Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-09-2013, 14:33
evelinek13's Avatar
evelinek13 evelinek13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 508
Domyślnie Owoce i warzywa

Co zrobic gdy 4 letnie dziecko nie chce jesc ani owocow ani warzyw, jedyne gdzie uda mi sie przemycic troche warzyw to zupka Tak bardzo chcialabym zeby moje corcie jadly bananka jabłko juz nie mowie o jakis granatach.
Jak namowic dzieci na jedzenie tych witaminek?
Nieprzeczytane 21-09-2013, 21:04
TwojDietetyk's Avatar
TwojDietetyk TwojDietetyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
TwojDietetyk.polki.pl

Domyślnie Odp: Owoce i warzywa

Skoro Pani córki akceptują zupki, proponowałabym na początek przygotowanie owoców i warzyw w podobnej formie. Proszę spróbować podać dzieciom koktajle owocowe na bazie mleka, jogurtu lub kefiru. Możemy z tymi produktami i odrobiną cukru zmiksować dowolne owoce np. banany, truskawki, maliny, jagody, brzoskwinie. Do koktajlu bananowego świetnie pasuje cynamon! Kolejnym sposobem będzie dodanie do jogurtu naturalnego pokrojonych owoców, otrzymamy w taki sposób dużo zdrowszy i pozbawiony sztucznych dodatków jogurt owocowy. Taki jogurt możemy dodatkowo wzbogacić o dodatek kakao, płatków migdałowych, płatków owsianych czy amarantusa ekspandowanego.

Dzieci chętniej jedzą jeśli uczestniczą w przygotowaniach do posiłków i w jakimś stopniu decydują o nim. Dlatego proponuję, aby zapytała Pani dziewczynki co by zjadły, z tym że w potrawie muszą pojawić się warzywa. Wspólne planowanie, zakupy i przygotowania zaangażują córki i zachęcą do jedzenia.

Dzieci są świetnymi obserwatorami, a więc powinniśmy sami przestrzegać zasad zdrowego żywienia i być wzorem dla naszych dzieci, bo to najlepszy sposób, aby zachęcić je do sięgania po zdrowe produkty.

Zapraszam na nasze strony!
www.yanse.waw.pl
Facebook
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-09-2013, 09:41
corkabeaty's Avatar
corkabeaty corkabeaty jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
corkabeaty.polki.pl

Miasto: Grudziądz

Może warto pobawić się kolorami przygotowując posiłki. Ułożyć na talerzu jakiś zdrowy obrazek z owoców/warzyw i tym zachęcić dziecko do ich jedzenia. Koktajle i musy to też świetne rozwiązanie. Na początek może lepiej, żeby składały się one z jednego rodzaju owoców/warzyw, dopiero potem można je urozmaicać. Warto też spróbować ze świeżo wyciskanymi, domowymi sokami? Najlepiej gdyby dziecko uczestniczyło w wykonywaniu soków (chociażby przez wrzucanie owoców do otworu sokowirówki).
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-09-2013, 09:55
bagnes's Avatar
bagnes bagnes jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bagnes.polki.pl

Miasto: Radlin
Zdjęcia: 7
Wyślij wiadomość przez AIM do bagnes

evelinek moi pięknie jedli warzywa dopóki nie poszli do przedszkola..... ja przemycam im je wszędzie gdzie się da. Uwielbiają sos pomidorowy np. więc zagęszczam go zblendowanymi warzywami np. i mam nadzieję że z czasem im przejdzie, bo u niech nie działają ani buźki z warzyw, ani wspólne przygotowywanie posiłków. A zupy też robię przecierowe i jedzą bo nie widzą co jedzą

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-09-2013, 08:02
evelinek13's Avatar
evelinek13 evelinek13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 508

u mnei tez nic nie dziala typu buzka kolorowa do zjedzenia, a ja krobimy wspolnie posilek to sie ciesza ale na koniec karza zjesc mi... popatrza i im starcy;/
zmiksowalam im ostatnio jogurt z owocami to jadly z płaczem
Nieprzeczytane 26-09-2013, 15:15
Menzoo Menzoo jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Menzoo.polki.pl

spróbuj dać mu owoce w inne postaci, dźemu, z ryżem, być może w rodzinie ktoś go zraził, może sam ma jakiej złe doświadczenia z nimi związane ustal przyczyne ,później działaj, każdy przypadek jest inny , moje dziecko bało się pomarańczy ponieważ w oko psiknęła mu sok i go bolało, ale teraz mu sie obieram i nie ma problemu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-10-2013, 11:33
Siksikss's Avatar
Siksikss Siksikss jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Siksikss.polki.pl

Ja mam podobny problem z jedzeniem owoców i warzyw przez moje dziecko. Próbowałam już wiele sposobów zachęty, niestety z marnym skutkiem...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-10-2013, 20:22
Tinki1 Tinki1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Tinki1.polki.pl

moze przygotujcie jakies fajne potrawy? z owocow myszki itp
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2013, 05:57
MARYJANEPL93 MARYJANEPL93 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MARYJANEPL93.polki.pl

Owoce są zdrowe. Warzywa też.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2013, 10:28
verdisse verdisse jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
verdisse.polki.pl

Można spróbować drogą zabawy, np. jest taka aplikacja befit, w której chodzi o hodowanie warzywek i owoców. To też jakiś pomysł na oswajanie z tym niejadków. I uczenia zdrowych nawyków.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania