Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-09-2014, 10:55
solga's Avatar
solga solga jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
solga.polki.pl

Domyślnie zioła na dobre trawienie

Witam, zamówiłam już sobie mieszankę ziół na dobre trawienie za strony Baby&Mama Med:
http://sklep.babyandmamamed.com/mies...obre-trawienie

Tylko mam cały czas wątpliwości, jestem teraz w 11tc, lekarz prowadzący zalecił mi, że mogę je pić od 12 tc ale jakoś nie przekonują mnie takie rzeczy. Zastanawiam się czy to w jakimś stopniu nie może zagrozić dziecku. Niby w mieszance są same naturalne składniki, a nie granulaty i jest napisane "dawkowanie" ale jakoś mam dystans.

Bardzo proszę o poradę czy to może mieć jakieś skutki uboczne czy jak będę stosowała się do zaleceń na opakowaniu to będzie dobrze i ulży mi w moich problemach trawiennych w trakcie ciąży ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-09-2014, 10:14
grawal86 grawal86 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
grawal86.polki.pl

Domyślnie Odp: zioła na dobre trawienie

Ja stosowałam te zioła, ale zupełnie oddzielnie. Tzn. raz sobie zaparzyłam rumianek, raz miętę... Z ziołami też nie należy przesadzać, więc tak zdecydowałam. I też pomagały, a skutków ubocznych żadnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-09-2014, 07:38
solga's Avatar
solga solga jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
solga.polki.pl

no właśnie wiem, że lepiej być ostrożnym, ale już zamówiłam. Zdecydowałam się jednak na szczęśliwa ciąża bo to jeszcze dodaje trochę energii.

NO nic przetestuje i zobaczę co z tego wyjdzie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-09-2014, 09:54
jesica97 jesica97 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jesica97.polki.pl

Klasyka w tej dziedzinie to siemię lniane. Trzeba je namoczyć na noc i wypić rano na czczo. Możesz też przygotować mieszankę z siemienia lnianego, rdestu ptasiego, kolendry, korzenia lukrecji, paprotki zwyczajnej i siemienia konopnego (w równych proporcjach). Łyżkę mieszanki zalej na noc szklanką letniej wody i wypij rano na czczo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-09-2014, 10:33
solga's Avatar
solga solga jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
solga.polki.pl

siemię lniane dodaje ale to sporadycznie zmielone do jogurtu, do panierki do kotletow, do sosow i gdziekolwiek się da, ale czesto mi sie zapomina

a gdzie można dostać te wszystkie składniki które wymieniłaś ? i czy to nie zaszkodzi, bo jestem w ciąży i trochę się boje eksperymentować
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2014, 06:21
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Cytat:
Napisał solga Zobacz post
siemię lniane dodaje ale to sporadycznie zmielone do jogurtu, do panierki do kotletow, do sosow i gdziekolwiek się da, ale czesto mi sie zapomina

a gdzie można dostać te wszystkie składniki które wymieniłaś ? i czy to nie zaszkodzi, bo jestem w ciąży i trochę się boje eksperymentować
jeśli chchesz kupic sienie nie warto kupować siemienia mielonego fabrycznie, najlepiej kupować siemię w całych ziarenkach i mielić tuż przed spożyciem w zwykłym młynku do kawy - ja mam taki nie używany młynek i w nim miele siemie ponoc tez daja sobie z nim rady blendery - ja kupuje w sklepach ze zdrową żywnością siemię lniane brązowe - najpopularniejszą odmianę
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2014, 06:24
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Cytat:
Napisał solga Zobacz post

i i nie bój się siemienia lnianego bo ciężarnym polecam siemię lniane szczególnie w ostatnich tygodniach ciązy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-2014, 20:14
baranek999 baranek999 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
baranek999.polki.pl

Na ogólne problemy z jelitami dobry jest trilac plus ale nie wiem jak jest ze stosowaniem w ciąży. Trzeba by było lekarza podpytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-2014, 12:27
solga's Avatar
solga solga jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
solga.polki.pl

jak lekarstw i chemii wolę nie brać w ciąży, dokupiłam jeszcze sobie olej z siemienia lnianego i piję codziennie rano jedną łyżeczkę

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-2014, 21:07
moniab83 moniab83 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
moniab83.polki.pl

Zdjęcia: 42

Mi pomoc przynosiło picie kawy zbożowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania