Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-07-2015, 07:57
Martunia35's Avatar
Martunia35 Martunia35 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Martunia35.polki.pl

Domyślnie Dobry nefrolog dziecięcy Gdańsk

Czy ktoś z Was ma może namiary na dobrego lekarza tej specjalności?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-2015, 08:25
malinka0077's Avatar
malinka0077 malinka0077 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
malinka0077.polki.pl

Domyślnie Odp: Dobry nefrolog dziecięcy Gdańsk

Cytat:
Napisał Martunia35 Zobacz post
Czy ktoś z Was ma może namiary na dobrego lekarza tej specjalności?
W centrum medycznym Lifemedica na ulicy Marii Curie Skłodowskiej pracuje bardzo fajna pani nefrolog dziecięca . Krystyna Schramm. Na tej stronie znajdziesz do niej kontakt:
http://lifemedica.pl/specjalizacje/n...gia-dziecieca/
Konkretna pani doktor, potrafi zająć się małym pacjentem.

Nie wiem natomiast jak jest z wizytami na narodowy fundusz zdrowia ale podejrzewam,że są bardzo duże kolejki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-07-2018, 00:03
kiwi123 kiwi123 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kiwi123.polki.pl

Ja ostatnio odkryłam namiar na nefrologa, który ma nie tylko wykształcenie w tym kierunku, ale również doświadczenie. Problem jest tylko w tym, że przyjmuje w Warszawie. Tutaj http://www.medipark.pl/nefrolog/ jest strona tej przychodni. Warto tam sobie zerknąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-07-2018, 20:42
kofin3 kofin3 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kofin3.polki.pl

Bardzo dobry specjalista to polecony nefrolog dziecięcy Piotr Czarniak przyjmuje w kilku placówkach https://ranking.abczdrowie.pl/s/Nefrolog/gdańsk między innymi ul. Dębinki 7 w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Leczył synka moich znajomych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-12-2019, 11:58
angelikazlotowlosa angelikazlotowlosa jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
angelikazlotowlosa.polki.pl

Cześć wszystkim!

O nerki, jak o każdą inną część ciała trzeba dbać. Niestety może się przytrafić kamica nerkowa i co wtedy zapytacie? Jak się bowiem okazuje bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie. Tak to nie pomyłka! W przypadku kamicy powinno się pić ok 2.5 litra płynów dziennie, a jak podają w przypadku kamicy cystynowej nawet do 4 litrów. Tak naprawdę to powinno się pić więcej wody, wiele ludzi nie zwraca na to uwagi. Wracając do tematu, okazuje się że nadwaga sprzyja rozwojowi kamieni. Z kolei aktywność fizyczna jest wskazana. Co więcej, okazuje się bowiem, że trzeba uważać ze spożywaniem białka. Warto też zwrócić uwagę na spożycie soli oraz wapnia. Pewnie zapytacie skąd to wszystko wiem? Otóż przeczytałam https://www.dbajonerki.pl/schorzenia...amicy-nerkowej . Jeżeli problem kamicy nerkowej dotknął was, waszych znajomych albo rodzinę, to koniecznie sprawdźcie ten wpis. Znajdziecie tam dużo więcej ciekawych informacji na temat profilaktyki. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania