Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady psychologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady psychologa Odpowiedzi na pytania o problemy dotyczące wychowania dzieci i relacji w rodzinie. Masz problem z dzieckiem? Poradź się naszych użytkowników! Wkrótce również rozmowy ze specjalistą - psychologiem dziecięcym i terapeutą!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-04-2017, 21:33
furgomo furgomo jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
furgomo.polki.pl

Domyślnie Odp: Niepełnosprawny brat

Nie zawsze samo tłumaczenie pomaga, czasami zajęcia gdzie można przebywać z innymi osobami niepełnosprawnymi mocno zbliża szczególnie dzieciaki do takich ludzi. Wózek to też nie jest koniec świata, siostry koleżanka mieszka na 3 piętrze i jest na wózku udało się zebrać pieniądze na specjalne podesty tego typu http://e-schodolazy.pl/ teraz dziewczyna żyje pełnią zycia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-04-2017, 18:01
Becia88's Avatar
Becia88 Becia88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Becia88.polki.pl

musisz mu delikatnie wytłumaczyć, że jest chory. Z czasem to zrozumie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-07-2017, 12:33
malwinakot malwinakot jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
malwinakot.polki.pl

Daj mu czas, jest jeszcze malutki. U nas też na początku były problemy. Pomogło chyba właśnie regularne jeżdżenie całą rodziną do ośrodka Ortus. Okazało się, że jest więcej dzieci z różnymi problemami i niepełnosprawnościami i że też można się z nimi pobawić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-01-2018, 18:00
mariawolanska mariawolanska jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mariawolanska.polki.pl

Miasto: Warszawa

Trzeba dziecku pomóc zrozumieć to co się dzieje, pokazać jak należy traktować ludzi niepełnosprawnych (że trzeba im pomóc w podstwowych czynnościach). Musi sobie uświadomić, że nie tylko zdrowi zasługują na szacunek i miłość z naszej strony.
Dla dziecka to może być trudne, ale gdy będzie widzał jak mama obchodzi się z bratem na pewno to zroumie. Powodzenia !
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-02-2018, 14:06
MamitaElita MamitaElita jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MamitaElita.polki.pl

Myślę , że teraz nie zostaje nic innego jak tylko dużo rozmawiać i tłumaczyć...synek podrośnie i sam zrozumie pewne rzeczy, z cała pewnościa nabierze szacunku do chorego brata. Tylko teraz nie zmuszaj do na siłę " do miłości " bo efekt będzie odwrotny...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-2018, 08:13
walerka32 walerka32 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
walerka32.polki.pl

A słyszałaś o treningach dla dzieci niepełnosprawnych? Mam na myśli coś takiego http://wswietnejformie.pl/trening-dl...elnosprawnych/. W mojej ocenie fajna opcja. Treningi dostosowane są do indywidualnych potrzeb dzieci. Myślę, że takie zajęcia dadzą dziecku sporo satysfakcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-09-2018, 16:29
engitsa engitsa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
engitsa.polki.pl

Wszystkie rady są super, ale zdecydowanie też warto skorzystać z pomocy psychologa, bo specjalista może prawidłowo ocenić, jaki stosunek ma młodsze dziecko do starszego, niepełnosprawnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-11-2018, 10:22
kornela1989 kornela1989 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kornela1989.polki.pl

Tak, maluch ma jeszcze czas by zrozumieć taką zawiłość. Nic na siłę, spokojnie. I nie pokazuj, że jest Ci przykro, smutno, bo może go to zdołować, a nie wesprzeć. Co do Twojej wypowiedzi, furgomo, to nie raz słyszałam, że schodołazy http://www.komponentylift.pl/produkty/schodolazy to świetne rozwiązanie, ale nie jest niestety refundowane. Na szczęście w wielu firmach można wziąć pożyczkę na jego zakup i nie męczyć się problemami spłaty. Trzymam kciuki za brata!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2018, 11:43
ddd333 ddd333 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ddd333.polki.pl

Istnieją w Polsce miejsca, w których oferują specjalistyczną pomoc wszystkim osobom niepełnosprawnym. Jednym z nich jest Stowarzyszenie Św. Celestyna, które znajduje się w Strzelinie na Dolnym Śląsku. Wszystko o ich działalności przeczytacie tu: http://celestyn.pl/dzialalnosc/statut/. Myślę, że to dobre miejsce dla brata.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-12-2019, 17:27
julita755 julita755 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
julita755.polki.pl

Osoby niepełnosprawne potrzebują pomocy przy wielu codziennych czynnościach. Nawet wzięcie prysznica czy kąpiel w wannie jest dużym wysiłkiem i niełatwą sprawą. Dlatego taka nakładka na wannę dla niepełnosprawnych jest naprawdę dużą pomocą. Przede wszystkim chodzi tu o bezpieczeństwo, ale też wygodę podczas takich czynności pielęgnacyjnych. To duże udogodnienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania