Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-12-2014, 13:11
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44
Domyślnie Odp: zioła na dobre trawienie

Cytat:
Napisał beatris20 Zobacz post
marzena z panią farmaceutka - to tak o ile ma się zaufaną i kompetentną, bo w sieciowych (popularnych )bardzo często te osoby nie mają pojęcia o "asortymencie" apteki i dzianiu. Dlatego ulotkę i skład trzeba dokładnie przestudiować. W sumie z lekarzami jest podobnie, mocno się przeziębiłam w ciąży i poszłam do lekarza pierwszego kontaktu by mi wskazał czym mogę się leczyc, to w ogóle nie miał pojęcia co mogą a co nie kobiety w ciązy i zalecił mi syrop na etanolu nie wskazany dla ciezarnych . Bardzo mnie irytuje ten brak kompetencji i dociekliwości zawodowej.

Teraz nawet z takim przeziębieniem w ciąży niestety, ale trzeba kontaktować się z lekarzem prowadzącym ciąże. Pamiętam jak znajoma się rozchorowała i poszła do ogólnego lekarza, to ją ochrzanił w ogóle że była tak beszczelna i przyszła do Niego pytać o poradę. Powiedzał, że ma od tego swojego ginekologa. Normalnie aż się nóż w kieszeni otwiera. To gdzie oni studiowali ? Kurcze takich rzeczy ich nie uczą , a może im się po prostu nie chce
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-12-2014, 11:59
patrycjaa88 patrycjaa88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycjaa88.polki.pl

Cytat:
Napisał teresa211186 Zobacz post
Niektóre zioła mogą w ciąży zaszkodzić, dlatego warto przed wypiciem spytać lekarza. Wiem że na pewno nie można pić wywaru z liści malin bo to niebezpieczne.
Ja mam zalecenie pić napar z pokrzyw które działają moczopędnie.
no ale te moje na Dobre Trawienie z Baby Mama Med są właśnie DLA kobiet w ciąży...więc nie ma strachu no i lekarz tez w nich nic złego nie widział.
Liście malin się pije wyłacznei na przyspieszenie i ułatwienie porodu tuz przed porodem w ciązy nie wolno , bo można sobie przedwszesny poród wywołac, poronić - takie rzeczy tylko przed porodem wolno
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-12-2014, 15:15
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

Cytat:
Napisał patrycjaa88 Zobacz post
no ale te moje na Dobre Trawienie z Baby Mama Med są właśnie DLA kobiet w ciąży...więc nie ma strachu no i lekarz tez w nich nic złego nie widział.
Liście malin się pije wyłacznei na przyspieszenie i ułatwienie porodu tuz przed porodem w ciązy nie wolno , bo można sobie przedwszesny poród wywołac, poronić - takie rzeczy tylko przed porodem wolno
Dokładnie, zgadzam się z Patrycją. Liście malin, siemię lniane i inne pije, stosuje się przed samym porodem, na przyśpieszenie porodu, tak samo jak olej z wiesiołka czy szałwii.

Na trawienie w ciąży polecam :
Dolegliwość tę leczy prawidłowa dieta (bogata w błonnik, czyli z dużą ilością warzyw, owoców i pieczywa pełnoziarnistego) wspomagana siemieniem lnianym: łyżkę stołową nasion trzeba zalać 150 ml gorącej, przegotowanej wody i odstawić na 30 minut. Namoczone siemię należy jeść 3 razy dziennie, popijając wodą. W ciągu dnia warto popijać napar z rumianku, lucerny siewnej lub wywar z korzenia mniszka pospolitego.
Mniszek lekarski jest bogatym źródłem witaminy A, wapnia i żelaza. Dodatkowo wspomaga procesy trawienne i usuwa nadmiar płynów z organizmu, nie powodując równoczesnego wypłukiwania potasu – jak to ma miejsce w przypadku syntetycznych leków moczopędnych.
Rooibos, zwany herbatą czerwoną (choć czerwonokrzew nie jest spokrewniony z krzewem herbacianym) - wspomaga procesy trawienne, pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Obniża poziom cholesterolu we krwi, jest źródłem fluoru, łagodzi mdłości, zaparcia, osłabia napięcie. Nie zawiera garbników i kofeiny, ma niewiele tanin, za to obfituje w przeciwutleniacze i żelazo. Uznaje się ją za bezpieczną dla dzieci, jest zalecana kobietom w ciąży. Niemniej po pierwsze – najlepiej zachować umiar, a po drugie – trzeba zwrócić uwagę, czy nie występują (pod postacią mieszanki) obok niej zioła, które mogą być szkodliwe dla kobiet w ciąży.

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-2014, 13:37
patrycjaa88 patrycjaa88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycjaa88.polki.pl

czerwona herbata tez na mnie bardzo dobrze działa - podobno pita przed obiadem utrudnia wchłanianie tłuszczy i wtedu one sie szybciej wydalają taki my!
Mi na te sprawy własnie imbir i mięta dobrze robią - a one sa własnie w tych moich mieszankach na Szczęśliwą Ciąże i Dobre Trawienie - bo w ciąży jednak jak te wszystkie organy ję przesuwają i jest ucisk to mi gorzej trawienie idzie i cały ten układ pokarmowy cierpi a teraz człowiek głodny i głodny
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-01-2015, 10:00
marysia_24's Avatar
marysia_24 marysia_24 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marysia_24.polki.pl

a zwykła herbatka miętowa nie wystarczy ?
Nieprzeczytane 16-01-2015, 12:15
bambolo-pl bambolo-pl jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bambolo-pl.polki.pl

Ja po obiedzie zawsze piję ciepłą herbatę.
Od kiedy to robię z moim żołądkiem jest naprawdę lepiej.
Nieprzeczytane 05-02-2015, 11:01
gienkak gienkak jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
gienkak.polki.pl

Zdjęcia: 4

na trawienie nie tylko siemię lniane jest dobre nawet rumianek, koper włoski i kminek pomagają ja jeszcze ostre przyprawy proponuje
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-2015, 07:20
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Zdjęcia: 36

Ostre przyprawy? Lubie ostre jedzenie ale zawsze mi się wydawało że
ono nie jest zdrowe? Niestety nie umiem przemóc się do picia siemienia a tym bardziej kopru czy można jakoś zabić ich smak??
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-02-2015, 20:27
baranek999 baranek999 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
baranek999.polki.pl

Polecam picie czystka. To takie ziółko ale w smaku jest na prawdę dobre. Skończył mi się i dziś kupiłam nowy, tu akurat mają promocję http://www.ekomy.pl/herbaty/2734-czy...741008282.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-03-2015, 12:01
Tosia08 Tosia08 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Tosia08.polki.pl

Dobre są kminek, anyż lub mięta pieprzowa. warto wypróbować bo wielu osobom pomagają
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania