Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 05-04-2017, 16:13
ana_ruda ana_ruda jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ana_ruda.polki.pl

Domyślnie dieta bezmleczna

Witam.
Moje 11miesięczne dziecko od urodzenia KP ma uczulenie na mleko krowie/kozie/sojowe oraz ich przetwory. Do tej pory po prostu kaszki były na wodzie, a np. budyń robiłam z kaszy jaglanej. Dziecko nie bardzo chce pić/jeść jako dodatek specjalne mieszanki, które przepisał pediatra z powodu uczulenia (Nutramigen LGG). Planuję dzięcko niedługo odstawić od piersi. Moje pytanie co podawać mu do jedzenia by uzupełnić wapń i białko, których nie będzie dostawać z powodu wykleczenia z diety mleka i soji?
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-07-2017, 12:01
aleksandrace aleksandrace jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
aleksandrace.polki.pl

Domyślnie Odp: dieta bezmleczna

Dobrym rozwiązaniem jest podawanie dziecku mleka roślinnego, na przykład kokosowego czy ryżowego. Białko oraz inne substancje w nim zawarte są odpowiedne po odstawieniu od piersi dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-07-2017, 20:18
regiec's Avatar
regiec regiec jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
regiec.polki.pl

Zgadzam się w 100% z poprzednikiem Nic dodać, nic ująć
Nieprzeczytane 04-08-2017, 14:39
ahtoty ahtoty jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ahtoty.polki.pl

Tak, ale "mleka" roślinne to tylko z nazwy są mlekami. Nie wiem skąd macie info, że są dobrym źródłem białka. To po prosty wyciśnięte i zmieszane z wodą zboża... A mleko kokosowe to już w ogóle jest kicha... tłuste i bardzo kwaśne.
Nieprzeczytane 22-08-2017, 08:32
olaaa90 olaaa90 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
olaaa90.polki.pl

Jak byłam mała to okropnie nie tolerowałam mleka, ale mamie jakoś udało się przezwyciężyć ten stan. Teraz znów mam problemy z nietolerancją laktozy, ale dzięki pomocy i wsparciu dietetyka wcale nie brakuje mi mleka w diecie. Jeśli szukacie dietetyka, to polecam zajrzeć na tę stronkę: http://lepszytrener.pl/dietetyka/warszawa
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-09-2017, 11:19
maxinka maxinka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
maxinka.polki.pl

ja cały czas unikam mleka, moim zdaniem ono negatywnie wpływa na organizm człowieka, polecam zrobić sobie dietę oczyszczającą wydaje mi się, że każdemu dobrze zrobi i wpłynie pozytywnie na organizm nasz
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-09-2017, 10:13
grysik's Avatar
grysik grysik jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
grysik.polki.pl

Przeszukaj dokładnie, co obecnie oferuje rynek mlek modyfikowanych dla dzieci. Z tego, co się orientuję, producenci dodają co jakiś czas do swoich ofert nowe, specjalne mleka dla alergików, dzieci z nietolerancjami itd., jestem pewna, że w końcu znajdziesz coś odpowiedniego. Moi rodzice też mieli ze mną taki problem, a rynek miał wtedy znacznie uboższy wybór niż obecnie, i u mnie działał tylko jeden rodzaj mleka, żadnych innych nie tolerowałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-10-2017, 16:22
mariawolanska mariawolanska jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mariawolanska.polki.pl

Miasto: Warszawa

Moje dzieci też nie piją mleka. Żadnych jogurtów, serków i kaszek. Mam zdanie, że mleko niestety zdrowe nie jest. Dużo wapnia maja ryby (szczególnie łosoś) oraz zielone warzywa, brokuł, szpinak. Powdzenie ! Bez mleka da się żyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-12-2018, 11:23
Patka28 Patka28 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Patka28.polki.pl

Na temat mleka krowiego narosło bardzo wiele mitów, można o tym przeczytać tutaj https://www.womenshealth.pl/. Na szczęście teraz jest tak duży wybór wyrobów z mleka roślinnego, że każdy znajdzie coś dla siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-01-2019, 09:36
toddler00 toddler00 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
toddler00.polki.pl

W wieku 18 lat zdiagnozowano u mnie brak tolerancji na laktozę. Początkowo było mi ciężko zastosować się do restrykcyjnej diety dlatego zdecydowałem się na [url=http://lekkozdieta.pl/dieta pudełkowa poznań[/url]. Pierwszy miesiąc firma kateringowa dostarczała mi wszystkie produkty w pudełkach dzięki czemu mogłem się przestawić na zdrowe produkty oraz poznać wiele ciekawych rozwiązać. Polecam każdemu takie przejście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania