie łyżki wazowe z 2 łyżkami ryżu białego na drugie 2 łyżki kaszy gryczanej 2 łyżki marchewki łyżka mięsa z indyka z rosołu. Podwieczorek: jogurt naturalny kubeczek. Kolacja: Kromka chleba razowego,serek biały pół kubeczka z pomidorek pół rzodkiewką. Picie w dzień sok pomidorowy z wodą pół na pół około 750 ml.
We wtorek. Śniadanie: paróweczki z szynki piratki z lidla 2 sztuki,pół pomidora,2 kromki chleba razowego,mleko 250 ml.II śniadanie jabłko. Obiad: Zupa rosół dwie łyżki wazowe z 2 łyżkami makaronu na drugie 2 łyżki kaszy gryczanej 2 łyżki buraczków łyżka mięsa z kurczaka z rosołu.Podwieczorek: 2 wafle ryżowe naturalne. Kolacja: Kromka chleba razowego,serek biały pół kubeczka z pomidorek pół rzodkiewką. Picie w dzień sok z dyni z wodą pół na pół około 750 ml.
W środę. Śniadanie: owsianka na wodzie 250 ml,mleko 250 ml.II śniadanie jabłko. Obiad: Zupa ogórkowa dwie łyżki wazowe z 2 łyżkami ryżu białego na drugie 4 kopytka 2 łyżki ogórka z jogurtem, pulpecik gotowany na rosole.Podwieczorek: jogurt naturalny kubeczek. Kolacja: Kromka chleba razowego,serek biały pół kubeczka z pomidorek pół rzodkiewką. Picie w dzień sok pomidorowy z wodą pół na pół około 750 ml.
Generalnie jadłospisy się dość powtarzają na obiad ryba kostka z dorsza albo 2 pierogi z serem, naleśnik. Zupa z dyni,żurek,barszcz czerwony.

Czy koś z Was też ma podobny problem?Co robił?Jak odchudzać dziecko przy takim jedzeniu?Czy byliście może u dietetyka w Warszawie znacie jakiegoś dobrego?

alebia
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-10-2016, 22:53
kasia353535 kasia353535 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kasia353535.polki.pl

Domyślnie Odp: problemy z wagą u dwulatka

no to może ja pomogę z naszymi dzieciakami jest tak że albo nic nie jedzą albo ciągle jedzą. Dlatego my musimy dla nich przygotowywać posiłki zbilansowane a zarazem bogate w witaminy i minerały. Dlatego warto poczytać kilka artykułów mówiących o zdrowym odżywianiu a jeżeli mamy już problem z nadwaga u naszego dziecka to przesyłam link do artykułu jaki znalazłam w sieci http://kompendiumdiet.pl/dieta-dla-dzieci-z-nadwaga/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-12-2016, 22:51
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Mój synek je normalnie ma bardzo zróznicowaną dietę, ale jest tak zywym dzieckiem i do tego ma jeszcze super przemianę ze jkego waga jest ciągle za niska
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-12-2016, 21:38
ata-waw_001 ata-waw_001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ata-waw_001.polki.pl

Zdjęcia: 2

Może ma akurat teraz taki okres. Z czasem wszystko może mu się wyrównać, albo jak to mówią "wybiega" wszystko. Myślę, że jeszcze warto poczekać. Aczkolwiek zasięgnąć porady specjalisty nie zaszkodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-12-2016, 15:13
loanndd44 loanndd44 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
loanndd44.polki.pl

Cytat:
Napisał ata-waw_001 Zobacz post
Może ma akurat teraz taki okres. Z czasem wszystko może mu się wyrównać, albo jak to mówią "wybiega" wszystko. Myślę, że jeszcze warto poczekać. Aczkolwiek zasięgnąć porady specjalisty nie zaszkodzi.
Też tak myślę. Nie ma się co martwić na zapas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-04-2017, 15:41
maniaj maniaj jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
maniaj.polki.pl

u nas tez Junior przybierał na wadze ale to było głownie spowodowane tym ze męczyły go kupki,jak wprowadzalismy mu nowy produkt do jedzenia to jego brzuszek się buntował,pediatra dał nam dicopeg junior i wszystko sie unormowało i nawet juz waga jest w normie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-05-2017, 21:32
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

Moje dziecko było niejadkiem więc i jego waga nie była optymalna. Lekarz polecił mi, by podawać mu witaminy celem dostarczenia organizmowi najpotrzebniejszych składników odżywczych. Wybrałam markę http://visolvit.pl/ , bo mają produkty w postaci żelków, lizaków czy proszku do rozpuszczania. Polecam, by zakupił je każdy rodzic dla swojej pociechy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-2017, 17:33
melvit melvit jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
melvit.polki.pl

Miasto: Warszawa

Dobrze, że zwróciłaś uwagę na problem nadwagi u Twojego dziecka, bo wielu rodziców lekceważy to zjawisko, co jest bardzo negatywne w skutkach kiedy dziecko jest już starsze. Jeśli pomimo stosowania zdrowej, odpowiednio zbilansowanej diety problem nie zmniejsza się, powinnaś rozważyć wizytę u dietetyka. Spróbuj też zwiększyć ilość ruchu dziecka - kiedy pogoda na to nie pozwala można zabrać je na zamknięte place zabaw, czy do centrum zabaw, a w ciepłe dni spacery urozmaicić jazdą na rowerku lub bieganiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-09-2017, 12:33
nomyu nomyu jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
nomyu.polki.pl

Nie martw się, dzieci tak mają że nie zawsze mają idealną wagę, zauważyłaś parabolę, wcześniej zrzucił kilogramy więc i teraz zrzuci, ważne jest by gdy sytuacja nie powtarzała się gdy już podrośnie ale tak naprawde to nie masz się o co martwić, przedszkole na pewno zapewni mu dużo ruchu
Nieprzeczytane 28-09-2017, 15:54
bananowa9 bananowa9 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bananowa9.polki.pl

Proponuję ważyć na profesjonalnym sprzęcie http://wagimedyczne.com bo każda waga inaczej pokazuje dużo można poczytać na blogu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania