Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-05-2016, 12:28
wioletta11 wioletta11 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
wioletta11.polki.pl

Domyślnie Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

Mam pytanie, co powinnam jesc kiedy mam za wysoki cholesterol i lekarz kazal mi byc na diecie przeciwmiazdycowej?
Moze ktos mi napisac jakich produktow unikac (wiem ze tluszczow zwierzecych-masla, smalcu itp.), a jakie jesc w niewielkich ilosciach?

Ogolnie nie wiem jak mam sie teraz odzywiac. Prosze o rady. Bede bardzo wdzieczna bo przez swieta nie stosowalam sie do diety i jadlam ciasta a dowiedzialam sie ze tych takze mi nie wolno bo jest w nich maslo(czy tam margaryna).

PROSZE O POMOC
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-05-2016, 13:28
bertelen's Avatar
bertelen bertelen jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
bertelen.polki.pl

Domyślnie Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

Wszystko wolno ale w niewielkich ilościach. Jeśli pozwolisz sobie raz na jakis czas na niewielki kawałek ciasta to nic się nie stanie. Najważniejsze jest to aby na co dzień trzymać niskokaloryczną i nietuczącą dietę. Zerknij sobie tutaj:
http://www.vitabuerlecithin.pl/dieta...olesterolu.php

Sa tutaj opisane zasady przy diecie na wysoki cholesterol. Powinno się przede wszystkim zmienić tłuszcze zwierzęce na tłuszcze roślinne. Poza tym ważny jest błonnik,

Zastanawiałaś się również nad suplementacją?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-05-2016, 14:39
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Polecam płatki owsiane, fasolę i rośliny strączkowe, oliwę z oliwek oraz olej rzepakowy, sok z winogron, awokado, migdały i orzechy, siemię lniane, jabłko i marchew, zieloną herbatę i nasiona płesznika. Te produkty obniżają cholesterol

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-05-2016, 18:02
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Ja co prawda nie mam z tym problemu ale mój małżonek niestety ma i poszedł po poradę do Natur Haus i kobietka zaleciła mu taka dosyć fajną lekką dietę Wszystko pieczone tylko ryby i kurczak. Na śniadanie koniecznie jogurt z niska zawartością tłuszczu i owoc, regularne spożywanie posiłków. i przez miesiąc i wszystko się unormowało dalej jednak musi się pilnować
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-2016, 15:34
marzenna-81 marzenna-81 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
marzenna-81.polki.pl

Błonnik jest bardzo dobry na cholesterol tak więc warto swoją dietę uzupełnić w produkty go zawierające.Tutaj sobie możesz o tym poczytać http://vitispharma.pl/aktualnosci-sz...a-w-organizmie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-05-2016, 09:21
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Różne problemy można mieć z jelitami a czasami błonnik może mieć działanie odwrotne - czyli może nam nie pomóc wcale na nasz brzuch. Dlatego wszystko trzeba przećwiczyć z naszym ciałem Czasami warto zasięgnąć porady dietetyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-2016, 22:07
jagaa55 jagaa55 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jagaa55.polki.pl

Hej, widziałam na stronie invimedu, że w czerwcu w swoich klinikach robią bezpłatne wykłady z dietetykiem o odżywaniu i niepłodności, któraś z Was się wybiera?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-06-2016, 13:29
cincia cincia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
cincia.polki.pl

Ja również miałam problem ze zbyt wysokim cholesterolem i trójglicerydami. Rozpoczęłam dietę bezwęglowodanową, w ciągu 3 miesięcy waga spadła o 8kg, do celu pozostało 12kg a trójglicerydy spadły z 300 do 150. Cholesterol spada trochę wolniej ale też leci. Zajrzyjcie sobie na stronę: http://nadiecie.net/dlaczego-liczeni...est-skuteczne/ Macie tam ogromną baze róznych diet, każda jest dokładnie opisana więc trafi się też na pewno coś o cholesterolu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-2016, 09:50
mileymila mileymila jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mileymila.polki.pl

Ja na szczęście nie mam za wysokie cholesterolu, ale wskazówki co robić zeby go zmniejszyć powinnaś dostać nawet od lekarza rodzinnego. Chociaż najlepiej byłoby oczywiście skonsultować się z dietetykiem, który ustaliby dietę ułożoną specjalnie dla Ciebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-07-2016, 20:26
leniwiec_em leniwiec_em jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
leniwiec_em.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz

Jajka polecam No i przestańcie się truć białym pieczywem i rafinowanym cukrem. Wtedy wszystko przechodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania